Zátah: Vykoupení

Prepadovka

(festivalový název)

The Raid

Akční / Krimi / Thriller

Indonésie / Francie / USA, 2011, 101 min (SE: 102 min)

Vždy, když jsem o tomto filmu slyšel, tak to bylo v kontextu se slovy "jeden z nejlepších akčních/bojových filmů všech dob". Jelikož mám rád akční filmy, tak jsem si vždycky řekl, že si to musím stáhnout, ale pokaždé jsem na to nějak zapomněl. Až nedávno mi to jeden dobrý kámoš připomněl s tím, že už viděl druhý díl, který je prý teprve ten pravý nářez. Upřímně si to nedokážu představit, protože už tenhle díl byl naprosto bezkonkurenční. Skvělé akční scény, které jsou natočeny někým, kdo opravdu chápe, že čím více divák z bojové scény uvidí, tím šťastnější bude a že se nemusí všude cpát třaslavé kamery s příšerným střihem. The Raid je neskutečný film, který ve vás zanechá neskutečné množství adrenalinu. K tomu si připočtěte jednoduchý, ale celkem fajn příběh a jeden celkem zajímavý zvrat a máte opravdu jeden z nejlepších akčních filmů, co kdy uvidíte. 100 %.(30.8.2014)

V rámci efektných a nových fatalít je to parádička i keď rýchlosť a strih akcie nedovolí vychutnať si to doplna. Námet parádny, scenár a dialógy hrôza a strach. Kvalitný remake treba a hneď prosím.(8.6.2012)

Laťka možností v akčním filmu byla opět posunuta. Trh bojových filmů dostal s druhým filmem protežujícím indonéské bojové umění pencak silat zdravou konkurenci, stejně jako o devět let dříve s příchodem thajského fenoménu v osobě Tonyho Jaa. "Zátah" nezatížený zbytečným dějem či profilací postav představuje splněný sen akčních fandů o takřka non stop jízdě. Z hlediska choreografie dech beroucí a co do řemesla adekvátně nápaditá horská dráha vedoucí zemí krve a bolesti staví maximálně na odiv možnosti lidského těla. Schopnost rány rozdávat i přijímat a adaptovat se při tom na konkrétní prostředí a jeho rekvizity je v tomto výkonnostně orientovaném spektáklu hlavní atrakcí. Byť coby intenzivní kino zážitek je "Zátah" zcela bezchybný, lze vznést výhradu, že po opuštění sálu splývá nekonečný příval akrobacie do jedné energické šmouhy.(23.6.2012)

Vskutku je to Serbuan Maut, at už to znamená cokoliv. Zní to ale přesně tak dravě, brutálně a tvrdě jako tenhle film. NÁŘEZ! a opravdové oživení žánru. Na víc se momentálně nezmůžu, viděl jsem to už včera, ale vždy když na to začnu znovu myslet, nedokážu zůstat v klidu.. Běžím :D(31.5.2012)

Akční symfonie. Když je ten film v pohybu, je to pecka maximální jakosti. Když se byť na okamžik zastaví, začne blikat červená kontrolka. Naštěstí se nezastavuje tak často, aby to bránilo zážitku. Větší poměr soubojů oproti slovům bych ale přece jenom bral, protože ta jsou tu zbytečná.(3.7.2014)