poster

Díra

 • Velká Británie

  Hole, The

 • Slovensko

  Diera

Thriller / Horor / Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2001, 102 min

Režie:

Nick Hamm

Předloha:

Guy Burt (kniha)

Kamera:

Denis Crossan

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Niven Howie

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes
(další profese)
 • numi
  ****

  Možná, že příběh je už několikrát provařený, ale to například v žánru romantických komedií taky prochází znovu a znovu, tak nevím, proč by to nemohlo projít i v rámci klaustrofobických thrillerů. Mě to neurazilo, líbilo se mi rozvětvení příběhu pro dva vypravěče a Thora Birch s Keirou Knightley proslunili temnou atmosféru. Jedna skvělým hereckým výkonem, druhá alespoň krásným úsměvem. Možná, že závěr byl trochu přehnaně vykonstruovaný, ale jinak je to solidní zábava, za kterou se nikdo nemusí stydět. [únor 2006](22.2.2006)

 • tron
  ***

  DIERA nevie, čím chce byť. Hororovo ladené scény ladia-neladia s psychologickou rovinou o platonickej láske, ktorá môže viesť... veľmi ďaleko na nebezpečné územie, čomu by som aj v určitom smere veril. Flashbacky sa striedajú so scénami z prítomnosti, ktoré dávajú iné vyznenie flashbackom. Už prvý záber na podzemný lesný bunker, kde vás nikto nepočuje, je úžasný. Atmosféra je často neznesiteľne dusná (v dobrom). Napriek tomu sa nepodarilo prekonať BUNKER s Jasonom Flemyngom. I tak ale príjemné (hororové?) prekvapenie. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/551/(29.11.2005)

 • gumli
  **

  Nie moc vydarený horror s dosť hlúpymi dialógmi.A teenagery boli tiež taký prihlúply.Mne pripadali títo teenegery z bohatých rodín ako debilkovia,nemôžem si pomôcť,aj správali sa ako debilkovia.Nenadržiaval som tam nikomu,pretože nebolo komu,neľutoval som nikoho,pretože nebolo koho.Diera,vlastne bunker bol sám o sebe dosť temný a zlovestný,lenže nevyšlo to.Nápad dobrý ale film nie.(16.4.2010)

 • gouryella
  **

  Mistami by se dala atmosfera krajet, ale celkovy dojem spise negativni.(31.7.2002)

 • SOLOM.
  ***

  Nápad natočit to v podzemním bunkru byl dobrý, protože to navazovalo klaustrofobickou a tajemnou atmosféru, jenže postupem času se to stalo trochu chaotickým podnětem pro vnímání. Co se týká hudby tak byla dost průměrná a podle mě se k filmu moc nehodila. Aby se divák pořád jen nedíval na scény z bunkru, byl do filmu vtržen i reálný děj venku, kdy Liz vyslýchá psychiatrička. Romantické pasáže o neopětované lásce a žárlivosti, která vyvrcholí velkým neštěstím doplnili film po odlehčující stránce. Nemůžu upřít, že si film na sebe celkem vydělal(15.6.2010)

 • - Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)

 • - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)

 • - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace