Asi tuším, jak se cítili Kaufmanovi diváci. Čistě náhodou jsem před lety zahlédla v televizním programu Formanovo jméno. Podívala jsem se ještě jednou, protože jsem nemohla uvěřit vlastnímu zraku - Formanův film na Primě, v deset večer? To musí být tisková chyba, říkala jsem si ještě ve chvíli, kdy končila reklama před filmem. Načež se objevil obličej Jima Carreyho a já si byla definitivně jistá, že jde o špatně načasovaný aprílový vtip. Ne, vtip to nebyl a s přibývajícím časem se všechny moje pochyby vytrácely spolu s jistotou, co je pravda a co nastražená past. A není to jedno? Kdo z nás může s jistotou říct, co je pravda a co podfuk, když se jedno tak snadno stává druhým? A když existují lidé, kteří to dovedou zamotat ještě víc? Za excelentní mystifikaci až do samého konce uděluji Formanovi čestné uznání za jeho nejlepší snímek posledních let. A Carreymu poklonu a omluvu za pochybnosti o jeho herectví.(4.8.2007)

Udelat film o skutecne postave je vzdycky tezke, protoze at chcete nebo ne, tak se film neubrani srovnavani s tim, jak to bylo doopravdy. Co se tohohle tyce, tak srovnavat nemuzu, jmeno Andyho Kaufmana mi sice neco rika, ale o jeho zivote vubec nic nevim. Nicmene Jim Carrey ukazal, ze je opravdu vybornej herec i bez svejch xichtu a i kdyz se jedna o komedialni roli, rozhodne to nebyla klasicka Carreyovska komika. Ostatni herci jsou taky perfektni, ale Carrey je vsechny se svou energii daleko previsuje. I kdyz je tohle krapet slabsi Formanuv film a neni to na cistejch 5*, tak je dam, protoze se jedna opravdu o originalni komedii/drama s docela smutnym koncem, kterej tu nepusobi nijak nucene, protoze je v podstate veselej. Dojemnej film.(7.5.2005)

Dokonale skloubená komedie s dramatem. Neuvěřitelný příběh hlavního hrdiny naprosto pohltí, a jelikož je zde geniální komik Jim Carrey o smích není nouze. Stejně jako o silné emoce, kterých se dostaví až nečekaně mnoho. Nebýt utahaného záčátku, dal bych plné hodnocení.(5.10.2009)

Andy Kaufman chtěl už od útlého dětství být někým. Ne komikem, ale někým, kdo vyvolá v lidech emoce. A bylo mu jedno, jestli ta emoce znamenala odchod ze sálu, salvu smíchu, nebo slz. Takhle nějak by mohl znít hodně zestručněný obsah tohoto filmu. Filmu, který je stejný, jako byl Andy. Rozporuplný, zajímavý, někdy vtipný, někdy méně. Ale ukazující nám pravou tvář šoubyznysu. Tenhle film mi ještě dlouho zůstane v hlavě, hlavně kvůli poslední scéně… A je to mimochodem další z důkazů o tom, že Jim Carrey není jen "stupidní herec v blbých komediích". Myslím, že Forman z něj dostal maximum.(23.10.2009)

Váhám mezi 4 a 5-ti hvězdičkami, ale posledních 10 minut a Carreyův výkon převážily ve prostpěch Miloše Fromana... Perfektně zvolené téma, snad nejzajímavější biografický film, jaký jsem kdy viděla. Samozřejmě je to zčásti zásluhou samotného Kaufmanova života, který rozhodně nepatřil mezi tuctové, ale pod taktovkou méně zkušeného režiséra by mohl výsledek dopadnout nevalně. Pan Forman ale pořád ještě umí točit krásné filmy, vybírat si do nich zajímavé herce a vybrávět pomocí toho silné příběhy jakéhokoliv žánru.(2.7.2006)