Vzhůru nohama

Head Over Heels

Hore nohami

Komedie / Romantický

USA, 2001, 86 min

Amanda Pearce (Monica Potter) má velké potíže navázat vážnej vztah. Vždycky když se už zamiluje, tak jí onen šťastlivec hnedka podrazí. Tak ji hrozí že zůstane stará panna (ve filmu krásně znázorňují její tři kolegyně, všechny věkem někde nad 200 let). Při hledání nového bydlení narazí na mladíka, který ji na první pohled padne do oka (a ona zas jeho psovi :).. Aby to nebylo tak jednoduchý, vypadá to že i přes pohled Anděla je její milý pěkný ďábel (a podezřelej z vraždy)... Obyčejná zamilovaná komedie, kde po pár dnech od shlédnutí těžce vzpomínáte oč tam vlastně šlo. V hlavním rolích Monica Potterová (kolibřík Nicholase Cage z Con Airu) a Freddie Prince Jr. (bez svého obvyklého přívěšku Mathew Lillarda). Ostatní postavy jsou nezajímavé, a slouží jen k vyplnění zbylého času filmu a doplnění komediální složky (i když "inteligence" modelek je leckdy spíš k pláči)..(25.7.2004)

Jako snad všechno s Freddie Prinzem příjemné, odddychové - a průměrné. Kdyby si tvůrci v jedné určité chvíli vzpomněli na Hitchcocka, mohla tahle komedie připomínat spíš Okno do dvora.(28.2.2005)

Průměrná romantická krimi kmedie s krimi nádechem. Prostě typická JEDNODUCHÁ romantická komedie plná optimismu, která nenabízí nic, co bych už dřív neviděl. Naštěstá jsem se při ní párkrát zasmál, takže když zavřu oči, můžu dát 3* za 50%.(20.6.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// *film JE s malou krimi zápletkou, JE s překvapivě vtipným fekálním humorem *film NENÍ úplně normální, NENÍ o psovi/// Zábavné a dobré. Tedy spíše překvapivě, protože od herců jsem moc nečekal. Tahle komedie je hodně střeštěná a má spoustu střeštěných scén. Nahádou jsem se u nich dost dobře bavil, takže proč hodnotit tento film špatně? Mě pobavil./// Celkem 74%///(13.1.2008)

Veľmi príjemná komédia s romantickou zápletkou. Okrem niekoľkých sytuácií vo filme, by som ju nazvala originálnou. Herci hrali vo svojej podstate dobre, ani som nepostrehla hranie. Pekný výber hercov. Koniec zaujímavý. Nezaujaté hodnotenie 65%(10.9.2008)