Nepříjemně hlasitě prasklá bublina, která topí jednu z nejslibnějších hereckých sestav sezóny. Stylu je tu sice na dva filmy, ale švihu sotva na deset minut. Beallův scénář totiž dává šablonovitým figurkám do úst věty, které i taková jména jako Gosling nebo Brolin mají nemalé problémy odříkat a udržet si u toho nějakou tvář. A že to k příběhu o cestě antihrdinů za spravedlností patří? Možná ano. Mně ale vůbec nevadí, že je Gangster Squad v samém jádru ta nejohmatanější šestáková brakovka, protože právě tím mě k sobě tak lákal. Vadí mi, že není ničím jiným a v klíčových dějových zákrutách jen porůznu opisuje, ať už z Neúplatných, Carlitovy cesty či Veřejných nepřátel.(6.4.2013)

Gangster Squad jsem dlouho napjatě očekávala, ale přiznávám, že to bylo především kvůli Emmě a Ryanovi, kteří mě společně dostali už v Crazy Stupid Love. Ani v tom devětačtyřicátém,ovinuti cigaretovým kouřem a nebezpečím, nezklamali. (Jen jsem nepochopila ten jeho místy příšerný přízvuk?) Jinak je to taková popcornová akční zábava, která nezklame, pokud v tom snad nehledáte nového Kmotra, nebo něco hlubšího. Kromě romantické linky mě nejvíce zaujala atmosféra té doby, teskním po časech, kdy se muži uměli oblékat (a nebyli zároveň považováni za "teplouše") a kouření cigaret působilo smyslně a přitažlivě. Jediné, co mi u filmu opravdu vadí, je Sean Penn, který působí asi tak hrozivě jako děcko, kterému seberete hračku a nevýrazný Josh Brolin v hlavní roli. Se vším všudy tak za tři hvězdičky.(9.2.2013)

Neobjevná akční pohádka v gangsterském hávu s neuvěřitelně dobrým obsazením, ale výkony takzvaně "na klid".(31.1.2013)

Filmový ekvivalent vlákniny - projde to vámi bez překážek, bez chuti, beze změny a bez důsledků. Ono to tak strašně moc chce být neúplatnými proti zjizveným (a zatuhlým) tvářím kmotrů z gangů Los Angeles ve špinavých ulicích, nařizujícím vám, abyste pozdravili jejich malého přítele, až je z toho neatmosférické umělohmotné nic proti ničemu asi tak osmdesátkrát mělčí než rýha mezi Brolinovým obočím, co neodbytně vnucuje myšlenku zavést jeden decifleischer coby novou jednotku filmového rutinérství...(8.2.2013)

Kupodivu asi o sto procent blockbusterovější a akčnější než jsem očekával, ale nevadí. Ty dvě hodiny jsem se bavil královsky (jak také jinak ve společnosti tak vytříbené herecké elity!).(2.2.2013)

• - Ryan Gosling a Emma Stone se po filmu Bláznivá, zatracená láska (2011) sešli již podruhé. Současně se jedná o druhou spolupráci režiséra Rubena Fleischera a Emmy Stone. Jejich prvním společným projektem je snímek Zombieland (2009). (R´Hell)

• - Zpěvačka Slapsy Maxie (Lucy Davenport) zpívá do mikrofonu RCA 77-DX shora. Tento typ mikrofonu je však citlivý pouze na zvuk přicházející ze stran. (Dr Lizal)

• - Po krvavém masakru na premiéře filmu Temný rytíř povstal (2012) ve městě Aurora v Coloradu, ve kterém padlo šílenému střelci za obět 12 lidí, byl z kin stažen původní trailer, jehož součástí byla scéna, kde skupina gangsterů v kině zahají palbu skrze promítací plátno. Kvůli incidentu byla rovněž o rok odložena premiéra filmu a provedeny úpravy některých scén, zahrnujících právě střelbu v kině. Inkriminovanou střelbu nahradila scény, kdy jde tým po nákladním voze v čínské čtvrti.   (Fancipal)