Naprostá a totální exibice Jima Carreyho a Miloše Formana, já jsme Andyho Kaufmana neznal,ale po tomto filmu na něj nikdy nezapomenu, víc už film dokázat prostě nemůže.(9.7.2006)

Příběh, který mě vzal naprosto dech. K tomu mu dopomáhal nejvhodněji zvolený herec, který ale absolutně nehrál, který se prostě stal Andy Kaufmanem a režisér v podání českého rodáka Miloše Formana. Tento film si zasloužil i nějakou tu trofej, každopádně díky Formanovi se Kaufman vrátil dříve než po 20 letech po smrti, jak slíbil. (( :: Tento film je klenotem mezi mými všemi filmy a patří k těm co mám nejvíce rád.(10.1.2007)

Moje hodnocení je trochu s rezervou, protože hodnotím s odstupem, viděl jsem Man on the Moon před x lety, jako ještě nevyzrálý pozorovatel. Asi to zkusím znovu, schválně jestli půjdu výš. Něco mi říká, že Carreyho životní role dokonalého psychotika si to zaslouží.(31.1.2006)

Filmografie Miloše Formana má dva vrcholy: z hlediska osahu a závažnosti tématu je nejlepší Přelet nad kukaččím hnízdem, ale z hlediska filmové řeči, střihu, struktury filmu je nejzajímavější právě Muž na Měsíci. Z komerčního hlediska určitě nejodvážnější Formanův snímek - na americkém trhu se nemohl tak náročný kousek uplatnit. Doslova fascinující je herecký výkon Jima Carreye, jde bezpochyby o jeho triumf, kterým se definitivně vymanil ze škatulky pitvořícího se komika v nenáročných komediích. Díky složité osobnosti Andyho Kaufmana, mýtu kolem jeho postavy a řadě mystifikací doprovázejících jeho život (a se kterými scénář obratně pracuje), jde myslím o nejzajímavější životopisný flm, jaký jsem měl zatím možnost vidět. Celkový dojem: 100 %.(13.6.2006)

Čekal jsem, že se budu dost nudit, protože jsem slyšel, že Kaufmanův humor byl opravdu zvláštní a ne každému se líbil. Ale tenhle film naštěstí není o Kaufmanově humoru ( teda je, ale ne zas tolik ), ale především o něm samotném. Ze začátku jsem ho moc nechápal, ale pak to bylo stále zajímavější a zajímavější - až do konce.(7.3.2004)