Zátah: Vykoupení

Prepadovka

(festivalový název)

The Raid

Akční / Krimi / Thriller

Indonésie / Francie / USA, 2011, 101 min (SE: 102 min)

V rámci efektných a nových fatalít je to parádička i keď rýchlosť a strih akcie nedovolí vychutnať si to doplna. Námet parádny, scenár a dialógy hrôza a strach. Kvalitný remake treba a hneď prosím.(8.6.2012)

Vždy, když jsem o tomto filmu slyšel, tak to bylo v kontextu se slovy "jeden z nejlepších akčních/bojových filmů všech dob". Jelikož mám rád akční filmy, tak jsem si vždycky řekl, že si to musím stáhnout, ale pokaždé jsem na to nějak zapomněl. Až nedávno mi to jeden dobrý kámoš připomněl s tím, že už viděl druhý díl, který je prý teprve ten pravý nářez. Upřímně si to nedokážu představit, protože už tenhle díl byl naprosto bezkonkurenční. Skvělé akční scény, které jsou natočeny někým, kdo opravdu chápe, že čím více divák z bojové scény uvidí, tím šťastnější bude a že se nemusí všude cpát třaslavé kamery s příšerným střihem. The Raid je neskutečný film, který ve vás zanechá neskutečné množství adrenalinu. K tomu si připočtěte jednoduchý, ale celkem fajn příběh a jeden celkem zajímavý zvrat a máte opravdu jeden z nejlepších akčních filmů, co kdy uvidíte. 100 %.(30.8.2014)

Neuvěřitelná řezničina, která překonává většinu doposud natočeného. Tam, kde většina režisérů nepřitlačí na pilu a odkloní kameru, či střihne obraz, tam Evans nechá kameru v záběru s maximálním detailem v dané scéně. Velmi krvavé, velmi brutální a po choreografické a audiovizuální stránce naprosto neuvěřitelně explozivní. Za trapný rozpočet se podaří natočít něco takovéhleho ? Američani (a všichni ostatní) by si měli vzít ponaučení. Takto se točí čistokrevná akce. Děj je nepodstatný.(14.8.2012)

Film začíná úvodníma titulkama a končí závěrečnejma titulkama. A mezitím ? Akce, akce, akce, a zase jenom akce. Si na souboje jeden na jednoho, pošmákneš si. Si na souboje jeden na dva, pošmákneš si. Sii na souboje jeden na skupinu, pošmákneš si. Si na souboje na nože, pošmákneš si. Si na přestřelky, pošmákneš si. SI na obrazově stylovou natočenou akci, pošmákneš si. Co z toho plyne ? Jestli si na rychlý tvrdý akční filmy, tak tady se kurva dobře nažereš.(20.7.2014)

I na nikdy neperspirujícím Chucku Norrisovi by se při "desinfekci" tohoto malebného činžáčku objevila krůpěj potu, ale trvám na tom, že by nebyla jeho.. Serbuan Maut v indonéštině kupodivu neznamená "Vytrhnutý brzlík", ale "Smrtící invaze" a nutno dodat, že svému názvu bez problému dostojí. Úchvatný balet soubojů na palné zbraně, ruce, nohy, mačety, tonfy, nože, zkrátka všechno, co je po ruce, přímočarý tah na márnici (branku), explicitní brutalita, zajímavá hudba a v hlavní roli mrštný Eric Bana z Jakarty, který řidiče kamionu už asi dlouho dělat nebude. Nechci řešit, že poslední pucflek z drogové laboratoře bojuje líp, než Jackie Chan, že hlavní hrdinové mají tělo z vulkanizované pryže a jedí hodně kosti zpevňujícího vápníku, protože snést tolik úderů není v lidských silách, nicméně k páté hvězdě jsem postrádal, ..úplně se to bojím napsat.., solidnější příběh a věrohodnost interakce (nekrvavé) mezi postavami, co by zbystřila pozornost diváka, když se zrovna nebojuje s osvětlením v krční tepně. Jen prosím žádný remake se Stevenem, vždyť by ani nevyšel schody mezi patry..(4.6.2012)

• - Yayan Ruhian, jež ztvárnil postavu Mad Doga, učil na přelomu roku 1989 a 1990 ochranku prezidenta a indonéskou militantní polici, a to bojovému umění Pencak Silat. (HellFire)

• - V traileri je uvedené, že budova má 30 poschodí, no vo filme a podľa obrysu budovy ich je iba 15. (Sticks)

• - Než se stal Iko Uwais filmovou hvězdou, pracoval jako technik u mobilního operátora. (HellFire)