Poprvé ukázal Jim Carrey svoji charakterní hereckou tvář v Truman Show. Rok nato se spojil s tím nejcennějším co máme (což není KlasA) a navždy překonal svůj pitvořící se stín, protože teď už všichni vědí, že skutečně umí. Co vlastně byl zač ten Andy Kaufman? Byl to tak šílený sebestředný megaloman, který byl ve své komice natolik geniální, že ho široká veřejnost milovala jen do té chvíle než zažila některé z jeho živých vystoupení? Byl to buřič a lidumil, který chtěl lidi bavit, nebo vizionář, který se sám bavil tím jak často je nepochopen? Muž Na Měsíci jde až na dřeň biografického filmu a je to opravdu zážitek.(14.6.2006)

O Andym Kaufmanovi som sice nikdy predtym nepocul, ale tento film je jednoducho uzasny. (10/10)(18.3.2008)

• Dever

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,079 // Otvárací Víkend v USA: $7,515,585 // 1* za herecký výkon Jima Carreyho.(18.3.2014)

Perfektní snímek, u kterého jsem v závěru brečel jak želva.(6.6.2002)

Obrovská filmová pocta u nás téměř neznámému (tuším, že na Nově běžel kdysi seriál Taxi, kde hrál nezapomenutelného, podivně mluvícího Latku) a v Americe nedoceněnému a nepochopenému komiku Andy Kaufmanovi (jestli ho chcete vidět v reálu, podívejte se na YouTube.com). Jeden z nejlepších režijních počinů Miloše Formana (osobně si myslím, že úplně nejlepší) a hlavně herecká příležitost pro lacinokomediálně zaškatulkovaného Jima Carreyho, který tuto náročnou vážnou roli zahrál tak, že smekám ... Filmová óda na sílu a jedinečnost tvůrčího ducha, óda na sveřepost boje proti kolektivnímu kulturně-uměleckému superegu, óda na osobitou poetiku a humor bortící mantinely zažitých představ a očekávání, óda zesměšňující nenáročnost (synonymum = tupost?) televizního diváka... Óda na radost člověka, plnícího si své sny... Podobné filmy: I'm From Hollywood, Soukromé neřesti, Lid versus Larry Flynt, Ed Wood(23.1.2007)

• - Danny DeVito měl během natáčení výhrady k pojetí Miloše Formana. Producenti zvažovali, že by jej dokonce nahradil jako režisér filmu. Jim Carrey však tyto plány překazil tím, že prohlásil, že pod nikým jiným než Formanem film točit nebude. (Rugero)

• - Pôvodne bol Jimovi pridelený umelý nos, pretože ten jeho vraj nevyzerá ako Andyho. Na Jima pôsobil umelý nos dosť negatívne, preto sa nakoniec rozhodlo, že bude hrať so svojim vlastným. (Merv)

• - Malou roli servírky si zahrála i bývalá žena Carreyho, Melissa. (don corleone)