Kurýr z podsvětí

Kuriér

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Eldrick

Béčková močka v televizním hávu. Všechno špatně, až na obsazení. Ale Mickey Rourke ukáže tvář až na konci, tudíž do tý doby to stojí celý za vyližprdel. Bohužel, nijakou režii a amatérskou kameru nezachrání ani charizmatický "Komediant" Jeffrey Dean Morgan.(29.3.2012)

• Morholt

Strašná ptákovina podpořená rádoby neprůhlednou zástěrkou a strašnými hereckými projevy, jimž vévodil prkenný J.D.Morgan. Akce, která to mohla alespoň trošku zachránit byla jak ze zpomalenýho filmu, navíc podkreslená naprosto nehodící se neoriginální hudbou. V Nazarethu se opět neurodilo a začínám si říkat, jestli je to náhoda.(20.8.2012)

• cukorek

Pre tento film sa rozhodol kvôli M. Rourkovi, ktorý sa tam objavil v závere na 3 minúty aj to zahalený v Elvisovej podobe, takže sklamanie bolo o to väčšie. Niet čo na tom filme chváliť, pretože práca režiséra bola zjavne zdevastovaná. Nezabudnem na scénu v ktorej si courier (J. D. Morgan) lepil ranu sekundovým lepidlom, ktorá vo mne vzbudila prvý krát pocit nepochopenia a druhý krát, keď si pomliaždené prsty zalepil páskou a nehovoriac o tom, že v akčných scénach pôsobil amatérsky ako keby mu spadli trenky a on sa nedokázal pohybovať, lebo mu zviazali kotníky. Dnes som mal dobrý deň a tak dávam 10%.(2.5.2012)

Podle mého názoru není tenhle Kurýr tak špatný, jak se o něm říká/píše. Líbilo se mi, že příběh ctí všechna pravidle staré dobré drsné školy pánů Marlowa a spol. a postupuje vpřed tím způsobem "někoho hledat, někoho najít, dostat/dát mu co proto, něco se od něj dozvědět, někoho zase hledat...". Jeffrey Dean Morgan byl v hlavní roli ohromně sympatický, jeho půvabná spoluhráčka Josie Ho (a jejich vztah) by si zasloužila více prostoru, Mickey Rourke, ten už prostě normální lidi hrát nemůže a nejspíš ani nebude. Ano, ve filmu jsou dost jalové scény (nejhorší je klíďo píďo procházka po policejní stanici), ale vyvažují je kvalitní části, jako úvod nebo mučení ve vaně, za které by se nemuseli stydět Coeni ani Tarantino. Lehce otevřený závěr se mi líbil.(3.12.2012)

Od začátku si mě získala atmosféra a taky hudební podkres od Nimy Fakhrary. Příběh se tváří trochu tajemně, ale pozorný divák to prokoukne poměrně záhy. Vodítek na to od tvůrců dostane více než dosti, takže překvapení na konci se rozhodně nekoná. U akčních scén mi chyběla na současnou dobu nějaká efektivnější choreografie, bylo to příliš prosté jak z osmdesátek. Ten starší duch se v tom drží tak nějak uceleně, takže to k tomu i pasuje, přesto v tomto filmu se mi to tolik nelíbí. Je veden modernějším stylem, ale se starými prostředky, což k sobě ne vždy sedne. J.D. Morgan se mi líbil, jeho kurýr byl docela uvěřitelný. I když chvílemi se choval jako oběť a pak zase jako nejlstivější drsňák na světě. Škoda, že nebyla více využita Josie Ho, moc prostoru neměla a její postava v četně jednání nebyla zrovna moc dobře napsaná. Potěšil mě Miguel Ferrer padouch k němu sednul, ale jeho finále bylo taky takové o ničem. No a namaskovaný Mickey Rourke s v podstatě kameo roličkou, to byl tak trochu výsměch. Jenže po celou dobu jsem se bavil, dobře se u toho odreagoval a bylo to lepší než jsem čekal, takže dávám pěknou známku. Sice to celé působí příliš průměrně, ale hudba atmosféra to u mě zvedají výše. 8/10(25.7.2012)