Nová holka (TV seriál)

New Girl

Komedie

USA, 2011, 130x25 min

Zooey Deschanel, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lamorne Morris, Hannah Simone, Jake Johnson, Lake Bell, Rachael Harris, Lizzy Caplan, Clyde Kusatsu, Clark Duke, Ryan Kwanten, Kali Hawk, Joey King, Jeff Kober, June Diane Raphael, Brenda Koo, Dermot Mulroney, Martin Starr, Max Greenfield, Chloe Bridges, Kareem Abdul-Jabbar, Phil Hendrie, Thomas Lennon, Kay Cannon, Jamie Lee Curtis, Rob Reiner, Rob Riggle, Carla Gugino, Aedin Mincks, Natalie Dreyfuss, Eugenia Kuzmina, Olivia Munn, Madhur Jaffrey, Bill Burr, Danna Brady, Annalise Basso, Melissa Tang, Brenda Song, Lauren Weedman, Anisha Adusumilli, Desiree Louise, Tyler Langdon, Brooklyn Decker, Odette Annable, Nick Kroll, Margo Martindale, Merritt Wever, Taye Diggs, Linda Cardellini, Julia Lea Wolov, Hemky Madera, Oscar Nuñez, Brian Posehn, Angela Kinsey, Mason Cook, Alexandra Daddario, James Frecheville, Ben Falcone, Curtis Armstrong, Rob Kerkovich, Adam Brody, Bob Gunton, Tom Fitzpatrick, Justin Chon, Mary Lynn Rajskub, Dylan O'Brien, Satya Bhabha, Chelsey Crisp, Steve Howey, Nate Corddry, Dennis Farina, Prince, Anna Maria Horsford, Niyanta Acharya, Nick Armstrong, Ray Reinebach, Zoé Hendrix, Stevie Nelson, Jeff Gum, Joseph Culp, Kerri Kenney, Alexia Pearl, Mary-Charles Jones, Ron Funches, Jessica Gardner, Clint Culp, Charlie Saxton, Nelson Franklin, Katie Cassidy, Mary Elizabeth Ellis, Kassie Hight, Sal Stowers, Jamye Cox, Jayda Brown, Eileen O'Connell, Johnny Pemberton, Carla Renata, Jaidan Jiron, Lauren Dair Owens, Roma Chugani, Erica Rhodes, Frank Cappello, Katrina Bowden, Timothy Brennen, Randall Park, Jocelyn Osorio, Jack Carter, Cole Sand, Agnes Olech, Drew Droege, Erinn Hayes, Ki-hong Lee, Maria Thayer, Eric Edelstein, Hayley Marie Norman, Reid Scott, Jessica Biel, Julian Morris, Michaela Watkins, Parker Posey, Jillian Armenante, Rodney To, Stephen Amell, Aline Elasmar, Greg Votsos, Andy Gala, Amanda Lund, Grace Holley, Connie Sawyer, Dennis Haskins, Elisse Nielson, Alison Becker, Greice Santo, Meaghan Rath, Kaitlin Olson, J.J. Totah, Morgan Krantz, J.J. Watt, Jimmy O. Yang, Zoe Lister Jones, Ellen Albertini Dow, James Wellington, Brad Carter, Bryce McBratnie, Kiersey Clemons, Nasim Pedrad, Heidi Heaslet, Ciara Hanna, Dartanian Sloan, Marty Ingels, Jessica Chaffin, Talia Toms, Megan Fox, Rizwan Manji, David Hoffman, Rebecca Reid, Tarina Pouncy, Marcus Scribner, Steve Agee, Zoë Hall, Sky Elobar, Thomas Barbusca, Taylor Swift, Greta Lee, Kimrie Lewis-Davis, Noah Applebaum, E.J. Callahan, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Craig Anton, Tony Cavalero, Mark Proksch, Jessica Blair Herman, Clea DuVall, Maureen Sebastian, Artemis Pebdani, Alice Wetterlund, Alyma Dorsey, Marcelo Tubert, Juliocesar Chavez, Andree Vermeulen, Raney Branch, Billy Snow, Elizabeth Berkley, Fernando Rivera, Rod Keller, Jennifer Wenger, Troy Doherty
  • BigDeal

Pilot (70%): Vyzerá to na úsmevný sitcom, ktorý by bol len ďalším tuctovým seriálom, keby v ňom nehrala Zooey Deschanel. Tá svojím prirodzeným herectvom a roztomilosťou zachraňuje aj slabšie vtipy.(24.9.2011)

