Oproti starším Formanovo kouskům sice tento lehce zaostává, ale pořád je to excelentní směsice dramatu a komedie. Forman holt umí a určitě patří mezi režisérskou elitu. Carrey zahrál, vlastně až okopíroval Kaufmana neuvěřitelně hodnověrně, skoro jako Kingsley Gádhího. Myslím, že Oscar by nebyl od věci, ale v Americe prostě hrdinové musí být jednoznačně černobíle dobří, aby to lidi pochopili. Persóna, která si z nich utahuje jim přijde asi moc složitá k chápání a tedy kontroverzní.(28.11.2004)

Já blázen tenhle film asi rok odkládal, protože jsem se místo toho, abych věřil Formanovi, zalekl nepříliš lákavé dvojice Carrey a DeVito a námětu o komikovi, kterého neznám. Ale tak co, vždycky je příjemné být překvapen a nadšen filmem, od kterého byste to v životě nečekali. Vtipná a dojemná pecka.(11.2.2012)

Odlehlost námětu i vzdálenost od toho typu komiky a humoru, kterou protagonista této mimořádně zdařilé filmové biografie během svého pozemského života prezentoval, jsou tím nejcennějším, co do tohoto svého skutečně amerického - a nikoliv českého - díla Forman vložil. Úspěšnost filmu určitě ovlivnila i volba hlavního představitele. Podobně jako v případě EDITH PIAF Cotillardová, tak i zde Carrey předvedl výkon, jehož výsledkem je nejen dokonalá rekonstrukce života mimořádného amerického umělce, ale současně i vytvoření jevu, který žije a existuje do značné míry nezávisle na životě a odkazu své předlohy. Myslím, že je to to nejhezčí, co se o tomto žánru, ale i filmu dá říct. Je to víc než kompliment. Je to skutečný hlubosklon.(26.8.2007)

Rozpočet $82miliónovTržby USA $34,607,430Tržby Celosvetovo $47,434,430║ __U tohto filmu si nikdy nebudete istý čo je pravda a čo len fikcia, film ponúka neskutočný "bláznivý" nespútaný príbeh. __Jim Carrey je neskutočný exot a k tomu aj herec čo sa dokáže uviesť nielen cez bláznivé gagy ale aj cez dramatický prejav a práve tu ponúka ďalší hlboký zafarbený výstup čo dokáže vyniesť film do výšin. Taktiež ma čoraz viac udivuje meno Miloš Forman, toto je asi tretí film čo som videl od neho a opäť ma svojím vyprávackým štýlom dostáva do stavu blažena, kde musím uznať nielen jeho režisérske kvality ale aj to že ide o jedného z najlepších režisérov na svete. /90%/(5.4.2009)

Pro mě asi nejlepší Formanův film. Samozřejmě, že díla jako Hair, Přelet, Amadeus nebo Larry Flynt Kaufmanovu biografii hravě převálcují. Muž na Měsíci mě ale dvě hodiny bavil i dojímal (nebo oboje, klidně v jedné minutě) a do závěrečných titulků jsem si nebyl jist, zda to není jen jedna velká mystifikace. Jim Carrey se do Kauffmana obdivuhodně transformoval a celý film patří po zásluze jeho výkonu. Zdařile mu přihrávají úžasná Courtney Love nebo nepřehlédnutelný DeVito. Muž na Měsíci svou vyprávěcí formou zdaleka překračuje běžné rámce filmového zážitku, stejně jako Andy Kaufman překračoval rámce nudného a stereotypního života, aby z něj udělal něco šílenějšího a lepšího.(18.4.2009)

• - Davida Lettermana se nepodařilo přesvědčit, aby měl ve filmu paruku. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy Andy (Jim Carrey) v ringu bojuje s profesionální wrestlerkou namísto své nastávající nevěsty, zní úryvek z předehry Smetanovy opery "Prodaná nevěsta". (Trainspotter)

• - Jim Carrey i Andy Kaufman se oba narodili 17. ledna. (don corleone)