Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MISSha
  ****

  Filmová pocta pro jednoho komika, který byl do téhle doby pro mě prakticky neznámý. Andy Kaufman mistr v manipulování obecenstva dokázal vyvolat smích, radost a v zápětí smutek či šílenou nenávist. Jen mě mrzí, že snímek nemohl být delší, protože se nám ukáže krátký úryvek z dětství a další scéna je, že už vystupuje před lidmi a to mezi tím nebylo vysvětleno jako důvod jeho změny hlasu či jeho rozdvojená osobnost. Jo a k Jimovi Carreymu,kdybych měla čím,tak před ním smekám...(14.7.2010)

 • Reiniš
  *****

  Pro mě asi nejlepší Formanův film. Samozřejmě, že díla jako Hair, Přelet, Amadeus nebo Larry Flynt Kaufmanovu biografii hravě převálcují. Muž na Měsíci mě ale dvě hodiny bavil i dojímal (nebo oboje, klidně v jedné minutě) a do závěrečných titulků jsem si nebyl jist, zda to není jen jedna velká mystifikace. Jim Carrey se do Kauffmana obdivuhodně transformoval a celý film patří po zásluze jeho výkonu. Zdařile mu přihrávají úžasná Courtney Love nebo nepřehlédnutelný DeVito. Muž na Měsíci svou vyprávěcí formou zdaleka překračuje běžné rámce filmového zážitku, stejně jako Andy Kaufman překračoval rámce nudného a stereotypního života, aby z něj udělal něco šílenějšího a lepšího.(18.4.2009)

 • H34D
  ****

  Muž na měsíci není film, který by vzbuzoval okamžité nadšení a vyvolával výbuchy smíchu. Sledujeme uměleckou dráhu podivína, který byl ve své době nepochopen, a tudíž není divu, že i film o něm musí v člověku uzrát. Nenazýval bych Muže na měsíci skvělou biografií, bezprecendentní satirou na zábavní průmysl, ani v něm nespatřuji kdovíjakou poctu stand-up komikům. Je to zkrátka příjemně ujetý a docela zábavný film, v němž si přepálené výrazové prostředky Jima Carreyho konečně najdou dokonalé místo... 7/10(17.7.2016)

 • Dever
  *

  // Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,079 // Otvárací Víkend v USA: $7,515,585 // 1* za herecký výkon Jima Carreyho.(18.3.2014)

 • Enšpígl
  *****

  Naprostá a totální exibice Jima Carreyho a Miloše Formana, já jsme Andyho Kaufmana neznal,ale po tomto filmu na něj nikdy nezapomenu, víc už film dokázat prostě nemůže.(9.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace