Bellflower (festivalový název)

USA, 2011, 106 min

Evan Glodell

Evan Glodell

Joel Hodge

Nejlepší film o dospívání...(1.6.2012)

Dodge Challenger jako symbol svobody, vzdoru a mužnosti podruhé.(23.11.2011)

Docela dost silné a syrové nekonvenční drama, kde se Evan Glodell nebál experimentovat a ani jít před kameru zahrát si hlavní roli Woodrova, silně rozporuplnou osobnost. Film o lásce, zklamání, snad hledání sebe sama a rozhodně nečekejte žádné klišé, potažmo snad nějaké patetické scény. Střídaly se tam momenty emotivně silně vyhrocené, které se mnou docela zacloumaly s malinko, ale opravdu jen malinko romantičtějšími, tudíž uvolněnějšími. Pro mě je docela těžké ten film nějak posuzovat, on se musí jednoduše vidět. Ale přiznám se, že na konci jsem trochu tápala jak v mlze, nic to ale neubírá na mém zvláštně intenzivním zážitku z této debutní prvotiny. A málem bych zapomněla i na nádherný soundtrack.(9.8.2013)

Hodně atmosférický film. Hlavně díky gradaci, i když ke konci už Glodell maličko přehání.(1.1.2012)

• FFilipCZ

Tento snímek jsem si stáhl z dvou hlavních důvodů: 1) Postapo tématika, 2) Vidina konstrukce plamenometu a Medusy. Bohužel obou bodů je ve snímku pomálu a tak nějak vlastně v podstatě vůbec nevím, co se tam celou tu stopáž děje.(28.4.2016)

• - Podomácku vyrobeným plamenometem s dostřelem 6 stop se režisér Evan Glodell mohl pochlubit už ve svých 12 letech. Zařízení mělo sklony k častým selháním a teplotním výkyvům. (Conspi)

• - V seriálovém souboji v pojídání cvrčků, v němž se setkává Woodrow (Evan Glodell) s Milly (Jessie Wiseman), se oběma aktérům podařilo ve skutečnosti pozřít několik živých exemplářů. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo tzv. "guerilla" stylem. Štáb totiž neměl oficiálně povolené natáčení v městské zástavbě, kde se film částečně odehrává. (Itar)