Vzteklina (festivalový název)

(festivalový název)

Horor / Thriller

Izrael, 2010, 90 min

Guy Raz

I přes veškerou snahu se jedná jen o typickou vyvražďovačku, která nemá téměř žádný smysl. Od začátku dobrý nápad, ale z něj se zhruba po polovině ustoupilo. Občas na můj vkus přehnané scény, která neměly žádný smysl. Jedná se tudíž o lehce nadprůměrný horor, který nezklame a ani nepotěší.. 5/10 = 55%(22.5.2012)

• Hrabka

Celý je to vymyšlený docela dobře, netradiční lesní naháněčka, kdy hlavní záporná postava si vlastně po většinu filmu dává šlofíka a zbytek si to rozdává narůzno mezi sebou. Což o to, tyhle filmy mám rád, ale to, co tady ty postavy občas předváděly byl hodně velkej úlet. Kdyby všichni byly slepí a hluchý, tak bych tomu dal možná víc. Ale to co tady hlavní postavy přehlídly a přeslechly je prostě k smíchu. Některé momenty jsou naopak víc než dobré a značně překvapující, ale tolikrát jsem se musel chytat za hlavu, co to na nás tvůrci zkouší, že nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. Škoda, tyhle lesní chuťovky já rád, ale v tomto případě si měli dát Izraelci víc záležet... 45%(15.4.2012)

Velmi sympatický film žánru Wot da Fak, řemeslně skvěle zvládnutý, silným konstruktem načpělý.(22.3.2012)

Po úvodu jsem očekával sice něco trochu stylovějšího, přesto jsem ale dostal něco nepopsatelně "krásnýho". Žádnej film totiž neni tak přesvědčivej v tom, že v rámci sebezáchovy člověk udělá všechno (samozřejmě jsme ve filmu, takže situace jsou trochu postavený na hlavu, ale snad víte jak to myslim). Spoiler: Z každý, ale i z tý sebe kladnější, postavy se stane krvelačná bestie, který je úplně jedno koho zabije (s výjimkou policajta, ten jednal zcela oprávněně). Paradoxně nejmenší zmrd je tady hlavní "vrah", kterej kupodivu odpadne po pár minutách filmu, přičemž se znovu objeví až na jeho konci (spoiler end). Zkrátka a dobře tady neni kladný postavy. Film sice neni nic objevnýho a v rámci žánru naprosto obyčejně podanej (žádný wow momenty), ale ta změt jaká se z toho nakonec vyklube přeci jenom překvapí. Připočtěte si skvělej soundtrack, výbornou kameru a na hodinu a půl máte o zábavu postaráno.(25.3.2012)

Izraelský horor - môj prvý a ani to neni úplne horor .Skorej thriller a riadne prekombinovaný .On nápad by to bol dobrý, len ho nezvládli dotiahnuť dokonca. Napríklad scéna, keď sa dvaja najlepší kamaráti pohádajú a zhruba do piatich minút je jeden z nich mŕtvy, nie je zrovna moc reálna. Alebo je zaujímavé, ako snáď všetky postavy dobre zvládajú bolesť. Asi až dosť, ak nie moc... Inak ide o ambiciózny pokus dvoch filmárov, ktorí ešte nie sú kompletní filmári. Ale skorej sa mi to páčilo ako nie. A Izraelci majú pekné baby(9.9.2012)