poster

Zátah: Vykoupení

 • Česko

  Zátah

 • Indonésie

  Serbuan Maut

 • Francie

  The Raid

 • Francie

  Le commando

 • USA

  The Raid: Redemption

 • anglický

  The Deadly Raid

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Prepadovka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Raid

Akční / Krimi / Thriller

Indonésie / Francie / USA, 2011, 101 min (SE: 102 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Dokavaď se pracuje s policejními manévry, je Zátah precizní. Fyzické souboje vynikají precizní choreografií, to je ale právě důvod, proč si je nelze naplno užít, neboť film, navzdory pekelné brutalitě v takovou chvíli ztrácí svoji autenticitu a stává se z něj "jen" žánrová rubačka, byť stále precizní. Překvapení jsou herecké výkony, které jsou výtečné i na psychologické drama, natož na akční řezničinu.(5.8.2012)

 • EdaS
  ***

  70% Akce libová a opravdu drsná. Škoda, že to nedrží líp pohromadě jako film. Viděno v Shepherds Bush Vue, Londýn.(27.5.2012)

 • H34D
  *****

  Zátah, neboli jedna elitní policejní akce - film přímo z místa činu odehrávající se v reálném čase, bez vysvětlování, bez odboček, téměř bez příběhu... Někteří to mohou přirovnat k bezdějovému, hodinu a půl dlouhému "videoklipu", jiní zase mohou žasnout nad ryzím žánrovým filmem přinášejícím přesně to, co publikum u akčních filmů vyhledává. Kousek pravdy mají oba tábory. Chápu, že se někdo může akce "přejíst", díky čemuž může mít následně problém se ve filmu něčeho dalšího chytit, ale milovníci akce a mlátiček budou jako v sedmém nebi. Atmosféra naběhne do úžsných výšin hned od počátku, akce je masivní, choreografie špičková a kamera z ní ještě ždímá maximum. Bitky jsem si přehrával ještě několikrát, takže doufám, že se Zátah zapíše do dějin akčního filmu podobně jako Hard Boiled či Fist of Legend. 9/10(11.7.2012)

 • Fr
  ****

  ,,DOSTANU HO ZPÁTKY“..... /// Když nakráčí speciální jednotka do činžáku ve Španělsku, číhá tam infekce. Když jdou do paneláku kluci v Indonésii, zahrávaj si s fetem. Společný maj to, že pokaždý si kurevsky nahlas brousí kosu zubatá. Přehlídka choreo nápadů – jeden proti několika, policajti se předháněj s hajzlama, kdo sejme toho druhýho líp a efektněji, a nakonec každej (divák!) zjistí, že vlastně nejde o nic jinýho než o tu řežbu. Na důkazy vo tom, že všichni nejsou prohnilí sere pes! Jako přítel akce nemohu jinak. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli je lepší poldy uplácet nebo střílet (ty v Jakartě samozřejmě...). 2.) Seru na příběh, chcu akci!. 3.) Thx za titule ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ *(4.6.2012)

 • genetique
  *****

  Neskutočne štavnatý, akciou prešpikovaný akčný snímok, jeden z tohtostoročných vrcholov vo svojom žánri. Konečne sa posunul štýl príbehov akčných ázijských filmov viac smerom k príbehovosti, aj keď stále sa pozeráme na klasickú zápletku bez nejakých hlbších scenáristických tromfov. Jedno ale nemôžem príbehu vytknúť, a to je pokus o nenápadné zvraty v deji, ktoré by som od tohto filmu naozaj nečakal. Ako pasívny fanúšik a laický divák rôznych martial arts štýlov vo filmoch samozrejme rozoznám ešte karate od capoeiry, ale dopodrobna sa v ich kríženiach a rôznych variáciách nevyznám. Zato viem oceniť kvalitne (takmer reálne) predvedené súboje na plátne, jedinečné choreografie bojových scén v kombinácii s taktickými manévrami policajnej razie. Osobitý palec hore smeruje kamere, ktorá diváka takmer zapája do diania vo filme. Aj keď je pravda, že to by ste v skutočnosti asi nechceli. Radšej doma pred telkou s popcornom v ruke užívajúc si tento mega-akčňák. 90%.(7.9.2013)

 • - Než se stal Iko Uwais filmovou hvězdou, pracoval jako technik u mobilního operátora. (HellFire)

 • - Spoiler: Poté, co poručík Wahyu (Pierre Gruno) zastřeli Tama (Ray Sahetapy), by si rozpálenou hlaveň nedal tak lehce pod bradu, protože by se popálil. (Butcher of Blaviken)

 • - Když Tama (Ray Sahetapy) střílí na začátku filmu na muže klečící před igelitem, zastřelí tři z pěti a na čtvrtého už nemá náboj. Když se však otočí a zamíří ke stolu, za ním jsou vidět čtyři ležící těla. Pátý muž je v zákrytu. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace