poster

Ledový teror (TV film)

 • USA

  Ice Road Terror

 • SK název

  Ľadové monštrum

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2011, 87 min

Režie:

Terry Ingram

Komentáře uživatelů k TV filmu (36)

 • Aluska88
  **

  O co chudší by byl náš filmový svět bez společností jako Asylum či SyFy?:D Já jsem spokojená. Překvapivě docela povedený scénář a hlavně i dialogy. Samozřejmě nějaké ty chybky se v něm najdou, ale celkově mě netahal za uši, což je častý problém u podobných kousků. Prehistorický dinosaurus naopak disponuje typickým laciným digitálním "kabátkem." Velmi mě překvapila romantická chvilka dvou ústředních hrdinů, která se mi moc líbila a vůbec mi nepřišla patosovitá či klišovitá, stejně jako mě zaujal jejich rozhovor v tomto intimním momentu:) Už dlouho se mi nestalo (a jestli vůbec), aby se mi ve sci-fi, katastrofických a podobných béčkovitých filmech zalíbila nějaká romantická "vsuvka." Zde na mě působila jako vystřižená z kvalitního dramatu. Takové... hezké:)(12.4.2012)

 • Phobia
  *

  Uf, to jsem se zase posmála, div jsem si neucákla do pyžama! Jste-li odpaduchtivý divák, vřele doporučuji se taktéž podívat na Arktidu v letním období (sice tam jednou ochotníci simulují div ne umrznutí, ale dojem kazí chybějící obláčky páry u úst, absence jektání zubů, třesení a podobně), kde se pomocí výbušnin dělají do permafrostu díry a z těch lezou prýeskymácké pohádky, tedy velmi čilé přerostlé ještěrky. Dobrá, jedna ještěrka, co v některých záběrech vypadá velká asi jako varan, zatímco v jiných scénách se vztyčí na zadní a shlíží na svůj jídelníček rudým zrakem z výšky šestipatrového činžáku. Menu má tento obojživelník poměrně chudobné: těžaře, hrdinné kamioňáky, nezbytnou (a úplně zbytečnou) kozatou ekoložku plus nějaké ty arktické poustevníky. Ještěrka je slepá, hluchá, bez čichu a blbá, přesto se jí průběžně daří ulovit jednotlivé chody a prožrat se až do trpkého konce. Během degustace je schopná trhat plechy unimobuněk (kde tři zákusky strčí před dveře stůl, přestože se dveře otevírají ven;-)) a přerážet ocelové sloupy, aby o chvíli později bezradně kroužila kolem papundeklové letní chatky arktických penzistů (zvenku něco jako větší kůlna, uvnitř to má ovšem prostory jako Labská bouda). Okamžik, kdy uprchlíci v této papírové haciendě zakrývají okna záclonami, aby ještěrka netušila, kde se skrývají, je vskutku výživný! Jako by je předtím nebyla schopná sledovat desítky kilometrů pod vodou, zatímco uháněli v kamionu po tajícím ledu. Led přinesl další úžasně vtipné okamžiky: kupříkladu jeho dramatické praskání a rozevírání přímo před náklaďáky skončilo tím, že řidiči museli přejet pár rozbředlých louží. A podezřelé bylo také vynoření ještěrky vedle stojícího kamionu, prorazila asi půlcentimetrovou ledovou krustu... ty náklaďáky musely být nějaké hodně odlehčené, když se na tak tenké vrstvě nepropadly, a v Arktidě muselo být sakra žhavé léto! Má vůbec smysl rozepisovat se o dementním chování postav, třeskutě stupidních dialozích a zcela nepřítomné logice (o fyzikálních zákonech a chemických či biologických procesech ani nemluvě)? "Ta příšera asi vidí naše teplo, tak počkáme do rána, to nás neuvidí tak dobře!" :-))) A ráno vylezli před chatrč s plamenometem:-))). Akorát mě mrzí, že jsem zalomila v okamžiku, kdy hladová ještěrka zakousla dezert z poslední trojice a jen podle zdejších fotek se mohu dohadovat o obojživelníkově bídném skonu. Zmínku si zaslouží speciální efekty a animace monstra: před čtvrt stoletím by to celkem ušlo... na rok starý film je to ukrutná bída. Nádherně špatný a debilní kousek ve všech ohledech, uzřela jsem však nedávno omylem "Hotel Paradise" a tak vím, že existují i mnohem horší sračky než "Ledový terror", proto dávám 10% třeba za exteriéry a 5% za hezké oči dvou hlavních mužkých hrdinů.(27.3.2012)

 • Campbell
  ***

  Celkem sympatické scífko/horor od Syfy. Nečekám že tu bude semnou nikdo souhlasit, ale film se mi líbil. Nenudil jsem se a i efekty mi přišly fajn. Od Ingrama jsem nečekal nic extra ale nakonec se z toho vyklubal aspoň průměrný béčko se sympatickým ještěrákem. Jóóóo bejt kamioňákem není žádný med.(24.3.2012)

 • SeBig
  *

  Ta romantika tam vážně být nemusela vubec se to do dané situace nehodí. Trucky na ledě ktomu přidejte debilně vytvořenou počítačovou příšeru a 3 hlavní "hrdinové" který vubec neumějí hrát a chovají se jako by tohle prožívali každý den. Soundtrack docela dobrý ale spíš než ze strachu jsem měl husí kůži z grafického provedení a velmi nudného děje. Komu se libil film Varan vs. Kobra a podobné slátaniny tohle se nemuže nechat ujít!(26.3.2012)

 • Z0oMb3E
  odpad!

  Ako sa hovorí: Holywood je továreň na sny. Áno je to pravda! Kde inde by sa dal splniť sen partii netalentovaných a nesympatických ľudí, ktorí túžia zahrať si vo filme. Áno, Ice Road Terror spĺňa všetky technické náležitosti k tomu aby sa filmom mohol nazývať. Ďalšia sorta netalentovaných individualít najskôr však opatrená o jazvy, vredy či lepru, a teda nehodných otŕčania sa pred kamerou, stojí za logistikou celého natáčania i keď je rovnako talentovaná. Takže poslíček Terry, ktorý celý život nosil kávu iným sa chopil šance a dokázal, že na to jednoducho má. Pustil však do sveta 87 minútovú romantickú komédiu, po ktorej neostane jedna bránica celá. Samozrejme že si ju vychutnajú len hľadači podobných prerastených ľudožravých monsteriek ako som ja. Takže s konštatovaním, že na novovznikajúci vzťah nieje nič lepšie než mrte rozporcovaných kámošov a jeden mŕtvy plaz, musím toto SyFybéčko len a len odporučiť.(29.5.2012)

 • honajz
  **

  Přijde mi trochu nefér zrovna tenhle film potopit. O odpad rozhodně nejde - režisér je docela zručný a kameraman dokonce chvílemi vynikající. Na to, jak omezený na tohle musel být rozpočet, jaké (ne)herecké hvězdičky vyfasovali, a na to, že trikaře dělal Pepíček Nováků z 5. třídy pomocné školy, o scénáři nemluvě, na to se snažili rejža, kameraman, střihač i někteří herci hodně. Když je ale základ na prd, vyjde z toho nezáživná jednohubka na sobotní noc, takový ten film pro letní autokina. O logických nesmyslech, dějových nesmyslech, nedomyšlenostech ohledně toho, co predátor umí, a neumí, o mizerných tricích a tom, že ještěrka vypadá chvíli velká jako dům, a v dalším záběru je sotva vysoká jak náklaďák, nebo otázkách typu, proč přeskakovali mezi auty, když mohli zastavit, čím se asi živila příšera doposud, o tom už tady je řeč v jiných komentářích. Ale mne film docela ve svém žánru "jednohubka na letní noc v autokině nebo doma sám" bavil, líbila se mi nejednoznačná postava předáka z dolů, a jen jsem si říkal, jak by to asi vypadalo, kdyby měl film větší rozpočet a scenáristu alespoň s jednou mozkovou buňkou.(23.8.2013)

 • blackrain
  odpad!

  Při prvním záběru na ještěra, který vlezl z díry po odstřelu, jsem dostala záchvat smíchu. Ta digitální potvora byla opravdu příšerná. To se fakt nedalo. Pan režisér viděl zřejmě pořádnou zimu asi jenom z rychlíku. Nevšimla jsem si, že by se třeba lidem "kouřilo" od pusy nebo, že by se třeba klepali zimou, vždyť na sobě neměli ani pořádné zimní oblečení. Příště se raději kouknu na dokument Trucky na ledě. Ty jsou daleko zajímavější. Ti řidiči mají opravdu tvrdý chlebíček.(10.5.2012)

 • Mysteri699
  ****

  Zas tak hrozný to neni čekal sem něco horšího ale jinak pěknej film!Začíná to tim že převážejí zboží nákladákem přes ledovou cestu když dojedou do cíle narazí na příšeru která tam sežrala všechny lidi a oni sou v nebezpečí najdou tam jednoho člověka tak ho vezmou cestou zpět sebou ale příšera jde ponich a tak jí musí uject nakonec se jim to povede ale ona plave pod ledem takže nic neví až je překvapí když vystoupí jednoho člověka zabije a další ujíždějí dál.(6.5.2012)

 • MartinNDL
  ***

  Tak nějak klasický céčko s pravěkým zvířátkem a lacinými digitálními triky, akorát tam z nějakýho divnýho důvodu funguje romantická linka a po skončení filmu jsem měl chuť zkouknout Trucky na ledě. Co je ale hlavní, pořád to je tak strašně skvěle nelogický v jakémkoliv chování a rozhodování postav, že mňam.(14.7.2014)

