Vzteklina (festivalový název)

(festivalový název)

Horor / Thriller

Izrael, 2010, 90 min

Guy Raz

Bolo to HQ popísané ako aj JFL , tak aj riccim , takže siahodlhý obkec o deji a spracovaní je nepotrebný . Ale prirovnanie ku snímkom , ktoré sa svojho naturalizmu držia hoc aj nalomenými nechtami - to musím. Tento momentálne festivalový snímok , ktorý ( mimo Let´s go to HOLLYWOOD syndrómom ) disponuje akurát pôvodom svojho zrodenia , neobsahuje totiž nič , čo by som nevidela v inom kúsku .Dravejšie a emocionálne silnejśie kubánske spracovanie " karkulky " , ktorá predbehla škandinávsku verziu vo všetkých smeroch Ma oslovila ďaleko viac - uteká zase a znova o uhol pohľadu. Takže poprosím uložiť emócie na tento koment do vaty.(18.11.2011)

I přes veškerou snahu se jedná jen o typickou vyvražďovačku, která nemá téměř žádný smysl. Od začátku dobrý nápad, ale z něj se zhruba po polovině ustoupilo. Občas na můj vkus přehnané scény, která neměly žádný smysl. Jedná se tudíž o lehce nadprůměrný horor, který nezklame a ani nepotěší.. 5/10 = 55%(22.5.2012)

• LIVINGDEAD

Banda tupých idiotů v lese. Film který nemá hlavu ani patu. A ta Hebrejština totálně zhnusila film.(8.5.2012)

Vážně jsem nečetl ani za polovic zdejších komentářů, přesto... Příjde mi, že Kalavet tu zdejší komunita (převážně) horrorových fanoušků neopochopila a těžko jej docení. Je to něco jinýho. I když to začíná na Izrael netradičně / na naše zvyklosti obvykle a jako snaha tvůrců o napodobení západního filmového horroru v rámci subžánru. Jenomže ten Aharon s Navotem zřejmě budou pěkný piškuntálové. Šablona je zdánlivě daná, ale čím víc se do toho člověk dostává, tím víc vidí, že se tvůrci osvobozují, je to čím dál hravější, nečekanější, nápaditější a hlavně černohumorný jako prase! Což hodně diváků v lepším případě ani nepostřehně ( viz scéna s minou, kriket x tenis a další ). Není to žádná velká věda, ale je to něco, co u nás jakožto konzumentů převážně západních horrorů najde těžko pochopení, tohle na to není parodie, tohle si s tím prostě hraje po svém a jde to krásně. A navíc - Ania Bukstein je strašně krásná baba. 7.5/10(5.2.2014)

Nápad je geniální. Takový styl hororů jsem ještě neviděl. Nejedná se totiž o žádnou lesní slasher naháněčku s postupným vyvražďovaním, ale oběti se zabíjejí trošku jinak. Nechci spoilerovat. Film trpí hlavně zbytečnými a účelovými zvraty, které nejsou zrovna uvěřitelné. I tak se jedná o kvalitní spíše thriller než horor.(22.6.2012)