poster

Přelet nad kukaččím hnízdem

 • USA

  One Flew Over the Cuckoo's Nest

 • slovenský

  Prelet nad kukučím hniezdom

Drama

USA, 1975, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  If he's crazy, what does that make you? Jedna z nejpovedenějších adaptací literární předlohy, která je sama o sobě naprosto famózní. Forman ve své vrcholné formě a se zástupem výjimečných herců v povětšinou životních rolích.(22.1.2007)

 • Tosim
  *****

  Jack Nicholson dokázal rozehrát svůj hercký koncert na tak malém prostoru...postava v podání Louise Fletcher je větší blázen než všichni ostatní, o to více je nebezpečná...(28.5.2003)

 • gouryella
  ****

  Asi nejlepsi Formanovo dilo s vytecnym Nicholsonem v roli, ktera si zaslouzi absolutorium. Ovsem nejlepsi z celeho filmu je popis marneho boje s vrchni sestrou - skutecnym dablem v sukni.(1.8.2002)

 • novoten
  *****

  Jednoznačně nejlepší Forman, nejlepší Nicholson a mnou jedno z nejvíce uznávaných děl vůbec. Pokud bych měl objektivně říct jeden film, který by si zasloužil nejvyšší hodnocení od všech, řekl bych právě Přelet. Herci se předhánějí, kdo hraje lépe - a ať se podíváte na Randalla, vrchní sestru nebo kteréhokoli blázna, jsou všichni až neuvěřitelně uvěřitelní. Pro mě byl nejlepší Indián, i kvůli konci, kde mi spadla čelist a hodně dlouho tam zůstala.(31.12.2005)

 • movie
  *****

  Až teprve teď jsem si doplnil tuhle klasiku. Bez pochyb 100%. Geniální a zároveň frustrující příběh jedince semletého institucí a za každou cenu přetvořeného ke kýženému obrazu. Konec je dost velká temnota, nedal mi spát a celý další den sem to měl v hlavě. Nicholson je tu dokonalý, ale nejen on.(8.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace