The ABCs of Death

(festivalový název)

Povídkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komedie

USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

• Deschain

Tak to bola hovadina. Ale zabávala som sa. Väčšinu času. Asi najviac sa mi páčili animované príbehy, rozhodne vedú písmená H, J, K, R, T (plastelína bol geniálny nápad), X, Y (fungovalo by to ako hudobný klip k tej elektronickej hudbe), Zetko zabilo. Spokojnosť s A, N, P /dosť sila, najmä, keď čakáte úplne iné slovo, ktoré sa ako prvé ponúka/, V, W. Potvrdí sa zlaté pravidlo, že najväčší úchyláci sú v Japonsku, seriously, F a Z? Za najodpornejšie považujem Lko, môj nadhľad zakapal pri pohľade na toho malého chlapca. Každopádne neodporúčam pozerať názvy jednotlivých príbehov, pripravíte sa o to tipovanie a "napätie" uhádnuť, čo sa pod písmenom skrýva. Niekedy to prekvapenie naozaj stojí za to a dá to tomu minipríbehu úplne iný rozmer, však, M? Neodporúčam tým, ktorí nemajú radi krv a násilie na zvieratách.(Art Film fest 2013 - 22.6., Nočná prehliadka, ArtKino TN)(23.6.2013)

První polovina dost slabá, ale pak to nabralo obrátky ... slušně perverzní, "politicky nekorektní", brutální, cynický ... tlustá ženská předělávající se na modelku masakr. A poslední "Zenzetsu" japonská šílenost taky skvělá .. bylo toho tam dost dobrýho. Nejlepší jasně L - LIBIDO, ( to je paráda z chlapskýho pohledu ... :D ). Ale ta dvojka je promakanější no ...(5.4.2015)

Těžko hodnotit jako celek.Některé povídky jsou vynikající,některé sračkoidní a některé průměrné.Volím zlatej střed.Krátká stopáž jednotlivých povídek mi nedala šanci abych se nudil.129 minut uplynulo jako voda a pocity z toho mám všelijaký.Ale myslím si,že tohle stojí za shlédnutí,protože každý si tam najde své favority.Z a mě určitě vyhrálo písmeno D jako Dog fight.Jsem zvědavej co na nás čeká ve dvojce.(15.4.2015)

• Stanislaus

A-B-C-D, kočka přede, ... - tak zní dětská říkanka, nicméně tento krvavý povídkový soubor složený z krátkometrážních filmů rozhodně není pro malé publikum. Kvalita jednotlivých povídek je velmi kolísavá, od slušných až po úplný odpad. Nejvíce mě zaujala písmenka S (Speed), K (Klutz) a T (Toilet). Nejhoršími, nejtrapnějšími, či bezúčelně nejkrvavějšími povídkami byla písmenka F (Fart), H (Hydro-electric Difusion) a Z (Zetsumetsu). Zkrátka ve výsledku, když jsem si to všechno sečetl a podrhnul, tak jde spíše o podprůměrnou záležitost, ke které jsem se dostal čirou náhodou přes režiséra, jehož povídka mě upřímně zklamala.(27.3.2014)

• SeBig

Strasna zhovadilost. Ani jeden ztech pribehu me neoslovil. Nápad sice dobrej, ale ty pribehy stáli za hovno. Nic jsem si z toho nevzal.(12.9.2016)

• - Tento horor bol v Nemecku zakázaný kvôli násilnému obsahu a možnému vplyvu na mladistvých divákov. (Marceloo)

• - Dítě na filmovém plakátu je syn režiséra Karee Andrewse. Objevilo se také v jeho režijní sekvenci. (Dr Lizal)

• - Každý režisér dostal 5,000 amerických dolárov na natočenie svojho dielu. (!RedruM)