poster

Přelet nad kukaččím hnízdem

 • USA

  One Flew Over the Cuckoo's Nest

 • slovenský

  Prelet nad kukučím hniezdom

Drama

USA, 1975, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  *****

  Kladu si otázku, jaký by tento film byl s Formanem bez Nicholsona nebo s Nicholsonem bez Formana. A jaký by byl bez Louise Fletcherové, bez Dannyho DeVita, Lloyda ..... jedno je jisté: že právě tahle konstalace byla ta jediná možná, aby výsledek byl tak uchvacující.(7.6.2004)

 • DaViD´82
  *****

  If he's crazy, what does that make you? Jedna z nejpovedenějších adaptací literární předlohy, která je sama o sobě naprosto famózní. Forman ve své vrcholné formě a se zástupem výjimečných herců v povětšinou životních rolích.(22.1.2007)

 • movie
  *****

  Až teprve teď jsem si doplnil tuhle klasiku. Bez pochyb 100%. Geniální a zároveň frustrující příběh jedince semletého institucí a za každou cenu přetvořeného ke kýženému obrazu. Konec je dost velká temnota, nedal mi spát a celý další den sem to měl v hlavě. Nicholson je tu dokonalý, ale nejen on.(8.2.2011)

 • Djkoma
  *****

  Společně s Amadeusem Formanův životní výkon. Nicholson stejně jako Louise Fletcher v roli hlavní sestry předvádějí úžasné výkony, které jsou doplněny, jak je u Formana zvykem, výbornými herci ve vedlejších rolích. Tento film nemohl natočit obyčejný Čechoslovák, Američan ani nikdo jiný. Tohle je brilantně odvedená práce, která z diamantu pokrytého špínou a nedostatky udělala zářivý a skvostný kousek do sbírky každého milovníka filmů. Nadčasová podívaná, která má své místo v historii navždy rezervované.(28.7.2005)

 • Morien
  *****

  (1001) Jak praví kapela Traband: Indiáni ve městě, indiáni ve mně jste, indiáááni! Jeden z nejpovznášejícnějších depresivních konců, co znám, a proto ho zbožňuju. Co nelze filmu upřít je skvělá volba herců. Takovouhle snůšku individuí potkat v metru, tak se buďto otočím a uteču nebo si sednu mezi ně a začnu po cizích lidech házet šachové figurky. Knihu jsem nečetla, takže nevím, jestli je to dobrá adaptace, rozhodně to ale je dobrý film. ♥♥♥(13.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace