poster

Rychle a zběsile 6

 • USA

  Fast & Furious 6

 • USA

  Furious 6

  (USA)
 • SK název

  Rýchlo a Zbesilo 6

 • USA

  Fast Six

  (neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 253)

 • EdaS
  ****

  Lehkosti pětky to bohužel nedosahuje, ale zábava je to pořád víc než solidní. A dvojí cat fight dvojky Rodriguez Carino patří stejně jako absurdně přepálená tanková nebo letadlová akce k vrcholům téhle série. Wrong team, bitch! 70%(25.5.2013)

 • Slasher
  **

  O třídu (nebo dvě) slabší zábava než posledně a film, který už absolutně nedává smysl i tam, kde by měl. Akční scény tak zmatečně točený, že jsem na velkém plátně půlku doby nebyl schopen rozeznat co se tam vůbec děje. Jediný větší plus a něco, co to u mě dotáhlo aspoň na slabý průměr, byl jako vždy bývalý atlet a dnes Bůh - Dwayne "Samoan Thor" Johnson, v teď už totálně monstrózní verzi na druhou.(24.5.2013)

 • Pumiiix
  ****

  Fast and the Furious je zpátky a ano je to pořád to stejné. Stejné obsazení, zase o nějaký ten pátek starší, jde řešit problémy jako rodina. Mohu upřímně říct, že jsem se zase dobře bavil a jako „no brain“ zábava film nezklamal. Rock v neskutečné formě výrazně vyčnívá, na Dieselovi jdou roky už více vidět ;-) Naštvala mě jen přehnaná stopáž, díky které mi film připadal už dost nastavovaný. Jason na konci pobavil 7/10(28.5.2013)

 • Zeck
  odpad!

  Pětka byla totální sračka, která těžila z přehršle akce, stříleček, nového prostředí a zahraní na nostalgickou strunu uceleným hereckým castem. Díky tomu jsem v rámci "filmového zážitku" přehlížel to ignorování fyzikálních zákonů a jen tupě čuměl na obrazovku. Pokud ze mě ale chtějí tvůrci udělat úplného debila tím způsobem, že v pokračování nabídnou ještě více sci-fi, ale zároveň směšně primitivní scénář s předvídatelnou sterilní akci a mizernými efekty, tak co kurva čekaj? Že se z toho opět poseru a vyplácnu prachy v kině, aby mohli znásilňovat původní film donekonečna? Pokud se člověk při sledování vysloveně stydí za ten nával nelogických situací, rozhodování postav, smrtelně kreténských dialogů a nepovedených pokusů o vtipy a zvraty, díky čemuž se mu akorát znechutí samotné postavy, na které šel ve 12 poprvé do kina, aby je viděl túrovat káry, závodit, balit frndy a zabíjet, tak je scénárista diletantský kokot. Udělat z gangu zlodějů aut Rychlé šípy vykazující vlastnosti nezranitelných superhrdinů, to už chce velkou dávku tvůrčí krize. Hype jako prase (pětka), na kvalitativní úrovni Tokijské jízdy. Se sedmičkou si už laskavě vyližte výfuky! 10%(17.7.2013)

 • H34D
  ****

  Rychlá pětka způsobila jedno z nejpříjeměnějších zjevení na poli akčních filmů za poslední roky, a tak není divu, že tvůrci se v dalším pokračování drží úspěšného konceptu zuby, nehty. Rutinní zápletka, vynucený "poslední" job, který je třeba splnit, stará dobrá parta, kladoucí patetický důraz na přátelství přerůstající v rodinu, Dieslova pseudomoudra a svaly The Rocka... Paradoxně do očí b(l)ijící popírání fyzikálních zákonů a nezranitelnost hlavních hrdinů příliš filmu neškodí. Všudypřítomná nadsázka a obrovksá chytlavost akčních scén úspěšně zamezuje těmto excesům, aby vám zkazily královskou zábavu. 8/10(11.7.2013)

 • JFL
  ****

  Grand Theft Auto meets Expendables v dalším díle filmového seriálu, který už před tolik oslavovanými marvelárnami přišel s konceptem spojení separátních dílů do velké týmovky. – Více v recenzi pro Cinepur.(8.9.2013)

 • ORIN
  *

  Bad film, bitch!(7.7.2013)

 • choze
  ***

  Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty!(11.6.2013)

 • genetique
  ****

  80%.(2.4.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Na dvě hoďky byla podmínečně pozastavena platnost většiny fyzikálních zákonů a já jsem za toto rozhodnutí vděčný. Zejména proto, že kromě úderů, nábojů či pneumatik se nešetřilo ani chlapáckými hláškami a toho si já cením. Kromě toho si rozhodně budu dlouho pamatovat výjezd tanku z kamiónu na dálnici, skvělé bitky Michelle Rodriguez s Ginou Carano i skoky do hlubiny hluboké tak, že ani Hluboké hrdlo tak hluboké nebylo. Asi by nebyl problém najít ve filmu několik stovek nesrovnalostí, ale ty já při skvělé zábavě pro občasnou vytřeštěnost očí svědomitě přehlížím.(27.10.2013)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Chris Morgan | Hudba: Lucas Vidal | Produkcia: Neal H. Moritz, Vin Diesel, Clayton Townsend | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Original Films, One Race Films | Rozpočet: 160 miliónov $ | Tržby: 317 mil. $ || Fast Five nasadil očakávania do nebies, takže bolo jasné, že to Lin napotretí krát nebude mať ľahké. Epické hlášky síce padnú (hlavne Dom) - ale na "This is Brasil" z 5ky to nemá ani zďaleka. A to aj presne vystihuje celok: Akcia prekrútená, hodnotový obsah neprekonaný, skôr omielaný. Ale aj napriek tomu je to dobre, pretože sa Lin nekopíruje, a pristúpil k materiálu viac tradične - pouličné naháňačky sú plnokrvné, s batmanovskými autami nepriateľa. Akcia je brutálna, občas na hranici neprehladnosti, Londýn chladný a vlhký ako sa patrí. Jediné, čo šiestemu dielu chýba, je beznádejnosť šíriaci záporák. Ale zo záverečného titulkového videa už vieme, že v F&F7 o to bude postarané :) Ps: Nutná druhá projekcia. Lin to s tým skokom Diesela nemohol myslieť vážne :D | Videno v CinemaCity Praha, 24.5.2013, sál 2 |(23.5.2013)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Neskutečná PECKA! Rychlejší a ještě více Zuřivější! Nejakčnější flick za poslední roky! Zábavné,explodující,extenzivní akční sekvence,spousta Smíchu, jakýkoliv záběr na Tyrese Gibsona byl excelentní, dodával filmu neuvěřitelnou štávu,ale i ostatní herci odvedli perfektní práci. Film pro kino jak stvořený, i Loved that!(28.5.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý akčný film z tejto slávnej akčnej série. Má dobrý príbeh odohrávajúci sa krátky čas po udalostiach predchádzajúceho dielu, celá partia sa po dobre vykonanej práci rozišla po svete, aby si mohli užívať získané peniaze, ale keď sa Dom od Hobbsa dozvie, že jeho dávna láska stále žije a stala sa súčasťou mimoriadne schopnej a nebezpečnej zločineckej skupiny, rozhodnú sa zvolať celú partiu znovu dokopy, aby zločincov zastavili a ju zachránili. Spracovanie je celkom slušné, stále sa tu nájde dostatok scén, bez ktorých by som sa kľudne dokázal obísť, zápletka už nemá taký náboj, ako naposledy a navyše si nemyslím, že podobný typ filmu je vhodný pre takéto európske prostredie, ale aj tak to našťastie nenudí, je tu toho dosť, čo sa vydarilo, väčšinu času to príjemne graduje a tak sa je na čo pozerať až do konca. Akcie je tu dosť a je aj pomerne vydarená. Ako aj v predchádzajúcom diely je opäť veľkolepá, nadmieru deštruktívna a perfektne natočená, mnohí tvorcovia by si skutočne mali vziať príklad, ako sa má točiť veľkolepá akcia, prehľadnosť a množstvo strihov už takmer ani nemohli dopadnúť lepšie a ani tá prehnanosť mi vôbec nevadí, ale už nie je až tak nápaditá, nemá až taký silný náboj a navyše mi príde málo likvidačná, v obraze vidno len minimum usmrtených. Najviac sa mi páči celá situácia s tankom a pár celkom slušných súbojov, obzvlášť oba v metre, teda Gina Carano vs. Michelle Rodriguez, kde sa nájde viacero vydarených chvatov a samozrejme aj Joe Taslim proti dvom hrdinom, ktorý dopadol presne podľa mojich predstáv a zároveň opačne na pomery tradičných amerických postupov. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná zostava sa prakticky nezmenila, The Rock je opäť výborný a poteší aj viacero nových tvárí, hlavne Joe Taslim, Gina Carano, ale aj Luke Evans, aj keď záporáci mi tentoraz neprišli celkovo až tak kvalitní. A ako bonus záverečné cameo. Réžia a technická stránka sú skvelé, iba o trošku zaostávajú za predchádzajúcim dielom, ale stále je to prakticky špička súčasnej americkej blockbusterovej produkcie. Piaty diel aj naďalej zostáva vrcholom série, mal zaujímavejší príbeh, nápaditejšiu akciu, lepšie lokácie a perfektnú chémiu medzi Vinom Dieselom a The Rockom, ale aj tak som spokojný, solídna akčná oddychovka, ktorú si ešte niekedy pozriem. 76%(9.7.2013)

 • Gilmour93
  **

  JARDAHONBA za body určitě vrněl blahem, jako by si na účet připsal další bod, leč mě tentokráte nechalo Linovo oktanové křepčení nezvykle chladným. Akce sice dosahovala velkoleposti bicepsu „Thora ze Samoi“, ale na rozdíl od pětky s ní nechutně kapal mazlavý olej neživočišné digitálnosti, co fyzikální zákony nepopírá, ale rovnou na ně sere a Pavlu Soukupovi dodává dosud netušená témata do minutek s Besipem. Navíc ten klišoidní bešamel kolem, když zrovna neburácely motory a civilisté stroze neumírali pod pásy tanku, budil subjektivní dojem, že je vše delší, než přistávací dráha při finální akční sekvenci. Jména Statham a Wan mě možná nalákají na sedmičku, ale něco mi říká, že se jim nepodaří splnit můj sen - hodit těm machos a amazonkám kostkový cukr do nádrže.. Apropo, kdyby prezident Zeman půjčil Dieselovi svou pihu, stačilo by už jen lízátko a je tu detektiv Kojak..(1.10.2013)

 • Kaka
  ***

  Začíná se z toho stávat ryze rodinná záležitost. Tedy pro vysvětlení. Chemie mezi herci je fantastická. Hlášky, gagy i většina dialogů super. Tohle není precizně nacvičený herecký výkon, tohle je přirozená chemie lidí, kteří spolu spolupracují už několik let a tvoří neskutečně sympatický tým. Je to vidět, je to cítit. Improvizace, nikoli strojenost a z toho jsem měl radost největší. Zároveň je dobré si říci, že Rychle a zběsile pomalu spěje do stylu Expendables, protože herecké obsazení stále více bobtná nejen v rolích hlavních, ale i vedlejších (tentokrát Gina Carano). Už víme, že v příštím díle bude Jason Statham, takže nedostatek zajímavých obličejů určitě nebude. Přes to všechno ale není šestka lepší pětky, ani náhodou. Je možná "hladší", velkolepější a s vyšším rozpočtem, ale jedna věc je megalomanie (tank na dálnici) a druhá věc jsou scény, které naprosto postrádají (!!!) logiku a dělají z diváka debila. Likvidace tanku, Diesel superman, 10 kilometrů dlouhá ranvej. A toto nelze tvůrcům tolerovat. Potěší výborný body fight Carano vs Rodriguez v metru, specielně ta dnes už legendární scéna pádu ze schodů (kaskadérsky/kamerově/střihově hmatatelné a procítěné až za roh - strhující práce), pár kvalitně rozbitých aut a výborný zvuk jako takový. Zamrzí ale právě ty nemilé "scifi" prvky, kterými je snímek překrmen. Po pětce je těžké jít někam dál. Určitě se ale nemuselo chodit dál v akci. Mělo to být trochu jiným směrem.(26.5.2013)

 • PinokKio
  **

  Po minulý nadupaný jízdě se vydává stejná banda na další trať, jenže tentokrát maj ty káry nějak neskutečně prožraný rezem a nitra vypotřebovaný .. a aby toho nebylo málo tak jsou z nich hodňáci. A co víc, kosti tu nepraskaj, s kulkama v těle by se dalo mazlit a záporáci, ačkoliv celou dobu ceněj zuby, tak nakonec vůbec nekoušou. No, od ještě větší pohromy, než jsou ty dvě hvězdičky ode mě, je zachraňuje jen to jejich umění víc než dobře kroutit volantem, toť ale vše. Tohle už není zběsile, to je s prominutím na hovno ..(6.6.2014)

 • 3DD!3
  *****

  Ještě trochu větší náhul než pětka. Titulková sekvence pěkně shrne minulé díly (kromě trojky) a hodí nás do pohodového života, který si novopečení miliardáři Torreto/O'Connor užívají plnými doušky. Dokonce tu máme rodinného přírustka. Pak příjde Hobbs a celé to skazí fotkou. Přichází destrukce, akce, bitky chlapské i ženské a jak už je zvykem spousta parádních aut a s nimi neskutečné už ani ne tak honičky jako spíš věci překračující zákony fyziky. V podstatě jde o tři gigantické a opravdu dlouhé a promakané, po staru natočené akční scény, kde se ohýbá plech i lidi. A je tam TANK! Diesel s Linem se hecli a ještě dupli na plyn. Navíc našláp do posledního(?) dílu je hodně slibný a konečně ospravedlňuje vznik mdlé trojky.(25.5.2013)

 • castor
  ***

  Bum bum, bác bác.. testosteron bez překvapení!! Prdelky se už tolik nevrtí, o nadupaný tuning až tolik nejde, jen rádoby hlubokomyslné dialogy a jalový scénář zůstávají. Přicházíme už pošesté a doufáme, že si divák dobře uvědomuje, že fyzikální zákony v téhle sérii prostě nefungují, jak by měly. Šustění scénáře je skutečně slyšet na míle daleko, ale asi každý ví, že tu máme popcorn bez mozku, který nikdy moc nedbal na logiku. To ostatní naštěstí zůstává. Justin Lin není žádné režisérské ucho a stejně jako u předešlého pokračování vsadil na kaskadérskou realistickou akci. Takže přesun od akce závodní k akci opravdové (i když samozřejmě přepálené, ale velmi přehledné) znovu baví. Nějaká akční revoluce se ovšem nekoná. Navíc mezi jednotlivými akčními kousky (tvůrci představí i armádní vozový park) musí divák přestát onu matnou výplň. Postav je opět zbytečně moc, některé jsou prakticky nevyužité – všichni tu makají pro starou kámošku a pro vymazání trestního rejstříku. Jenže když jsou trestuhodně nevyužité i ústřední postavy, tak je to problém. Trefným příkladem je Brian, který se vydá na svou osobní misi do vězení – ta ohrožuje jeho další život na svobodě a hlavně, co se posunu v ději, je absolutně nepodstatná. Sečteno, podtrženo: Všechno dobré už bylo v pětce, všechno méně dobré bylo také v pětce, všechno mizerné bylo jakbysmet v pětce. Takže fakt netuším, jestli posedmé stojím o další zadumané pohledy nabušených plešounů do dálky!!(24.6.2013)

 • Botič
  ***

  Prosím už žádné další Fast & Furious!(5.10.2013)

 • Xmilden
  ****

  Akční scény vypadají suprově, ale reálné jsou asi jako nízké ceny benzínu na našich benzínkách. Takže co nám 6. díl nabídnul: nekonečnou ranvaj, skoky na z auta do auta jsou už naprostou samozřejmostí a jedno krásné zachycení ve vzduchu s dopadem na kapotu auta, které tam jakože čistou náhodou bylo. Pomalu jsem začal přemýšlet jestli jakýkoliv pád ve vysoké rychlosti na zem nebo bouračka dotyčnému vůbec nějak ublížila. Ano, tohle je Rychle a zběsile verze 2013. Kdo kroutil hlavou u prvního dílu, tady asi bude 6x tolik. Zároveň jsem uslyšel několik dialogových perliček z úst našich hrdinů. Navíc komu příjde pravděpodobné že by raději chodil s ne moc hezkou Rodriguez místo nádherné Pataky. Ale abych jen nekritizoval, film má ohromný spád, který nenarušují ani občasné kecy o rodině a akce je vskutku perfektní. Z čehož se mě hodně líbila honička tanku na dálnici. Je vidět že Justin Lin zvládá akční scény levou zadní a jsou dokonale přehledné. Je s podivem že přestože tady hraje z ústředního tria jeden toporák (Diesel), jedno křoví (Walken) a jeden sympaťák, tak jsem si film i přesto dokázal vychutnat. 72%(11.10.2013)

1 2 3 4 5 17 32 48 63