Kurýr z podsvětí

Kuriér

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Tommassi3

"Odkud máš tu jizvu ??" - "To mám z horský dráhy.." ;)(14.4.2014)

• cukorek

Pre tento film sa rozhodol kvôli M. Rourkovi, ktorý sa tam objavil v závere na 3 minúty aj to zahalený v Elvisovej podobe, takže sklamanie bolo o to väčšie. Niet čo na tom filme chváliť, pretože práca režiséra bola zjavne zdevastovaná. Nezabudnem na scénu v ktorej si courier (J. D. Morgan) lepil ranu sekundovým lepidlom, ktorá vo mne vzbudila prvý krát pocit nepochopenia a druhý krát, keď si pomliaždené prsty zalepil páskou a nehovoriac o tom, že v akčných scénach pôsobil amatérsky ako keby mu spadli trenky a on sa nedokázal pohybovať, lebo mu zviazali kotníky. Dnes som mal dobrý deň a tak dávam 10%.(2.5.2012)

• honajz

Tenhle kurýr vypadá, jako by vypadl spíše z arabských stepí, ale krouží po New Orleans a okolí, po Las Vegas, a hledá zločince Elvise... Autoři tohoto spíše televizního snímku, který vypadá jako současné Seagalovy filmy natáčené v Rumunsku, se inspirovali ledaskde. U Bessonova Kurýra, neustále vzlétajícími holuby u Johna Woo, ostatně i zde dojde na plastickou operaci obličeje, A nakonec se dokonce objeví Mickey Rourke jakožto odulý a zmalovaný Elvis Presley! A když jsme u těch kopíráků - hudbu psal někdo pod těžkým vlivem soundtracku z filmu Fontána, resp. jednoho motivu. Příběh je rovněž tak nějak obehraný - kurýr, který doručuje vždy na poslední chvíli (aby to bylo akční a napínavé) zásilky či výkupné, dostane nový job. Doručit kufřík zločinci jménem Evil Silve (ano, jasně, stačí si to přečíst pozpátku, ale hrdina na to přijde až po hodině a čtvrt filmu), o němž nikdo neví, kde se nachází. Od té chvíle jdou po kurýrovi zabijáci, FBI, a tak nějak - když pak známe celkovou pointu - si říkáme, proč vlastně? rotože najednou je to celé vachrlaté, vykonstruované a nelogické. Jedno se však filmu upřít nedá. Má určitou, mírně depresivní, mírně meditativní atmosféru, a sice vykradenou, ale podobně temnou hudbu. Celkově však jde o prosté béčko bez nápadu, čehokoliv nového či zajímavého, o variaci na stokrát viděné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kuryr-z-podsveti.html(1.7.2012)

• Hitman_47

Kdyby někoho zajímalo, jak vypadá projekt, kterým pohrdne jak Seagal, tak JCVD ... Courier je jasná volba !(19.8.2013)

• Eldrick

Béčková močka v televizním hávu. Všechno špatně, až na obsazení. Ale Mickey Rourke ukáže tvář až na konci, tudíž do tý doby to stojí celý za vyližprdel. Bohužel, nijakou režii a amatérskou kameru nezachrání ani charizmatický "Komediant" Jeffrey Dean Morgan.(29.3.2012)