Skvelá, skvelá, naozaj skvelá vec. Nepamätám si, kedy som seriál zhliadol za tak krátky čas. Nedokázal som sa od neho odtrhnúť. New Girl je sympatickou vzťahovou komédiou, ktorej hlavnou doménou je to, že nie je uzatvorená v jednom štúdiou ako ostatné komédie, ale využíva rôzne prostredia, čím sa stáva zaujímavejšou a pre mňa osobne aj vyspelejšou. Máme totiž možnosť vnímať rôzne prostredia, ktoré obohacujú charaktery ústrednej pätice. Vďaka tomu som si mohol každú jednu postavičku zamilovať. Nedokážem určiť, kto je lepší, alebo horší, pretože sa krásne dopĺňajú a prinášajú ako obvykle nový, svieži pohľad na riešenie vzťahových vecí. Neviem dokedy to tomuto seriálu vydrží. Hlavne keď prvou sériou nastavili tvorcovia tak vysokú laťku. Inak sa jedná o výbornú záležitosť, pri ktorej som sa po dlhej dobe naozaj schuti bavil. 1 séria 100% V druhej sérií aj napriek originálnym nápadom aj vzťahovým rozuzleniam začína značne upadávať. Mám strach o tretiu sériu a znižujem hviezdu. 2 séria 65%. 3 séria je pre mňa veľkým prekvapením. Každý jeden diel chrlí nápaditosťou a vzťahy sa krásne pohybujú dopredu pričom to nie je ani na chvíľu nudné, alebo prekombinované. Skvelé že sa vrátila postava Coucha. 3 séria - 90% Ďalšia séria v mnohom prekonáva tretiu. Som veľmi rád, že seriál nepadá do šedých vôd priemeru ale s každým dielom sa vyťahuje vyššie a vyššie. Neskutočne som si to užil a keď to 5 všetko zakončí (dúfajme) budeme tu mať nezabudnuteľný seriál. Zvyšujem hodnotenie a dávam si ho do obľúbených. Winston rulees!! 4 séria - 100% Ďalšia séria a ďalšie zlepšenie. Pomaly ale isto sa to posúva do veľkého finále a všetky tie vtipy a vzťahové posuny fungujú. Obsadenie Megan Fox ako dôležitej vedľajšej postavy bol skvelý ťah. Naozaj jeden z najlepších seriálov vôbec s kupodivu funkčným a dojímavým záverom celej série. 5. Séria -100%.(2.3.2013)

(Po třech dílech) Velké zklamání, v kterém Zooey Deschanel předvádí podobný výkon jako v Lemře líné a skouknutí dalších dílů by mohlo mít fatální následky v podobně amnézie zasahující mozkové centrum v oblasti s nápisem (500) Days of Summer. UPDATE: New Girl dostala druhou šanci a od pátého dílu to všechno šlape jako hodinka. JUCHU! Nejšílenější banda brázdící televizní vody.(11.10.2011)

Tahle holka se mi nastěhovat do bytu, tak volám do ústavu pro choromyslné. Po prvních deseti dílech zvyšuji na tři, ale silně pochybuji, že půjdu časem i výš.(30.12.2011)

Zooey zbožňujem. Zbožňujem ju zhruba od roku 2000, keď som prvý krát videl Almost Famous kde sa na chvíličku objavila a zbožňoval som ju celé roky vo vedľajších úlohách, dávno predtým, než ako Summer dobyla svet. A zbožňujem ju stále. Logicky je to ona na kom stojí celý seriál, bez nej by som ho nepozeral a bez nej by dávno zapadol medzi zvyšok priemerných sitcomov, ak by vôbec prežil prvú sériu. Rozumný ťah bolo nahradiť Wayansa hneď po prvej epizóde - degradoval ju svojou prítomnosťou na úroveň klasickej černošskej komédie a pri už tak tuctových postavách to iba zhoršoval. A zo začiatku to teda za moc nestálo. Našťastie som bol vďaka tunajším komentárom na to pripravený a pretrpel nevtipných klišé prvých (myslím) sedem častí, až k prvej vážne výbornej - tej so sexom. A potom už si Jess ako takú úroveň udržala, keď ovšem nerátam najzásadnejšie mínus celej prvej série a to sú nefunkčné vzťahy. Nie medzi hlavnými postavami - tie si síce nejde obľúbiť natoľko ako postavy HIMYM alebo BBT, ale aspoň sú bližšie realite - problém je, že New Girl by chcela byť hlavne o vzťahoch a tie ani raz nevydržia dlhšie než nejaké tri časti. Humor, ten by ušiel. Oproti takému Community (ani neviem prečo to porovnávam) ho tu nie je ani desatine, celé to stojí skôr na pohodovej atmosfére, komickej postavičke (Schmidt), a obrovských očiach Zooey Deschanel, ktoré sa točia na všetky strany, a ak máte tú herečku aspoň trochu radi, minimálne ony vás donútia nad štvrtou hviezdou aspoň pouvažovať. Aj keď do nej niečo chýba. Ani neviem čo, asi poriadny vzťah s niekým zaujímavým, toho ale pravdepodobne prinesú až ďalšie série, na ktoré sa zatiaľ nechystám. 70% PS: Hosťovačky nič moc, naozaj vynikajúca bola asi len tá ruská modelka (meno si nespomeniem). A pri odchode Lizzy Caplan mi bolo tých urýchlených vzťahov ľúto asi najviac(15.5.2013)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)

• - Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se ukázala jen v pilotním díle. Byl totiž obnoven seriál Happy Endings (od r. 2010), ve kterém Damon Wayans Jr. hraje, a produkce seriálu The New Girl nechtěla epizodu přetáčet. Na jeho místo nastoupila postava Winstona (Lamorne Morris), basketbalového hráče, který byl propuštěn z lotyšského týmu. (sluppka)