Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Je to jedna z těch vtipnějších teenagerovských komedií, ale zase nevidím tam takovou genialitu, aby zde užité hlášky byly neustále uplatňovány v reálném životě. Kde si tohle "ve své krátké době" vzalo takovou oblibu, to mi fakt uniklo.(5.1.2004)

Napoprvé, po zvláštní směsici melancholie, nostalgie a optimismu jen pár hodin po vlastním maturitním plese, bylo Deset důvodů mým malým pokladem, u kterého jsem nechtěl vidět chyby, užíval jsem si strhující romantiku, svěží scénář i režii, Ledgerovo charizma a nádhernou sesterskou dvojici. Jenže napodruhé vše působí jako parodie na sebe sama. Scény, které dříve nechávaly pozitivní vzpomínky, jsou najednou jenom sterilní a nevtipnou parafrází na Shakespeara a i když písnička na stadionu pořád funguje a scéna s kytarou je pro mě pořád ještě úžasný emoční vrchol, je mi trochu smutno, že už se nedokážu nechat strhnout středoškolskou naivitou. Některé filmy by měly být viděny jen jednou.(25.3.2006)

Jedna z nejlepších teenagerských komedií. Výborná a mladá Julia Stiles, neméně dobrý Heath a super David Krumholtz. Tuto komedii si budu pouštět častěji. Fakt jsem se dobře pobavil.(4.1.2009)

• hippyman

naprosto předvídatelná, přiblblá teen-komedie, samozřejmostí je super teen-hudba a super teen-vtípky, cool teen-party, kde je samozřejmě milion teen-týpků chlastajících neteen-pivko a olizujících náhodné teen-kolemjdoucí... proč je to pořád stejný a pořád stejně tupý?! a proč jsem na to sakra čuměl?! :) vidět to v teen-věku, asi to bude super teen-zážitek, takhle prošuměl kolem se svými (ani nevím pořádně za co) teen-40%...(6.4.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +výborný scénář, casting, hudba, v podstatě téměř vše, navíc film zviditelnil oba hlavní představitele -tak možná do dokonalosti chybý nové zpracování :-)/// Tahle romantická Teen komedie se v rámci žánru řadí mezi to nejlepší co je k vidění. Dnes už je snímek trošku starší a po čtvrtém zhlédnutí už film nijak nepřekvapí. Spíše bych řekl, že ho znám nazpaměť. Přesto vždy pobaví a dost dobře se u něj nasměji. Skoro bych řekl, že některé scény se staly již klasikou. Jen je škoda, že film nějakým způsobem nekatapultoval pohlednou Larisu Oleynik (znát ji můžete jako tajůplnou Alex Mackovou ze stejnojmeného seriálu ) do dalších rolí. Ale třeba se nekdy dočkám. Každopádně kdo neviděl, tak to hleďte napravit, rozhodně doporučuji./// Celkem 89%///(13.10.2007)

• - Písnička, kterou Ledger zpívá Julii je přepsaná z původní podoby "I Think I Love You" od skupiny Partridge Family. (Karlos80)

• - Julia Stiles se původně ucházela o roli Biancy. (Karlos80)

• - Kat má v pokoji na stěně plakát se skupinou The Gits. Zpěvačka této kapely byla v roce 1993 zabita ve Seattlu. (Elisebah)