Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

• mosnak

Tak za prvé. První čeho si člověk na tomto snímku všimne je,že celé to pusobí jako byl to natočili nějací amatéři. Atmosféra absolutně nepřipomíná 2.světovou válku a místama jsem se musel smát,jak směšně působí můj (bohužel) oblíbený herec Danny Dyer v roli nenapravitelného vojáka,který se najednou stane krotkým beránkem. A to jen proto,aby mohl být v nějakém komickém komandu,kde vedle sebe stojí jeden 60kg hošík vedle druhého. Těšil jsem se alespoň,že uvidím nádhernou krajinu... nic! Sněhu je tam,ale dost. Jinak Sean Bean - tragický (v tom bílém roláku byl nejlepší) - 4%(22.8.2011)

Sean Bean je sympaťák, to vie každý. A väčšinou (2012 KONIEC SVETA :-)) si vie dobre vybrať úlohy. Aj teraz ide o sharpeovskú úlohu veliteľa, ale... film pôsobí akosi polovičato. Niektoré línie a osudy postáv nie sú dokončené, niektorí záporáci sa zjavujú a miznú, akoby boli pri natáčaní len jeden deň... Nenudil som sa, ale nevyužitie potenciálu či už krás zimnej škandinávskej krajiny alebo príbehu (resp. vzťahov medzi postavami) ma fakt zamrzelo... Nič neriešiace ZA NEPRIATEĽSKOU LÍNIOU je určite zábavnejšie a v konečnom dôsledku i zmysluplnejšie... A vlastne aj aj taký MARIŇÁK 2 pôsobí celistvejšie... Ak výprava SAS na cudzie územie, tak radšej BRAVO TWO ZERO...(9.9.2016)

Není to sice bůhví co, žádný velký trhák, ale tady by si měl vzít alespoň příklad Uwe Boll, jak se dá natočit průměrný válečný film, u kterého se člověk nenudí a nesměje trapným situacím. 60%(17.10.2012)

Je smutné, jak závěr filmu dokáže ovlivnit váš filmový zážitek. Tady ubral snad 2 hvězdy. Film od počátku směle kráčí ve šlépějích, které pro něj vyšlapala taková esa, jako například film Tucet špinavců a další žánrově podobné lahůdky. Bohužel v závěru to film vezme střemhlav do země a pilot se ani nestačí katapultovat. Dle mého skromného úsudku, je to zapříčiněno tlakem produkce na dokončení projektu nebo nedostatečný rozpočet. Je to veliká škoda! Herecké výkony jsou bravurní a části děje poměrně neokoukané. Tento válečný film vám mohu vřele doporučit, ale v závěru se obrňte. Vyhnete se zklamání, jaké potkalo mě. Dovolím si poznámku -> pro milovníky herectví Seana Beana, je tento film povinnost, jako ostatně všechny válečné filmy od dob Bravo Two Zero.(17.6.2011)

• ecceHOMMO

Film mal byť poctou elitných jednotiek britských ozbrojených síl......mal byť......ale neni!!!...Slabý príbeh, slabá akcia, slabé citové prepojenie medzi divákom a "hrdinami". Čas hrdinov usmeje, ale nanajvyš na televíznej obrazovke. Ale ( ani zďaleka) nie v prime time.(21.10.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)