Neviditelná

Neviditeľná

Cracks in the Shell

Drama / Psychologický

Německo / Francie, 2011, 113 min

Černá labuť, se kterou to prostě nejde nesrovnat, má něco, co jsem tady postrádal, totiž půvab a jemnost. Ale jinak super sonda, která může pomoc v pochopení divných kreatur, jako je V. Žilková nebo Květák Boušková(27.3.2015)

Vcítiť sa do svojej divadelnej postavy, okúsiť jej bolesť a smútok a skrze ne vo finále po psychickej stránke tak pomôcť sama sebe, je fajn námet. Uznávam, Neviditeľná obsahuje peknú pointu, ale všetko ostatné vrátane réžie a hercov ma zaujalo iba minimálne. Režisér zvolil veľmi nezáživný spôsob dramatizácie, žiadne emócie, nevýrazná hudba, priemerní herci.... V tomto smere mohol trochu pomôcť sociálny rozmer, ale aj ten bol nerozvinutý a utopený v priemernosti, vlastne tak ako všetko ostatné. 50/100(1.6.2015)

46. MFF KV .. Scénář: Christian Schwochow, Heide Schwochow .. Německá Schwarzer Schwan.(4.7.2011)

Zaujímavý, nevšedný film, ktorý iba potvrdzuje, že s nemeckou kinematografiou je potrebné veľmi vážne počítať. Nie všetkému vo filme som rozumel, nie so všetkým som sa stotožňoval, ale zaujal ma hlavne svojou nekompromisnou otvorenosťou idúcou až ku zdrojom problémov hlavných aktérov príbehu.(14.10.2014)

Sehr gut. [Šary Vary](16.7.2011)