O myšce a medvědovi

Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(21.2.2014)

Krásný, hřejivý a legrační animák o malé myšce, která měla umělecké sklony a nezdolnou víru v přátelství a medvědovi, co jí byl tak trochu podobný, jen neměl její nápady a nadšení.(20.1.2014)

Začátek mě nijak neohromil. Byl příliš hlučný a matoucí. Konec měl ale tak silné poselství, že by mi vůbec nevadilo vidět jen tuto část. Hluboce na mě zapůsobil. Občas se ve filmu objevil příjemný humor, ale snesla bych i víc ;).(27.1.2014)

Vypadá to sice jako animovaný film pro malé děti, ale jména dvou režisérů mimořádně mimoňské Paniky v městečku vzbudila moji pozornost. Je to sice natolik jednoduché, aby to bylo pro děti přehledné, ale autoři své malé publikum nepodceňují. Scénář je promyšlenější a chytřejší než bývá zvykem ve filmech pro dospělé. Jednoduchá animace k příběhu přesně sedí a naštěstí se nekoná nic tuctově digitálního, či dokonce třírozměrného. Milé překvapení!(19.1.2013)

Krásné, hravé, o přátelství umělecky střelených myšce a medvědovi.. takové mají být všechny animované filmy.!! :-)(25.7.2016)

• - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)

• - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)