Díra

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes

Možná, že příběh je už několikrát provařený, ale to například v žánru romantických komedií taky prochází znovu a znovu, tak nevím, proč by to nemohlo projít i v rámci klaustrofobických thrillerů. Mě to neurazilo, líbilo se mi rozvětvení příběhu pro dva vypravěče a Thora Birch s Keirou Knightley proslunili temnou atmosféru. Jedna skvělým hereckým výkonem, druhá alespoň krásným úsměvem. Možná, že závěr byl trochu přehnaně vykonstruovaný, ale jinak je to solidní zábava, za kterou se nikdo nemusí stydět. [únor 2006](22.2.2006)

Podľa mňa to zase až také nudné nebolo, aj keď už od polovice mohol tušiť ako to vlastne všetko bolo. Jedným z problémov bolo, že v druhej tretine film stratil na napätí kedže som očakával omnoho vyššiu gradácii a využitie hororových prvkov. No film sa uberá úplne iným smerom čo ale ku koncu nie je až tak veľmi na škodu a vôbec sa mi nestávalo, žeby som pozeral na hodinky ako v iných podobných snímkoch ako napr The Cave alebo 9 Hráčov so smrťou. 3,5*(14.8.2006)

• Radyo

Scénář mi připadal strašně roztříštěný a když se ho tvůrci pokusili slepit v jakýsi alespoň trochu smysluplný celek, použili zřejmě špatné lepidlo. Je to škoda, protože původní idea zase tak úplně od věci nebyla, jen asi chtěla rozvinout trochu jiným směrem a hlavně měla být rozvinuta jiným scénáristou.(12.11.2002)

Námět určitě zajímavý, i když ne původní. Scénáristům se ale nepodařilo vymyslet nic originálního, takže se nelze na herce zlobit, že hrají jen průměrně. Nezajímavé, ale na úplné zatracení to není.(21.2.2004)

V celku slušný film. Sice pomalejší rozjezd, ale i tak slušné dílo. Děj byl hodně solidní a hlavně skvělý příběh, který neurazí. Tento film mé očekávání naplnil a u mě v celku spokojenost. Možná bych ubral ze žánru horor, ale nechal bych tam Thriller..:)(28.12.2009)

• - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)

• - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "After the Hole" Guye Burta. (Terva)