poster

Spoluautor (festivalový název)

 • USA

  Collaborator

Drama / Komedie / Thriller

USA / Kanada, 2011, 87 min

Režie:

Martin Donovan

Scénář:

Martin Donovan

Kamera:

Julie Kirkwood

Producenti:

Ted Hope

Scénografie:

Peter Cosco
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  **

  Ba ne. Režijní beznaděj a nedostatek jakékoliv invence táhne i sebelíp napsaný thriller do odpoledního vysílacího času. To, že každý příměstský buran pije pivo a poslouchá tvrdou muziku, je přece klišé za hranicí snesitelnosti. Aspoň u festivalového filmu. Nebýt závěru, kdy mezi filmovými políčky konečně probleskne i nějaké to dramatické chvění, tak vážně nevím, čím Spoluautor tak zabodoval u karlovarského publika.(11.7.2011)

 • Renton
  ****

  46. MFF KV .. Scénář: Martin Donovan .. Hostage party. _ Bezvadné propojení filmu a divadla. Herci (Martin Donovan & David Morse) vládnou všem měřítkům a jejich společná pasáž filmu je neuvěřitelně absurdní a především vtipná.(5.7.2011)

 • iamek
  *****

  [46. MFF KV 2011](12.9.2011)

 • Folpa
  *****

  Pro mě jeden z letošních vítězu na MFF. Vtipný film, který se ve vteřině změní na drama a zase naopak, příjemní herci a výborný David Morse, který je fakt sympaťák.(11.7.2011)

 • StarsFan
  ****

  Zpočátku podobně nevýrazné, průměrné a lehce stupidní jako většina mainstreamové americké produkce, v druhé polovině naopak nápadité, zajímavé a velmi sympatické. Vidět první půl hodinu v televizi, řeknu si, že je tento film podobně zbytečný jako divadelní hry hlavního hrdiny, a nejspíš ho i vypnu. Ještě štěstí, že z kina se neodchází tak snadno, protože následující thrillerově-dramatická část byla výborná. (Označení komedie v tomto případě moc nechápu.) Možná ne vždy byl Spoluautor originální (film, kde hlavní postavy přestírají, že jsou někým jiným, a kde se následně stídají hranice mezi touto "hrou" a jejich skutečným životem, jsem letos viděla už asi tři), ale minimálně byl prosycen takovým zvláštně melancholickým feelingem, který mi byl ze subjektivního úhlu pohledu blízký podobně jako odpor Guse k zvonícím telefonům (u nás doma to totiž - co se počtu příchozích hovorů týká - vypadá dost podobně). První polovina za dvě hvězdy, druhá za čtyři. Celkově tedy za tři? Objektivně ano. Subjektivně ale převládá ten specifický pocit z druhé poloviny, kde i závěrečná, kraťounká epilogová scénka získala jen díky použité lokaci ve svém příběhu své místo. [MFF Karlovy Vary 2011](4.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace