Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

Takže mně se ten film líbil, ale ten konec mohl být zajímavější.(25.8.2012)

• Faidra

Nenápaditá, emoce nevzbuzující a podivně useklá podívaná, kde i můj milovaný Sean Bean vypadá spíš jak Mr. Bean a chvílema při tom poklusu skotskou vysočinou a norskou divočinou působí spíš než jako drsný major od commandos jako chlap prchající za druhou mízou a před prvním infarktem. Opomíjeným hrdinům jsem chtěla dát šanci, ale děti mám dvě, nervy jedny a času málo, takže to tentokrát za promarněnou hodinu a půl budou jenom dva zásahy, zbytek letěl kamsi mimo terč.(30.8.2013)

1 hvězdička za tématiku z 2.světové války, 1 hvězdička za to, že je to konečně z pohledu (mých oblíbených) britských commandos, 1 hvězdička za ty smrady z SS a 1 hvězdička za mého oblíbeného Dannyho Dyera- nemůžu si pomoct, pro mě je tento filmík za 4* Pokud už máte všech těch megalomanských (a většinou trapňoučkých) blockbasterů typu Transformers plný zuby a chcete si dát řemeslně slušně natočený snímek (se samozřejmě nižším rozpočtem, než jaký by mu ve skutečnosti slušel o něco víc), je AOH filmem pro Vás. (Upřímně doufám, že ty dvě naplánované pokračování vejdou ve skutečnost).(16.7.2011)

• Hal_Moore

O "Komandu" jsem snad ještě žádný film neviděl, alespoň teď si na žádný nevzpomenu. Co s ním ale provedl Adrian Vitoria se svým týmem, to je na pováženou. Příběh sám o sobě ani zkazit nejde, ale po technické stránce film z trácí i na klasickou televizní produkci. Hrozivá kamera a odfláknutý střih mě donutili si pár scén pouštět i několikrát, abych se v nich vyznal, alespoň je co poslouchat a zvuk společně s hudbou výsledek dostávají téměř do rovnováhy. S herci taky problém nemám, podprůměrné hodnocení tak jen díky zkaženému zážitku, který je výsledkem špatné práce kameramana a střihače.(20.9.2011)

Ale no tááák, vždyť to vůbec nebylo špatné, proč tak nízké hodnocení? Ano, bylo to komornější, ano, bylo to zřetelně levnější, ale jednoduše to nemělo rozpočet ani zázemí Band of Brothers. Naopak, konečně se zase někdo po deseti letech rozhoupal natočit něco s tématikou WWII. ~~~ Jediné, co mi tu nesedělo, byla trochu zbytečně "heroicko-megalomanská" hudba, která do filmu a scén poněkud nepatřila, a možná bych trochu upravil seznam přeživších :) ~~~ Věčná škoda té televizní produkce.(5.7.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)