poster

Vzteklina (festivalový název)

 • Izrael

  Kalevet

 • anglický

  Rabies

  (festivalový název)

Horor / Thriller

Izrael, 2010, 90 min

Kamera:

Guy Raz
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  *

  Banda tupých idiotů v lese. Film který nemá hlavu ani patu. A ta Hebrejština totálně zhnusila film.(8.5.2012)

 • Hrabka
  **

  Celý je to vymyšlený docela dobře, netradiční lesní naháněčka, kdy hlavní záporná postava si vlastně po většinu filmu dává šlofíka a zbytek si to rozdává narůzno mezi sebou. Což o to, tyhle filmy mám rád, ale to, co tady ty postavy občas předváděly byl hodně velkej úlet. Kdyby všichni byly slepí a hluchý, tak bych tomu dal možná víc. Ale to co tady hlavní postavy přehlídly a přeslechly je prostě k smíchu. Některé momenty jsou naopak víc než dobré a značně překvapující, ale tolikrát jsem se musel chytat za hlavu, co to na nás tvůrci zkouší, že nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. Škoda, tyhle lesní chuťovky já rád, ale v tomto případě si měli dát Izraelci víc záležet... 45%(15.4.2012)

 • Pilda17
  ***

  I přes veškerou snahu se jedná jen o typickou vyvražďovačku, která nemá téměř žádný smysl. Od začátku dobrý nápad, ale z něj se zhruba po polovině ustoupilo. Občas na můj vkus přehnané scény, která neměly žádný smysl. Jedná se tudíž o lehce nadprůměrný horor, který nezklame a ani nepotěší.. 5/10 = 55%(22.5.2012)

 • JFL
  ****

  Propagační slogan "první izraelský horor" není úplně pravdivý a vlastně filmu škodí. "Vzteklina" totiž není horor, nýbrž důmyslný žánrový hybrid, který si pouze z hororů vypůjčuje sadu ikonických prvků, které následně přetváří vlastním stylem. Máme tu les jako ústřední lokalitu (po vzoru všemožných laciných hororů), skupinku zpovykané mládeže a postavu neuchopitelného vraha, který v lese nastražuje pasti na lidi. Jenže tím vše pouze začíná. jakoby si tvůrci řekli, jestli onen vrah je opravdu to nejhorší, co na postavy v lese čeká, a na základě toho vystavěli psychologický thriller plný famózních zvratů a empaticky profilovaných postav. Kdo chce, může snímek brát jako kritiku izraelské společnosti (s příslušně moralizujícím nádechem) a jistých jejích neduhů, případně jako dramatické vyhrocení genderových polarit. Ale i čistě jako příspěvek do současného trendu osobitých variací na tradiční žánrová východiska představuje "Vzteklina" skvěle fungující a poutavý film. Navíc v konkurenci hromady nepromyšlených či polovičatých projektů, které zásobují sezónní hlad po titulech na žánrově orientovaných festivalech, tento debut září svou dramaturgickou propracovaností.(23.10.2011)

 • Dellamorte
  ***

  Bolo to HQ popísané ako aj JFL , tak aj riccim , takže siahodlhý obkec o deji a spracovaní je nepotrebný . Ale prirovnanie ku snímkom , ktoré sa svojho naturalizmu držia hoc aj nalomenými nechtami - to musím. Tento momentálne festivalový snímok , ktorý ( mimo Let´s go to HOLLYWOOD syndrómom ) disponuje akurát pôvodom svojho zrodenia , neobsahuje totiž nič , čo by som nevidela v inom kúsku .Dravejšie a emocionálne silnejśie kubánske spracovanie " karkulky " , ktorá predbehla škandinávsku verziu vo všetkých smeroch Ma oslovila ďaleko viac - uteká zase a znova o uhol pohľadu. Takže poprosím uložiť emócie na tento koment do vaty.(18.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace