Romeo and Juliet

Rómeo a Júlia

Historický / Romantický / Drama

Velká Británie / Itálie / Švýcarsko, 2013, 118 min

• mat.ilda

Myslím, že jsem se právě stala svědkem nejošklivějšího filmového polibku v dějinách (když tedy pominu asijské filmy), v novém zpracování jakési obhroublé, neotesané Julie, Romea, co do Verony přihopsal rovnou z "Pride Parade" a Tybalta, který by měl u sebe nosit potvrzení o očkování proti vzteklině a kterým jsem všem dohromady nevěřila ani pozdravení... Cena za zvědavost, zda může nějaký Carlo... who? překonat Baze Luhrmanna je vysoká, stála mě nějakou tu iluzi a 118 minut času, který jsem mohla věnovat třebááá - svému Romeovi?(13.2.2014)

Moc povedené zpracování. Ústřední dvojice je perfektní, Damian Lewis v roli Lorda Capuleta exceluje, Ed Westwick jako Tybalt naprosto geniální.(2.2.2014)

V Shakesperrových filmových adaptacích sice pořád vede masterpiece Ralpha Fiennese, Coriolanus, ale nová verze Romea a Julie mu slušně šlape na paty. Perfektní výprava, z níchž přímo táhne dbová atmosféra, skvělé herecké výkony (vede Hailee Steinfield, Damian Lewis a Kodi Smit-McPhee), dostatečně emotivní emotivní scény, skvělá hudba, dobře natočený šermířský souboje a v neposlední řadě povedené kostými. Škoda, že není víc takovýhle adaptací. Vyšší mocnosti asi nechtějí, abych se posral štěstím.(9.2.2014)

Nová adaptace věčného příběhu z Verony, vlastně teprve druhá, kterou jsem viděla (ne, na Lea jsem ještě duševně nedospěla) a na Franca Zeffirelliho to sice nemá, ale přesto.. není vůbec špatná. Celkově jsem to čekala daleko horší, a přestože mi herečtí Romeo a Julie přišli hodně podobní (téměř by se dalo říct, že by jinde mohli hrát sourozence), hodila jsem to za hlavu a užívala si příběh, a dokonce se jim podařilo mě v závěru překvapit, lehce, dokonce i starý dobrý Will by byl překvapen, co mu to provedli za taškařici. Ale.. nebudu jako jiní, kteří to hnidopišsky uvádějí na pravou míru- ano, všichni víme, že se Romeo otráví a pak se teprve probudí Julie, aby se nakonec probodla dýkou. Chápu C.C., že byl v pokušení to udělat jednou jinak, že mu v hlavě hlodal červík pochybností, jak by to vypadalo, kdyby... si ještě stihli pohlédnout naposledy do očí. Z těchto a jiných naprosto irelevantních důvodů (krásně se mi spustila rýma) za 4*.(24.2.2014)

• nascendi

U tohto paškvilu snáď ani nemusím opakovať, že nakrútenie remaku je odôvodnené, ak je nová verzia lepšia alebo iná, ako predošlé. Netušil som, že Shakespearovo dielo je možné sprzniť až takým spôsobom. Zefirelliho verziu mám medzi svojou desiatkou najobľúbenejších a tento nepodarok by dobre zapadol do doposiaľ nepridanej topky. Je zaujímavé, že ku všetkej tej hrôze, ktorá bola na predlohe spáchaná (tých zopár slušných výkonov vo vedľajších úlohách nič nezachránilo) sa pridal aj slovenský dabing odpadovej úrovne.(21.8.2016)