poster

O myšce a medvědovi

 • Francie

  Ernest et Célestine

 • Slovensko

  O myške a medveďovi

 • USA

  Ernest & Celestine

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie, 2012, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Vypadá to sice jako animovaný film pro malé děti, ale jména dvou režisérů mimořádně mimoňské Paniky v městečku vzbudila moji pozornost. Je to sice natolik jednoduché, aby to bylo pro děti přehledné, ale autoři své malé publikum nepodceňují. Scénář je promyšlenější a chytřejší než bývá zvykem ve filmech pro dospělé. Jednoduchá animace k příběhu přesně sedí a naštěstí se nekoná nic tuctově digitálního, či dokonce třírozměrného. Milé překvapení!(19.1.2013)

 • hous.enka
  ****

  Příběh o malé myšce s velkým výtvarným talentem a mlsném medvědovi, který ovládá hru na několik hudebních nástrojů najednou. O tom film je. Nebo taky o hloupém davu, který lační po obětech. Anebo o upřímném přátelství, kdy jeden druhého vlastně zachrání před samotou a před společností. Na Ernestovi a Celestine se mi líbil zejména styl, s jakým autoři pojali kresbu tohoto filmu; jako by do obrázků zapouštěli vodovky... Mimochodem bych nevěřila, že dva ze tří režisérů tohole filmu vytvořili Paniku v městečku, která hýří barvami, (mnou milovaným) sarkasmem a nenásilným humorem. Oproti tomu je film Ernest a Celestine docela milým a něžným přírůstkem do rodiny evropského animovaného filmu. A to není vůbec špatné.(29.4.2014)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(21.2.2014)

 • Snorlax
  *****

  Mám ráda filmy o přátelství, u nich mi dokonce ani nevadí, že nejsou realistické a tak končí dobře. Jelikož tvůrci pochopili, že mezi lidmi by to takhle nikdy fungovat nemohlo, zvolili formát roztomilé bajky. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)(6.6.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "A když tě osvobodím úplně, Erneste, prokážeš mi tu úplně největší službu na světě ??"(29.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace