poster

Pokoj 304

 • Dánsko

  Værelse 304

 • anglický

  Room 304

 • Dánsko

  Dagen derpå

  (neoficiální název)

Drama

Dánsko / Chorvatsko, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  **

  [46. MFF KV 2011](12.9.2011)

 • evulienka3
  *****

  Myslím, že Brigite Staermose sa takmer dokonale podarilo nielen príbehom, ale aj obrazom zachytiť atmosféru hotela. Náhodná zbierka ľudí a osudov dotvorená personálom hotela. Neosobnosť a pominuteľnosť okamihov medzi múrmi, ktoré toho prežili veľa a mnohé by vedeli rozprávať. Zdanlivý odstup od postáv podtrháva tento dojem náhodnosti okamihov, ktoré sa tu odohrávajú a opakovanie sekvencií umožňuje poskladať si skladačku príbehu. Príbehu obyčajného a predsa niečím zvláštneho, v ktorom napriek tomu, že k žiadnej z postáv nie je venovaná detailná pozornosť, viete o každej to čo vedieť potrebujete a za každou z nich cítite nejaký individuálny osud a charakter. Vaerelse 304 nie je dramatizáciou príbehu ale jeho rekonštrukciou, čo je jeho hlavnou prednosťou. Paradoxne je to zároveň žiaľ, asi aj jeho najväčšia slabina. Dramatizácia, býva divácky atraktívnejšia. Jeden deň som tu...druhý nie, bolo...nebolo...momenty ľudských životov, ktoré sú už po pár dňoch len príbehmi, ktoré si chyžné rozprávajú na chodbách nemenovaného hotela... život ide ďalej. Videné v rámci projektu 52 films by women.(27.2.2016)

 • Folpa
  *

  Film vypadá, že je o hodně věcech, když se odehrává ve třech dnech v hotelu s různými hosty ale opak je pravdou. Ten film je o ničem...(11.7.2011)

 • Toj
  **

  Struktura: Patetický prolog, snaha natočit jakousi skromnou uměleckou "rádoby Inarritu" roztříštěnost s moc pěknou kamerou, patetický epilog.... Tomu snad nebudeme říkat kvalitní film, ne?(10.7.2011)

 • StarsFan
  ****

  Vizuálně podmanivý příběh odehrávající se v jednom hotelu, kde má každý ze zaměstnanců svůj vlastní dílek skládačky točící se kolem neznámého výstřelu. Zpočátku kvůli množství postav lehce zmatené, kdesi v polovině, když se postupně odhaluje pozadí jednotlivých scén, dokonalé, v závěru pak působící lehce přímočaře. Skutečně významnou roli v celém případu totiž mají prakticky jen dvě postavy, a zatímco ostatní sice výborně dotváří atmosféru, nějaký větší zásah do hlavní osy příběhu bych z jejich strany jen uvítala. (Zatímco místy dlouhé konverzační scény by si mohl film odpustit.) I tak se ale pro mě Pokoj 304 řadí k nejkomplexnějším, nejnapínavějším, nejlepším a po vizuální stránce nejdokonalejším filmům letošního MFF Karlovy Vary. [MFF Karlovy Vary 2011](7.7.2011)

 • - Jocelyn Pook získala cenu Za nejlepší hudbu ve filmu Pokoj 304 na 46. ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech (2011). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace