poster

Lollipop Monster

 • Německo

  Lollipop Monster

 • slovenský

  Lollipop Monster

 • anglický

  Lollipop Monster

Drama

Německo, 2011, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Quisp
  ****

  Artový import z Německa na to jde dobře. Čistě umělecky zaměřené sdělení o strastech dvou mladých holek zaobaluje do výrazného a barvami hýřícího vizuálního kabátku. Audiovizuální načančanost ale nepůsobí prvoplánově a ve většině scén vkusně odráží pocity a nálady hlavních hrdinek. V závěru pak zvládne schovat i nepříliš vyvinutý smysl pro tempo a gradaci. Lollipop Monster je tak chutným kompromisem mezi urputně artovými evropskými díly a snesitelně komerční kinematografií.(22.10.2011)

 • JFL
  ***

  V kontextu filmů o dospívajících rebelkách výjimečný snímek, protože dívkám nepodsouvá tradiční hodnoty, ani je nedémonizuje (jako to dělají např. německé "Wir sind die Nacht" či "Abgefahren"). Nejen, že hrdinky zde vyprávění nesměřuje do náruče opačného pohlaví, ale navíc poměrně otevřeně a bez hodnotících tónů se dotýká témat, která cílové publikum zajímají, jako je heterosexuální i lesbický sex, vymezování se vůči módním trendům a absurdita nefunkčních rodin. Podobně také celková afektovanost, formální přeplácanost a pestrobarevná stylizace rezonují s pohledem náctiletých děvčat na svět. Ač má film prvky emo, proti tomuto módnímu směru se rázně vymezuje jeho zesměšněním v postavě teatrálně trapného bratra jedné z dívek. Podobně jako v "Sucker Punch" či "Hanna" zde naopak převládá pestrost trendů přejímající z různých mód prvky skládající dohromady pluralitnější, ale současně osobitější styl.(8.7.2011)

 • Renton
  ***

  46. MFF KV .. Scénář: Ziska Riemann, Luci Van Org .. Zajímavé vizuálně hudební scény, příběh do černa, avšak také trocha neduhů, ale tahle režisérka (spisovatelka, animátorka, scénáristka, skladatelka, textařka) jistě ještě poroste..(7.7.2011)

 • bassator
  ***

  46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Lollipop Monster / LOLLIPOP MONSTER / Lollipop Monster) - Bohužel tyto filmy o dvou odlišných puberťačkách a jejich vzdorování a dospívání vždy srovnávám s filmem Láska je láskal a proto z toho souboje nemůžou (asi) nikdy vzejít vítězně. Fucking Åmål nasadil všem těmto následovníkům laťku tak vysoko, že se mu (zatím) žádný ani zdaleka nepřiblížil - 6. 7. 2011 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 60%(12.7.2011)

 • Payushka
  ***

  Jedna je barevná kočička, druhá drsná a temná umělkyně. Obě žijí v jedné velké póze, kterou ztělesňuje jejich rodina. Jaké je nejlepší řešení? Nezávazný sex a pořezat si zápěstí.(11.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace