Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

• ecceHOMMO

Film mal byť poctou elitných jednotiek britských ozbrojených síl......mal byť......ale neni!!!...Slabý príbeh, slabá akcia, slabé citové prepojenie medzi divákom a "hrdinami". Čas hrdinov usmeje, ale nanajvyš na televíznej obrazovke. Ale ( ani zďaleka) nie v prime time.(21.10.2011)

• Aqualung

Co dodat k tomuhle dílu?Je to divná otázka na úvod komentáře.Pravda?Britští comandos byli posíláni na nemožné akce a tohle byla jedna z nich.Je jen škoda, že už nikdo z těch, kteří těchto jednotkách sloužili už nežije, aby scénáristům pomohl. Potřebovali by to jako sůl.Ohromné časové a prostorové skoky,které absolvujeme díky střihači doslova devastují film v závěru.Postavy se vytrácejí beze slov a bez kulky v těle.Bezbarvá příslušnice norského odboje s nejasnými vztahy k mizejícím vojákům, psychicky naprosto rozvrácený voják-radista, který popré v životě zabil-no budiž.Jakoby násilně vsazená scéna s vybitím rodiny farmáře působí až nepatřičně.Když si vybavím Umírání za dlouhého dne, tak je mi herců i režiséra líto. Je mi líto......(30.9.2014)

Je to celkom dobrý vojnový film z britskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o špičkovej vojenskej jednotke, ktorá dostane za úlohu splniť veľmi nebezpečnú misiu, byť vysadení hlboko za nepriateľskými líniami a zmocniť sa tajného nemeckého zariadenia, ktoré môže výrazne ovplyvniť celú leteckú vojnu o Britániu. Spracovanie sa síce určite dalo aj vylepšiť, ale som celkom spokojný. Ešte akčný úvod pôsobí pomerne nezaujímavo, ale potom sa to vylepší, začne dlhý zaujímavý tréning, následné vysadenie a už dlhá úloha za nepriateľskými líniami. A oceňujem, že sa film prakticky ani nevenuje žiadnym zbytočnostiam ako osobný život vojakov, ich lásky a podobne, jednoducho vojaci sa vycvičia a idú do nebezpečenstva. Akcie tu moc nie je a tá nie je zlá, ale mám z nej skôr len priemerné dojmy. Ak nepočítam krátky úvod, tak je tu prakticky len jedna väčšia hlavná akcia a ešte jedna menšia prestrelka a na obe sa celkom dobre pozerá, ale kazí to ten lacný vizuál. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce viac zaujme iba Sean Bean a Danny Dyer, ale ani zvyšok neprekáža. Réžia a technická stránka sú skôr sklamaním, nemal by som problém, keby ako som už spomínal to celé nevyzeralo tak príliš lacno a navyše som celý čas mal skôr pocit, že sledujem nejakých súčasných vojenských nadšencov pri ukážke vojenskej akcie a nie vojakov, ktorí behom druhej svetovej vojny sú na skutočnej misii. Určite nie som sklamaný, na film sa celkom dobre pozerá a navyše som si nevšimol, že by nemal koniec, čo som si v mnohých komentároch prečítal, čoho som sa pôvodne obával, jedine ten nízky rozpočet filmu ubral na kvalite. 63%(27.1.2012)

• blackrain

Adrenalinem nabité akční dobrodružství? Kde? Asi distributor viděl úplně jiný film než já. Po této stránce to byla slabá válečná podívaná, které kraluje Sean Bean. Nepotřebuju se při sledování koupat v krvi a být u toho nervní a hryzat si nehty strachy, ale krapet této ingredience by neuškodilo. Jen maličko okořenit a zamíchat pěkně ode dna. Příběh je to jistě zajímavý, ale jeho zpracování už bohužel ne. 30. komando Iana Flaminga by si zasloužilo určitě lepší film.(20.9.2016)

Velice slušný válečný film. Atmosféru chladného severu to mělo, jen ty herecký výkony mi v první půli nějak neseděly. Sean Bean hraje jako vždy skvěle a prakticky táhne celý film. Scénář je jednoduchý a celkem i děravý, ale válečné scény jsou napínavé a docela i přehledné. Líbilo, hodně slušné natočené béčko.(24.11.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)