Nová holka (TV seriál)

New Girl

Komedie

USA, 2011, 72x25 min

Zooey Deschanel, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lamorne Morris, Hannah Simone, Jake Johnson, Lake Bell, Rachael Harris, Lizzy Caplan, Clyde Kusatsu, Clark Duke, Ryan Kwanten, Kali Hawk, Joey King, Jeff Kober, June Diane Raphael, Brenda Koo, Dermot Mulroney, Martin Starr, Max Greenfield, Chloe Bridges, Kareem Abdul-Jabbar, Phil Hendrie, Thomas Lennon, Kay Cannon, Jamie Lee Curtis, Rob Reiner, Rob Riggle, Carla Gugino, Aedin Mincks, Natalie Dreyfuss, Eugenia Kuzmina, Olivia Munn, Madhur Jaffrey, Bill Burr, Danna Brady, Annalise Basso, Melissa Tang, Brenda Song, Lauren Weedman, Anisha Adusumilli, Desiree Louise, Tyler Langdon, Brooklyn Decker, Odette Annable, Nick Kroll, Margo Martindale, Merritt Wever, Taye Diggs, Linda Cardellini, Julia Lea Wolov, Hemky Madera, Oscar Nuñez, Brian Posehn, Angela Kinsey, Mason Cook, Alexandra Daddario, James Frecheville, Ben Falcone, Curtis Armstrong, Rob Kerkovich, Adam Brody, Bob Gunton, Tom Fitzpatrick, Justin Chon, Mary Lynn Rajskub, Dylan O'Brien, Satya Bhabha, Chelsey Crisp, Steve Howey, Nate Corddry, Dennis Farina, Prince, Anna Maria Horsford, Niyanta Acharya, Nick Armstrong, Ray Reinebach, Zoé Hendrix, Stevie Nelson, Jeff Gum, Joseph Culp, Kerri Kenney, Alexia Pearl, Mary-Charles Jones, Ron Funches, Jessica Gardner, Clint Culp, Charlie Saxton, Nelson Franklin, Katie Cassidy, Mary Elizabeth Ellis, Kassie Hight, Sal Stowers, Jamye Cox, Jayda Brown, Eileen O'Connell, Johnny Pemberton, Carla Renata, Jaidan Jiron, Lauren Dair Owens, Roma Chugani, Erica Rhodes, Frank Cappello, Katrina Bowden, Timothy Brennen, Randall Park, Jocelyn Osorio, Jack Carter, Cole Sand, Agnes Olech, Drew Droege, Erinn Hayes, Ki-hong Lee, Maria Thayer, Eric Edelstein, Hayley Marie Norman, Reid Scott, Jessica Biel, Julian Morris, Michaela Watkins, Parker Posey, Jillian Armenante, Rodney To, Stephen Amell, Aline Elasmar, Greg Votsos, Andy Gala, Amanda Lund, Grace Holley, Connie Sawyer, Dennis Haskins, Elisse Nielson, Alison Becker, Greice Santo, Meaghan Rath, Kaitlin Olson, J.J. Totah, Morgan Krantz, J.J. Watt, Jimmy O. Yang, Zoe Lister Jones, Ellen Albertini Dow, James Wellington, Brad Carter, Bryce McBratnie, Kiersey Clemons, Nasim Pedrad, Heidi Heaslet, Ciara Hanna, Dartanian Sloan, Marty Ingels, Jessica Chaffin, Talia Toms, Megan Fox, Rizwan Manji, David Hoffman, Rebecca Reid, Tarina Pouncy, Marcus Scribner, Steve Agee, Zoë Hall, Sky Elobar, Thomas Barbusca, Taylor Swift, Greta Lee

Vynikající seriál, který pobaví! Zooey Deschanel mi ze začátku moc neseděla, ale postupem času jsem si jí vážně oblíbila. I pánské osazenstvo je naprosto výborné a každý je tak jiný, že vlastně nechybí nic. Vtipu je zde dost, stejně jako akce, napětí i sexuálních narážek. Po delší době seriál, který na sebe přitáhl mou pozornost na 100%.(1.7.2013)

