Udelat film o skutecne postave je vzdycky tezke, protoze at chcete nebo ne, tak se film neubrani srovnavani s tim, jak to bylo doopravdy. Co se tohohle tyce, tak srovnavat nemuzu, jmeno Andyho Kaufmana mi sice neco rika, ale o jeho zivote vubec nic nevim. Nicmene Jim Carrey ukazal, ze je opravdu vybornej herec i bez svejch xichtu a i kdyz se jedna o komedialni roli, rozhodne to nebyla klasicka Carreyovska komika. Ostatni herci jsou taky perfektni, ale Carrey je vsechny se svou energii daleko previsuje. I kdyz je tohle krapet slabsi Formanuv film a neni to na cistejch 5*, tak je dam, protoze se jedna opravdu o originalni komedii/drama s docela smutnym koncem, kterej tu nepusobi nijak nucene, protoze je v podstate veselej. Dojemnej film.(7.5.2005)

Rozpočet $82miliónovTržby USA $34,607,430Tržby Celosvetovo $47,434,430║ __U tohto filmu si nikdy nebudete istý čo je pravda a čo len fikcia, film ponúka neskutočný "bláznivý" nespútaný príbeh. __Jim Carrey je neskutočný exot a k tomu aj herec čo sa dokáže uviesť nielen cez bláznivé gagy ale aj cez dramatický prejav a práve tu ponúka ďalší hlboký zafarbený výstup čo dokáže vyniesť film do výšin. Taktiež ma čoraz viac udivuje meno Miloš Forman, toto je asi tretí film čo som videl od neho a opäť ma svojím vyprávackým štýlom dostáva do stavu blažena, kde musím uznať nielen jeho režisérske kvality ale aj to že ide o jedného z najlepších režisérov na svete. /90%/(5.4.2009)

Já blázen tenhle film asi rok odkládal, protože jsem se místo toho, abych věřil Formanovi, zalekl nepříliš lákavé dvojice Carrey a DeVito a námětu o komikovi, kterého neznám. Ale tak co, vždycky je příjemné být překvapen a nadšen filmem, od kterého byste to v životě nečekali. Vtipná a dojemná pecka.(11.2.2012)

Váhám mezi 4 a 5-ti hvězdičkami, ale posledních 10 minut a Carreyův výkon převážily ve prostpěch Miloše Fromana... Perfektně zvolené téma, snad nejzajímavější biografický film, jaký jsem kdy viděla. Samozřejmě je to zčásti zásluhou samotného Kaufmanova života, který rozhodně nepatřil mezi tuctové, ale pod taktovkou méně zkušeného režiséra by mohl výsledek dopadnout nevalně. Pan Forman ale pořád ještě umí točit krásné filmy, vybírat si do nich zajímavé herce a vybrávět pomocí toho silné příběhy jakéhokoliv žánru.(2.7.2006)

Oproti starším Formanovo kouskům sice tento lehce zaostává, ale pořád je to excelentní směsice dramatu a komedie. Forman holt umí a určitě patří mezi režisérskou elitu. Carrey zahrál, vlastně až okopíroval Kaufmana neuvěřitelně hodnověrně, skoro jako Kingsley Gádhího. Myslím, že Oscar by nebyl od věci, ale v Americe prostě hrdinové musí být jednoznačně černobíle dobří, aby to lidi pochopili. Persóna, která si z nich utahuje jim přijde asi moc složitá k chápání a tedy kontroverzní.(28.11.2004)