Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Je to jedna z těch vtipnějších teenagerovských komedií, ale zase nevidím tam takovou genialitu, aby zde užité hlášky byly neustále uplatňovány v reálném životě. Kde si tohle "ve své krátké době" vzalo takovou oblibu, to mi fakt uniklo.(5.1.2004)

Scénář: Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith .. Spousta různých důvodů proč .. 70%.(4.10.2004)

• Gimli

Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka.(1.8.2002)

Je rozdíl mezi mít rád a milovat. Boty Skechers mám ráda, ale batoh Prada miluju. - Já ale miluju Skechers !!??!! - Jenom proto, že nemáš batoh Prada..!(2.9.2006)

• Marius

Julia Stiles je kočka a ani jej filmová sestra nie je na zahodenie. Ale keď prednesie vetu " Počúvam nezávislé dievčenské skupiny" a vtrhne na koncert, kde sa hrá niečo medzi Lee Ann Rimes a Britney Spears tak sa idem dosíkať od smiechu . Čím to tú americkú mládež kŕmia ?(3.12.2004)

• - Volnou předlohou žhavě současného příběhu s letitou zápletkou je Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy. (Roby)

• - Shakespearova hra „Zkrocení zlé ženy“ se v angličtině jmenuje „The Taming of the Shrew“. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejsek. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere a při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat (Julia Stiles) za "shrew“. (Jirka_Šč)

• - Když má Bianka hodinu tělocviku (střílení) střelí šíp do učitele. Hned se k němu všichni seběhnou a pošlou jednu holku pro lékárničku. Ta sice běží, ale za chvíli je vzadu vidět jak se zastavila a jen se tam poflakuje. Že by jí ta ochota tak rychle přešla?? (Roby)