Svižná žánrová záležitost s perfektními akčními scénami, sympatickým hereckým obsazením a příjemně popcornovou atmosférou, v níž své místo najde napětí i humor. Zpočátku jsem se bál, aby Lovci mafie příliš nevykrádali Neúplatné, ale postupem času jsem na to úplně přestal myslet a jen jsem se prachsprostě bavil. A vlastně proč ne.__P.S. Jablonskyho hudba (tentokrát se mi líbila) zní trochu jako Zimmerův Sherlock Holmes a v závěrečné skladbě "Gangster Squad" cituje Morriconeho Neúplatné. Ne že by to vadilo.(5.7.2014)

• NinadeL

Poněkud slabší a nepřehledná poválečná gangsterka, která je místy vyprázdněnější než Černá Dahlia.(19.9.2013)

Fleischerove videoklipárske pracovné postupy majú veľmi pozitívny dopad na konzumného diváka, zároveň si však treba dať pozor aj na obsah a nevenovať všetku pozornosť povrchnej audio-vizuálnej stránke. Aj tá môže niekedy ubrať filmu na vážnosti. Menej presýtených filtrov, slow-motion záberov a bola by z toho naozaj úderná noirovská záležitosť. Tradičný gangsterský príspevok sme tu však nemali dlhšiu dobu, preto tieto chybičky krásy nepovažujem za nejakú markantnú trhlinu. Scenár možno neprinesie nič nové, ale aspoň sa drží zaužívanej šablóny a nie je prvoplánový a deravý. Brutálny herecký ansámbel prispieva ku kvalitám, i keď z niektorých postáv sa dalo vyťažiť viac charakteru, ktorým by sa vryli do diváckeho povedomia. Nepopieram, že časom tento snímok vyšumí z hláv ako šumienka, ale v danom momente som si ho naozaj užil. Populárna hra Mafia sa tak môže tešiť z kvalitnejšej adaptácie, než ktorú dostal Max Payne, Resident Evil, či Tomb Raider dokopy. 80%.(11.5.2014)

a ja som im to spapala. Vsetko. Aj pekne s navijakom. Atmosfera, kostymy, hudba, herecke obsadenie, ano, pacilo. Velmi, velmi. Vskutku podmanive. Teda az na Seana Penna. Ten veru vyzeral ako ten pes s besnotou, ktoreho spominal. Naozaj mal vyraz ako tesne pred utratenim.(14.1.2015)

Nemyslím si, že by GS chcel stáť po boku diel Scorseseho či Coppolu, kdeže, i keď sa veľmi snaží pôsobiť drsne a kladie dôraz na ctenie pravidiel podsvetia, tak kvôli viacrozmernému zjednodušovaniu sa k opusom vyššie spomenutých preborníkov ani nepribližuje, resp. nevzbudzuje dojem že by sa im snažil podobať. Ak sa GS k niečomu hlási, tak je to chlapácke potľapkávanie sa po chrbte ala (charakterovo prepracovanejší) "Untouchables" a thrillerová noir atmosféra ala (príbehovo prefíkanejší) "L.A. Confidental", žiadnemu z nich sa samozrejme kvalitatívne nevyrovnáva a similiárne fragmenty plátno ctižiadostivo neprerážajú, len sa na ňom skromne odrážajú. Rubenovi by som to však extra nevyčítal, je to mladá-neposedná puška, ktorá talent má (vychytaný "Zombieland" budiš nepriestreľným argumentom) a jednoducho jej tentokrát prišlo vhod vypustiť do éteru lineárnu, malebnú, módne obsadenú rozprávku o mafiánoch v ktorej to riadne hučí slepými nábojmi a velice jemne (teda skoro vôbec) ironizovaným klišé, ale však prečo nie...Už si to po tých špinavých-francúzskych/taliánskych, rezolútnych-ázijských, kultových-amerických kriminálkach toľko neužívam, ale zas sa mi GS vidí ako solídna zábavka plná hravo transformovaného mannovského digitálu, rezonujúcich akcentov a síce plochých, no oko potešujúcich postavičiek. Takto nejak mohol vyzerať "Lawless", keby sa netváril tak dôležito, predestinovane.(18.1.2013)