Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ****

  rozpočet : $82 million tržby celosvetovo : $47,434,430(13.12.2006)

 • Matty
  ****

  „Nejdřív nasereš ženský, pak nasereš jižany a pak tě zabijou“ V devadesátém druhém vzdali R.E.M. hold Andymu Kaufmanovi písní Man on the Moon, o sedm let později natočil Miloš Forman o stejném člověku stejnojmenný film. O dalších jedenáct let později mě tento film zklamal. Kaufman byl bezesporu hříčkou přírody, zasluhující filmové zpracování svých osudů, jenže Formanův přístup k celé látce je poněkud rozpačitý. Nijak se nesnaží vysvětlovat, proč byl Kaufman Kaufmanem a z jedné vtipné dětské momentky střihne rovnou do časů komikových prvních výraznějších exhibic. Stejně tak se nám nijak nesnaží usnadnit chápaní Kaufmanova svérázného humoru a přesně dle jeho vzoru nám vždy předvede nejdříve vtip a teprve potom důvod, proč byl vlastně vtipný. Film kvůli tomu moc vtipný není. Natočit ne moc vtipný film s Jimem Carreyem, který konečně dostává pádný důvod pro své mimické a hlasové excesy - z toho bolí u srdce. V tomto konkrétním případě jednoduše nebylo nejvhodnější snažit se hlavního hrdinu přiblížit zvolenou formou. Andy Kaufman a jeho kousky totiž nejsou dost známí. Ne mimo USA. Třebaže mám daleko k tomu, abych Formanovo v pořadí třetí obohacení žánru biografií přirovnal ke Scorseseho Králi komedie či k Lennymu Boba Fosse, těch posledních pár minut, nádherně bagatelizujících důležitost hranice mezi fikcí a fakty, mě nutí jednu vrtkavou hvězdičku přidat. 75% Zajímavé komentáře: Melies, belldandy, mortak, da-a(3.6.2010)

 • xxmartinxx
  *****

  Geniální film, který "snad nerespektuje vůbec nic". Drama o komikovi, kterého můžete nesnášet - stejně jako obdivovat. Životní role Jima Carreyho (herečtější než Truman Show) a pro mě osobně nejlepší Formanův kousek. Velká zátěž na diváka, jenž očekává mainstreamovou komedii, dostane ale anarchistický životopis.(1.4.2009)

 • Djoker
  ****

  Dokonale skloubená komedie s dramatem. Neuvěřitelný příběh hlavního hrdiny naprosto pohltí, a jelikož je zde geniální komik Jim Carrey o smích není nouze. Stejně jako o silné emoce, kterých se dostaví až nečekaně mnoho. Nebýt utahaného záčátku, dal bych plné hodnocení.(5.10.2009)

 • Dudek
  *****

  Andy Kaufman byl hvězdou své doby. Byl milovaný a nenáviděný zároveň, jeho žertovné kousky šokovaly miliony lidí a rozhodně byl tím druhem člověka, který si zasluhuje, aby o něm byl natočen film, který vysvětlí lidem, jaký byl doopravdy člověk. Už když Miloš Forman pomyslel na natočení filmu o této kontroverzní osobnosti, věděl, že Andyho Kaufmana dokáže zahrát jen Jim Carrey, přesto však jej nevybral hned a vyhlásil konkurz: "Kdo si chce zahrát ve filmu Andyho Kaufmana, nechť sám sebe natočí, jak si jej představuje ve své kůži." A Carrey neváhal, chtěl to zkusit a dokonce věřil, že se pro tu roli hodí. Když se tvůrci filmu podívali na pásku s jeho záznamem, bylo jasno, Carrey totiž působil jako Kaufman naprosto věrohodně. Andy se vrátil... Škoda jen, že Carreyho životní herecký výkon byl přehlídnut a nedoceněn. Muž na Měsíci je strhujícím dramatem, ve kterém jen těžko rozeznáme pravdu a fikci, skvělý scénář nemohl zfilmovat nikdo jiný než právě Miloš Forman, který s citem předvádí Kaufmanův život plný překvapení. Představuje nám muže, jenž šokoval masy diváků svými pokročilými gagy, mystifikování fanoušků však zapříčiní, že je začne ztrácet a s nimi jako by se vytrácela jeho vůle žít, v tu chvíli, kdy zjistí že má rakovinu mu nidko nechce věřit, lidé si myslí, že se jedná jen o další skvělí gag, ale tu už film se blíží ke svému smutnému konci, ve kterém sledujeme Tony Cliftona a sami se ptáme kde je ta hranice mezi pravdou a fikcí. Muž na Měsíci je pečlivě natočený film, ke kterému sedí slogan filmu Horem pádem: Drama které vás rozesměje, komedie která vás rozpláče...(30.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace