• Houdini

Oscar 3 : Herečka VR - Anne Hathaway, Masky, Zvuk + 5 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Hugh Jackman, Výprava, Kostýmy, Píseň - "Suddenly"(11.1.2013)

Po druhom pozretí je to ešte silnejší zážitok. A muzikál pritom nepatrí medzi moje obľúbené žánre. Obdivujem všetkých, ktorí sa na tomto výnimočnom experimente podieľali, no najviac hercov. Iní by tie náročné piesne nedokázali takto zaspievať ani spolovice a oni to zvládli priamo na pľaci a ešte pri tom vládzu predvádzať špičkové výkony. Bravo! A koniec, to boli zimomriavky. To že sú tu asi dve hovorené vety a zvyšok sa spieva je niečo neobvyklé, ale po chvíli som si na to zvykol ako iba na ďalší pekný spôsob vyjadrenia myšlienok, a už som si len vychutnával tú krásnu výpravu, piesne, emócie a smial sa na dvoch najvynaliezavejších krčmároch filmovej histórie. Po skončení som mal veľmi príjemný pocit, aký som už dlhšie pri filme nezažil.(23.2.2013)

Dlouho jsem měl film v pořadníku a dlouho projekci odkládal, jenže já na muzikály prostě nejsem. V dobře obsazené Les Misérables jsem ale věřil a tak jsem přeci jen zkouknul, už jen proto, že ten příběh je zajímavý. Jenže proč to má skoro 160 min? U podobného filmu mi tato skutečnost vážně vadila. Jinak obsazení naprosto výborné, zpracování Francouzské revoluce taktéž, jenom to tempo zásadně pokulhávalo. Chápu. že chtěli využít co nejvíc textu z knížky. Pro mě lehký nadprůměr..60%(21.9.2014)

[imdb: 6.6/10] | me: Pekný film, no náročný muzikál... Vo svojom filmovom živote som už videl viaceré (známe, či menej známe) muzikály, nikdy však taký kde hovorené slovo tvorilo 2% zo 157. minút. Vo väčšine prípadov (u muzikálov) sa po hudobnej stránke jedná o úderné hity, ktoré oživia celý film. Tento krát mi to však (s istým počtom hlavných výnimiek) pripomínalo veľkonočné Pašie. :) Toľko spevu podľa mňa pôsobilo neprirodzene ... aj v spojení s nie vždy presvedčivým (speváckym) prevedením. Na druhej strane však efekty, výprava a herecká + vizuálna presvedčivosť mnohé zo spomínaných "nedostatkov" kompenzujú. Konkrétne: nemôžem opomenúť strhujúci výkon Anne Hathaway, ktorý je neskutočne silný a emotívny. Klobúk dole. Celkovo však tento muzikál po filmovej stránke hodnotím pozitívne, ...hoci (ako som už povedal) toho spevu mohlo byť výraznejšie menej. [3.7 *] I had a dream my life would be so different from this hell I'm living! (5.3.2013)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,927 // Otvárací Víkend USA: $27,281,735 //(16.2.2013)

• - Inspektora Javerta měl původně hrát Paul Bettany, nakonec roli ztvárnil Russell Crowe. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na úplně prvním konkurzu v Jackmanově životě k divadelní hře “Kráska a zvíře“ zpíval tento herec skladbu "Stars". Porota mu údajně řekla, aby píseň zapomněl, protože v Bídnících, odkud skladba pochází, nikdy hrát nebude. (Brousitch)

• - Hlavným dôvodom prečo sa Anne Hathaway zaujímala o rolu Fantine bolo to, že jej mama hrala v divadle tú istú rolu, keď bola ešte malá. (SpoilerAlert)