poster

Přelet nad kukaččím hnízdem

 • USA

  One Flew Over the Cuckoo's Nest

 • slovenský

  Prelet nad kukučím hniezdom

Drama

USA, 1975, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  *****

  Skutečně omračující film, alespoň pro ty, kterým v krvi zbylo trochu rebelantství, nonkorfomity a smyslu pro humor. Proč je vlastně všem tak sympatická postava líného flákače, který předstírá malomyslnost, aby se vyhnul trestu a pracovnímu táboru? A jaktože se cítíme nejvíc doma právě na tom nejtruchlivějším místě, mezi blázny? Kde udělala Velká sestra chybu? (Tady se film dopustil podstatné odchylky od originálu, tím že z Velké sestry neudělal ďábelskou postavu, nýbrž jen nevědomou vykonavatelku zla, která se stále domnívá, že pro své pacienty koná to nejlepší.) Proč Náčelník mlčí, a co tu vlastně pohledává? Forman, s oblibou vyzdvihující génie lidstva, nám tady ukazuje, že každý, ale úplně každý člověk má stejnou cenu. Že špatné chování, nepřizpůsobivost, odlišnost ho jeho lidství nezbavuje, ba právě naopak, možná jen člověk se svobodnou vůlí je stále ještě člověkem.(1.1.2005)

 • Mr.Apache
  *****

  Nikdy nikdo už podruhé nezfilmuje tuhle knihu.(21.4.2005)

 • Shadwell
  *****

  Nadčasovému tématu o střetu konformity a nekonvenčnosti vévodí Jack Nicholson, archetyp buřiče a možná nejpodmanivější filmová postava, kterého milujeme a obdivujeme, z části proto, že bychom chtěli být jako on, ale nejsme a nikdy takoví nebudeme. Film i přes nemalou stopáž nepoleví ani na moment v otáčkách, Forman jasně ukazuje, jak se točí hluboké a přesto bezprostřední podívané, v podstatě zde konkretizuje určitou vizi špičkového dramatu.(25.3.2007)

 • T2
  *****

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $108,981,275Tržby Celosvetovo $115,500,000║ Miloš Forman a jeho bravúrny film. /95%/(25.8.2007)

 • Tosim
  *****

  Jack Nicholson dokázal rozehrát svůj hercký koncert na tak malém prostoru...postava v podání Louise Fletcher je větší blázen než všichni ostatní, o to více je nebezpečná...(28.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace