Romeo and Juliet

Romeo & Juliet

Rómeo a Júlia

Historický / Romantický / Drama

Velká Británie / Itálie / Švýcarsko, 2013, 118 min

Pár filmových adaptací už jsem viděl, ale tahle u mě jasně vede. Skvělé herecké obsazení, interiéry, exteriéry i režie, o kvalitách předlohy přirozeně netřeba mluvit. Za mě jasná 5*.(3.5.2015)

• nascendi

U tohto paškvilu snáď ani nemusím opakovať, že nakrútenie remaku je odôvodnené, ak je nová verzia lepšia alebo iná, ako predošlé. Netušil som, že Shakespearovo dielo je možné sprzniť až takým spôsobom. Zefirelliho verziu mám medzi svojou desiatkou najobľúbenejších a tento nepodarok by dobre zapadol do doposiaľ nepridanej topky. Je zaujímavé, že ku všetkej tej hrôze, ktorá bola na predlohe spáchaná (tých zopár slušných výkonov vo vedľajších úlohách nič nezachránilo) sa pridal aj slovenský dabing odpadovej úrovne.(21.8.2016)

Nová adaptace věčného příběhu z Verony, vlastně teprve druhá, kterou jsem viděla (ne, na Lea jsem ještě duševně nedospěla) a na Franca Zeffirelliho to sice nemá, ale přesto.. není vůbec špatná. Celkově jsem to čekala daleko horší, a přestože mi herečtí Romeo a Julie přišli hodně podobní (téměř by se dalo říct, že by jinde mohli hrát sourozence), hodila jsem to za hlavu a užívala si příběh, a dokonce se jim podařilo mě v závěru překvapit, lehce, dokonce i starý dobrý Will by byl překvapen, co mu to provedli za taškařici. Ale.. nebudu jako jiní, kteří to hnidopišsky uvádějí na pravou míru- ano, všichni víme, že se Romeo otráví a pak se teprve probudí Julie, aby se nakonec probodla dýkou. Chápu C.C., že byl v pokušení to udělat jednou jinak, že mu v hlavě hlodal červík pochybností, jak by to vypadalo, kdyby... si ještě stihli pohlédnout naposledy do očí. Z těchto a jiných naprosto irelevantních důvodů (krásně se mi spustila rýma) za 4*.(24.2.2014)

Neoriginální, prkenné, zbytečné. Někteří herci byli fajn (Giamatti, Lewis) ale bohužel představitelé hlavních rolí působili jako plyšoví medvídci a takhle chabé šermířské souboje jsem taky už dlouho neviděla. Hvězda navíc za hudbu.(26.6.2014)

• Shakers

Ľúbi sa príbeh Vila Šejkspíra, ale ani druhý film s tým príbehom ma moc nebavil. Baz Luhrmann mal síce výborný casting, ale to jeho moderné spracovanie bolo fakt strašné. Tu je dobová atmosféra a výprava skutočne fajn a ešte viac fajn je hudba Abela Korzeniwskiho, kvôli nemu som si ten film vlastne aj pozrel, ale to je na filme jedno výrazne plus a týmto končí. Ústredné duo je skutočne nesympatické a hrozné, najradšej by som im hodil nejakú tehlu do hlavy. Jediní kto to ako tak za niečo stojí je Paul Giamatti. Inak bieda, nezáživne vyrozprávaný príbeh a otrasný herci celý film ťahá ku dnu rýchlejšie ako diera v Titanicu. Obľúbený soundtrack: Juliet's Dream, A Thousand Times Good Night, The Cheek of Night. 50% - 2*(27.3.2014)