„Bože, dvě letenky do Vídně a vstupenky na Salcburský hudební festival? To je úžasné!“ - „Bude se ti to líbit.“ - „Nemám slov. A jediné, co jsem ti dala já, je...“ - „Anatomicky přesný model srdce padesátiletého nekuřáka.“ Moje pravděpodobně největší seriálové guilty pleasure. Chápu mnohá zdejší nízká hodnocení a nepříliš nadšené komentáře. New Girl za prvé není nijak zvlášť objevný seriál (řada situací se už v nějaké podobě vyskytla jinde) a pak se vyloženě (a tady pozor, zcela záměrně!) vyžívá ve všemožných podobách trapnosti (náznak už v seriálové znělce), a to v míře, na kterou klasické publikum není zrovna zvyklé. A tak člověk potřebuje nějaký ten díl, aby se správně naladil. A proto je tu Zooey Deschanel! Její Jess je maximálně střelená (což ovšem platí i pro další hlavní protagonisty), a „modroočko“ tu má spoustu prostoru se opravdu vyřádit. S čím souvisí i další důležitý prvek, a tím je nadsázka. Když ji přijmete, dostanete spoustu vtipných situací (jednoduché i vyloženě odrovnávací hlášky) a trhlých postav. Za tu dobu, co seriál sleduju, jsem si krom Jess maximálně oblíbil i pohodáře Nicka, mistra přehánění Winstona, chlapy neustále stírající Cece a pomalu, ale jistě, přicházím na chuť i tomu „machovi“ jménem Schmidt. Ve vedlejších rolích (často bohužel jen dočasných partnerů výše zmíněné pětice) jsem si nejvíc oblíbil „ukecaného“ Trana, právničku Julii, modelku Nadiu (koncentrované ruské klišé v brutálně sexy podobě), „fancy“ Russella a Jessina otce (+ ještě 1 „pozdější“ podstatnou postavu, ale nechci spoilerovat). Abych jen neblahořečil, pár záporů. Někdy to tvůrcům ujede, a ta či ona absurdní situace už nevyzní tak úplně do smíchu jako spíš křeče (řada sexuálních, občas i mírně rasistických narážek, seriál si totiž rád hraje s předsudky, nálepkami a občas přestřelí). A jelikož je to dost o vztazích, člověk musí překousnout sem tam i nějakou tu romantickou, dojemnou scénu (dost často davovou). Ale kdo by to občas nepřežil, navíc když má kvalita seriálu vzestupnou tendenci (mám za sebou 3 série a poslední je suverénně nejlepší) a pak tu Jess v kostýmu mořské hvězdice škrtí přítele, do toho se Winston snaží zase být „in“ souběžným sledováním filmů Králova řeč a Lidská stonožka (z té představy brečím smíchy ještě teď), Nick „odmoonwalkovává“ ze scény, krocan se rozmrazuje v pračce a Eye of the Tiger se zde hraje na zvony. Velmi neobjektivní plný počet. „Kim, já nejsem sexuální objekt. Jsem tvůj zaměstnanec. A pracuju usilovněji než ostatní. Každé ráno jsem tu jako první!“ - „Ne, to nejsi.“ - „Nikdy nemůžu najít místo na parkování!“ - „To proto, že všichni už tu dávno jsou.“ - „Teď úplně odbíháš o tématu!“(29.3.2015)

Někdy úplně zbytečné díly, ale když narazím na pecku jako např. 2x19.. :D Prostě kopec srandy.(11.4.2013)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se ukázala jen v pilotním díle. Byl totiž obnoven seriál Happy Endings (od r. 2010), ve kterém Damon Wayans Jr. hraje, a produkce seriálu The New Girl nechtěla epizodu přetáčet. Na jeho místo nastoupila postava Winstona (Lamorne Morris), basketbalového hráče, který byl propuštěn z lotyšského týmu. (sluppka)

• - Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)