 • SOLOM.
  **

  SyFy přišla po delší době s další monster peckou, kterou tentokrát umístila do zasněžené a štiplavě ledové Arktidy. Vysoké hory a husté lesy jsou pokryté sněhovou nadílkou, led začíná tát (z toho by měl jistě náš president radost) a k tomu se k životu probudí další prehistorický ještěr (jak jinak). Ani tentokrát nepůjde o žádný skvostný klenot, ale další podprůměrné béčko, které naštěstí netrvalo moc dlouho a tak se dá určitě přežít. Naštěstí to tvůrci pojali i trochu akčněji a příznivci trucků si tak také přijdou na své. Samotné monstrum hrůzu svým zjev sice nenažene (vždyť jde o poněkud přerostlejší ještěrku), ale díky jejímu apetitu nám bylo nabídnuto docela dost krvavých záběrů. Ruky, nohy a dokonce i hlavy se párkrát proletí přes obrazovku, ale žádné solidní gore efekty jsem tu bohužel neviděl...(1.4.2012)

 • DinoRaptor
  *****

  Skvělý horor a s pěkně provedeným ještěrem (nešlo však o pliosaura jak tvrdili ve filmu). Jinak ta honička v kamionech byl také podařená. Ať si každej říká co chce ale mě se to prostě líbilo.(28.3.2012)

 • cariada
  *

  Příšerka se probudila a dostala hlad, Co má asi tak chudák jíst v ledové krajině než lidi.(3.2.2014)

 • honz
  odpad!

  Slušně a mírně řečeno: hodně stupidní sci-fi horor, výsměch diváckému vkusu. Jakoby tvůrci a priori točili film pro duševně zaostalé...(28.3.2012)

 • jefff
  *

  Šílená hovadina. Fakt, že jo. A bohužel není ani vtipná jako některá jiná "céčka". No a triky jsou snad úplně bez komentáře :-)(26.3.2012)

 • bruceman7
  odpad!

  Co si pamatuju, je to druhé dílo SyFy co jsem viděl a zároveň i druhý odpad. Už po prvních deseti minutách (vynoření ještěrky a stříkance barviva na ovoce po zdech) bylo v podstatě rozhodnouto. Některé momenty (opět ta ještěrka) mi přišly jak intra z her někde v polovině devadesátejch let. Škoda se víc rozepisovat, když to velmi trefně popsali lidé v komentech níže. Jedenapůl hodiny tlouct hlavou o stůl by bylo produktivnější. 1/10(12.12.2012)

 • korndaddy
  *

  Viděl sem i horší a dokoukat se to vážně dalo. Jasně je to sračka s mizernejma výkonama, příšernou.... prostě se vším příšerným, ale v tohle žánru jsou prostě horší a nebylo by fér to zasypat odpadem jako ostatní.(12.12.2013)

 • rakovnik
  odpad!

  Chudáci horníci, řidiči a další zaměstnanci dolu, kteří s pomocí trhavin zbavují akrtidu diamantů. A k tomu to zlé gobální oteplení způsobuje, že tito nebozí lidé nemohou utéci od problému, který zavinili, protože je honí zlé "zvíře".(27.3.2012)

 • Ondr@932
  ***

  Náhodou slušný sci-fi thriller v antarktidě! Nádherná příroda a povedený ještěr! Mimochodem na tomto místě se natáčel seriál trucky na ledě:-) Dávám 5/10(7.4.2012)

 • Laca1313
  odpad!

  Čekal jsem fakt málo,ale bohužel dostal ještě min. Fakt jsem se nudil. chvile sice film měl světlejší místa,ale bylo jich málo.a chybý tu i krvavější sceny. dlouho jsem uvažoval o jedný hvězdičce,protože tot dílko je přece jenom kvalitnější než spousta filmu,kterým jsem dal odpad. Ale nakonec jsem i tady zustal u odpadu. Jo,kdyby tu bylo ,,víc masa do mlýnku,, taj bych jednu hvězdičku určitě dal. ale tahle to prostě nejde.(26.3.2012)

 • Yarwen
  odpad!

  1) neskutečně klišovité - autoři neměli sebemenší snahu udělat film něčím zajímavým, jeden stereotyp navazuje na druhý 2) naivní - obrovského ještěra si na své střeše tiráku jeho řidič nevšimne, ale že ho nevidí ani řidič jedoucí za ním, je už vskutku úsměvné 3) postavy ke konci jednají sebedestruktivně - po realizaci každého nového nápadu se jejich situace zhorší a zahyne další oběť Stačilo málo, a bylo to na jednu hvězdu, tvůrci snímku si ji však ničím nezasloužili.(15.12.2012)

<< předchozí 1 2