poster

Čas hrdinů

 • Velká Británie

  Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  A jéje, tady se to zase hemží samým znalcem ! Kromě přiblblých soudů se ptám, co víte o jednotkách Commandos, nebo o LRDG? Odpovím si sám, asi nic moc. Řada komentujících zde napádá komornost snímku a minimum postav... Jenže hlavním cílem speciálních jednotek bylo nebojovat a nebýt vidět. Bojovalo se až když byl průser.. Takže kdo chce vidět proti sobě běžící armády ať sáhne po Nepříteli před branami, protože z tohohle filmu musí mít nutně kyselý obličej... Tenhle film rozhodně měl koule a rozhodně mu není co vytknout. Švédsko coby neutrální země nadržující spíše spojencům byl cílem řady jednotek prchajících z Norska, kterým se z různých způsobů podělaly mise. Nešlo jen o speciální jednotky, ale i řady leteckých osádek ze sestřelených letounů a to včetně osádek amerických. O jednom takovém přechodu např. vypráví ve své knize PATHFINDER Donald Bennet, CB, CBE, DSO, kdy ještě s dalším členem osádky po sestřelení svého Lancasteru přešel do Švédska odkud se dostal zpět do Británie... Řada misí speciálních jednotek byla téměř sebevražedných. Většinou se vyzvednutí povedlo a jednotky se na nepřátelské území i několikrát vrátily, někdy se vyzvednutí z roztodivných důvodů posralo...Hitler z většinou povedených akcí těchto jednotek šílel a případně zajatým mužům odebral statut válečných zajatců. Pokud se člen speciální jednotky nestihl zabít sám, mohl si být jist, že po vymlácení informací příslušnou jednotkou SS bude stejně zabit, pokud nezemře při výsleších. Na speciální záškodnické jednotky Hitler nařídil nahlížet jako na teroristy a také se k nim tak chovat. Jako jednotky měli muži ze speciálních sil mezi ostatními složkami armády neskonalý respekt a dostat se mezi ně nebylo vůbec jednoduché. Každému komu se to podařilo bylo ctí tam být a plnit úkoly. Upřímně kromě revolučního nápadu poslat odsouzence na svoji očistnou misi (Tucet špinavců) mi tento zde do nebes vychvalovaný snímek přišel o dost horší než tento a už vůbec bych je nesrovnával. Tady se navíc jedná o regulérní speciální jednotku (a né kriminálníky) a zápletka ze začátku z tohoto ohledu není až tak podstatná. A jak správně píše Lucas87, kdo navíc hrál na PC všechny díly Commandos, Hidden and Dangerous a já dodávám i některé mise SAS v Call of Duty nebo Royal Marine Commandos, ten pod tři hvězdičky nepůjde. Tohle prostě není záležitost pro všechny a každý si to holt neumí vychutnat, to je ale jeho mínus, né snímku. Seanu Beanovi role sedla jak ulitá. U mne je to za poctivé hvězdy! * * * *(20.1.2012)

 • JohnSmith
  ***

  Celkem slušně natočený válečný akčňák, který se nejspíš snaží vzkřísit filmy jako byly Tucet špinavců. Neříkám, že je to špatný film,ale není to kdo ví co. Kouknout a zapomenout(20.6.2011)

 • honajz
  **

  Během druhé světové války Angličané vycvičili svá commandos, která pracovala na území nepřítele. Toto je příběh jedné jednotky. Poněkud nepřizpůsobivý skotský voják zachrání své kamarády z týlu nepřítele, ale protože se protiví veliteli jiné jednotky, dostane se do anglického vojenského vězení. Odtud se mu však podaří díky další šílenosti přejít ke commandos. Absolvuje tvrdý trénink, ale hlavně se musí naučit disciplíně. A pak přijde na řadu akce v Norsku, která rozhodne nejen o jeho kvalitách. A to je vše, celý příběh. Mohlo by to připomínat Tucet špinavců nebo Kam orli nelétají, kdyby to nebylo takové jakési komorní. Většinou na plátně není víc než pět šest lidí v zasněžené pustině, v lese, v horách. S výjimkou scény vyvraždění norské farmářské rodiny Němci, kde je dokonce 18 herců v jedné chvíli! Snímku však chybí i napětí, Sean Bean v podání velitele je upozaděn a nemá moc co hrát, není to ani hrdinský snímek, ani dokumentárně stylizovaný, o výcviku samotném se toho příliš nedozvíme. Ani samotné akce není příliš mnoho, vlastně jde jen o tři scény, z toho dvě krátké a takové nijaké. Unylé. Vlastně celou dobu čekáme na onen závěr, a pak přijde spíše zklamání. I když se na to nekoukalo úplně špatně, netuším, co film chtěl říct.(19.12.2011)

 • Paxxx.cz
  **

  Od tohoto béčkového válečného filmu jsem nečekal moc a bohužel můj předsudek byl v tomto případě zcela přesný. Akce ke konci tak hrozná nebyla, ale já prostě herecké výkony většině hercům něvěřil a Sean Bean to nezachránil. Členové SAS a podobných speciálních jednotkek byli machři, kteří se zasluhují nejvýší pocty, ale Age of Heroes jim je zdaleka nepřináší. Bohužel další film, na který rychle zapomenu tak třeba příště někdo přijde s lepším kouskem... 4/10.(3.7.2011)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrý vojnový film z britskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o špičkovej vojenskej jednotke, ktorá dostane za úlohu splniť veľmi nebezpečnú misiu, byť vysadení hlboko za nepriateľskými líniami a zmocniť sa tajného nemeckého zariadenia, ktoré môže výrazne ovplyvniť celú leteckú vojnu o Britániu. Spracovanie sa síce určite dalo aj vylepšiť, ale som celkom spokojný. Ešte akčný úvod pôsobí pomerne nezaujímavo, ale potom sa to vylepší, začne dlhý zaujímavý tréning, následné vysadenie a už dlhá úloha za nepriateľskými líniami. A oceňujem, že sa film prakticky ani nevenuje žiadnym zbytočnostiam ako osobný život vojakov, ich lásky a podobne, jednoducho vojaci sa vycvičia a idú do nebezpečenstva. Akcie tu moc nie je a tá nie je zlá, ale mám z nej skôr len priemerné dojmy. Ak nepočítam krátky úvod, tak je tu prakticky len jedna väčšia hlavná akcia a ešte jedna menšia prestrelka a na obe sa celkom dobre pozerá, ale kazí to ten lacný vizuál. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce viac zaujme iba Sean Bean a Danny Dyer, ale ani zvyšok neprekáža. Réžia a technická stránka sú skôr sklamaním, nemal by som problém, keby ako som už spomínal to celé nevyzeralo tak príliš lacno a navyše som celý čas mal skôr pocit, že sledujem nejakých súčasných vojenských nadšencov pri ukážke vojenskej akcie a nie vojakov, ktorí behom druhej svetovej vojny sú na skutočnej misii. Určite nie som sklamaný, na film sa celkom dobre pozerá a navyše som si nevšimol, že by nemal koniec, čo som si v mnohých komentároch prečítal, čoho som sa pôvodne obával, jedine ten nízky rozpočet filmu ubral na kvalite. 63%(27.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace