Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Mladá uletená romantika podčiarknutá veľmi úsmevnými a presvedčivými výkonmi. Trošku rozpačitá réžia a dej zapadajúci prachom. Celé to od začiatku naznačuje len mierny nadpriemer, hlavne že to celé nenechali len na tú romantiku, pretože komédia je to hlavné, na čo sa film zameriava. 65%.(16.2.2008)

Na to, že se jedná o teenagerský film, je to překvapivě dobré. Samozřejmě, že tento film nevstoupí do historie, ale jako oddychovka po odpoledním kafíčku se dá klidně použít.(30.7.2002)

Nápadité, zábavné, kouzelné, romantické, vtipné, příjemné, přirozené, dojemné, upřímné - prostě asi takové, jak by měla vypadat teenagerovská komedie.(4.1.2009)

Líbilo .. a hodně .. a nestydím se za to .. :)(25.5.2008)

Napoprvé, po zvláštní směsici melancholie, nostalgie a optimismu jen pár hodin po vlastním maturitním plese, bylo Deset důvodů mým malým pokladem, u kterého jsem nechtěl vidět chyby, užíval jsem si strhující romantiku, svěží scénář i režii, Ledgerovo charizma a nádhernou sesterskou dvojici. Jenže napodruhé vše působí jako parodie na sebe sama. Scény, které dříve nechávaly pozitivní vzpomínky, jsou najednou jenom sterilní a nevtipnou parafrází na Shakespeara a i když písnička na stadionu pořád funguje a scéna s kytarou je pro mě pořád ještě úžasný emoční vrchol, je mi trochu smutno, že už se nedokážu nechat strhnout středoškolskou naivitou. Některé filmy by měly být viděny jen jednou.(25.3.2006)

• - Shakespearova hra „Zkrocení zlé ženy“ se v angličtině jmenuje „The Taming of the Shrew“. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejsek. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere a při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat (Julia Stiles) za "shrew“. (Jirka_Šč)

• - Původní nástin scénáře byl mnohem temnější. Mandella se v něm měla několikrát pokusit o sebevraždu, aby docílila spojení se Shakespearem. (Elisebah)

• - Julia Stiles se původně ucházela o roli Biancy. (Karlos80)