Hodně dýmu z cigaret, zpomalovačky, luxusní výprava, krásné ženy, tvrdé údery, vzduchem rotující nábojnice. Město andělů je plné drog, kurev a korupce. Karty jsou jasně rozdané, trumfy i mouchy jsou také hned od prvních minut jasné. Velký boss ukáže na policajta, který sestaví speciální tým šesti mužů, kteří se pokusí partyzánským způsobem zničit impérium nelítostného gangstera Seana Penna. Nechci to nějak bagatelizovat, ale scénárista tak akorát vtiskl svým postavám nezbytné základní atributy (rodinný typ, ale jinak génius, zelenáč, nekompromisní pistolník..), jinak však přišel s poměrně banálním konceptem, který představí dost rutinní příběh. Konflikty (mimo přestřelek a pěstních soubojů), které tu naše sešlost musí řešit, jsou načrtnuté dost mizerně (ohrožení Emmy Stone od žárlivého chlebodárce Penna, spor těhotné manželky a Joshe Brolina), osobní linie, které měly být kořením celého projektu (kupříkladu románek Stone a Ryana Goslinga), jsou zase spíš smutnou prohrou. Stejně emocionálně prázdné je závěrečné zúčtování mezi Brolinem a Pennem, protože napětí mezi nimi v předešlých minutách jednoduše necítíme. Není to až taková tragédie, ale troufám si tvrdit, že v rukou schopnějšího tvůrce jsme tu mohli mít filmovou (šťavnatější) událost roku. Výsledek s bezmála desítkou známých tváří je lehčím zklamáním v tom, že nedokáže prakticky ničím překvapit. Působí tak jako film (ač je jakkoliv řemeslně precizní), kterým si scénárista, potažmo režisér plní jeden ze svých dětských snů. Přesto čtyři * dám. Můžou za to i zpomalovačky, které tvůrci šetří na ty opravdu cool momenty.(11.3.2013)

Splněný sen každého, kdo hrál Mafii!(7.4.2013)

Ještě větší chybou, než čekat od Gangster squad nové L. A. – Confidential, je pustit si dva dny předtím… L. A. – Confidential. Limonádová hra na gangstery, která šlape především na ‚sunny‘ notě mi ani tak nevadí, protože herci padnou do dobových obleků přesně, cigaret se vykouří nespočet a záminek pro to, aby se rozštěkaly Thompsony, se v ději najde přehršel. To vše zkousnu do momentu, než si Fleischer řekne, že by chtěl být novým DePalmou a z vtipného konverzačního humoru přepne do vážného módu, kde se nechytá ani omylem. Vlastně všechny akční scény jakoby do filmu narval někdo dodatečně, ze dvou ženských postav má ukotvení v ději jen jedna a samotnou policejní jednotku táhne Brolinovo charisma a Goslingův úsměv. Vše pak korunuje sbírka otravných hollywoodských klišé. Zasloužený fail.(31.1.2013)

• Jeremy.jk

Režiséra a především scénáristu pověsit za kou*e do průvanu. Totálně promrhaný potenciál hvězdného ansámblu. Až hanba. Z tohohle mohl ve správných rukou vzniknout kult - takhle je i označení prvoplánová "OK" slátanina moc. Co mě nejvíc děsí, je fakt, že jsem po prvních ohlasech ani nic moc nečekal, ale tohle.. 40%.(24.2.2013)

• Xmilden

Vylepšení, které fungovalo v rámci stojatých vod Zombie movie nefunguje u starých dobrých gangsterek. Ryan Gosling by si měl dávat veliký pozor, aby se nestal druhým Stathamem a nevykrádal stále dokola svou nejlepší roli (DRIVE). Lovci mafie jsou slátanina, posbíraná z ingrediencí, které každý z nás už někdy ve filmu viděl. Je to takový guláš mnoha chutí. Přestřelky ještě dokáží zaujmout, ale v mluvících pasážích nás zasahuje do uší jedno klišé za druhým. Určitě netoužím vidět znovu. Přirovnávat tohle k dějově stejným De Palmovým Neúplatným snad ani nejde. Sean Penn po zásluze ztrestán Zlatou malinou.(2.5.2013)