Darwin (festivalový název)

Darwin

Darwin

Dokumentární

Švýcarsko, 2011, 86 min

Vyprahlé místo v Údolí smrti si pro život zvolilo třicet pět obyvatel. Ti žijí ve ,,městě" Darwin, kde je nikdo nesoudí, kde mohli najít sami sebe, vyrovnat se s minulostí a smířit s lidským údělem. Začátek dokumentu má rychlý spád, zajímavé příběhy, silné momenty, hlubokou sondu do lidského nitra, ale druhá polovina již nerozvíjí témata té první. Velkou sílu má tento dokument v samotných protagonistech, kteří na klidném místě našli klid v duši.(9.7.2011)

85% zábavná sonda do života jedné sebranky v poušti.(7.7.2011)

Stejně jako režiséra i mne fascinují lidé, kteří obývají neobyvatelná místa naší planety. Zajímá mě život jaký si já ani ve snu neumím představit. 90% z celkových 35 obyvatel Darwinu má za sebou pletky se zákonem, drogy či ňáké "voodoo spooky shits" a tak jsou jejich osobní příběhy o dobách minulých vcelku zajímavé (v podání Montyho i zatraceně srandovní). Škoda jen, že příběhy jednotlivých lidí jsou si celkem podobné a tak vás po první půlhodině (která je opravdu skvělá) už toho moc nepřekvapí. Možná měl režisér déle sledovat toto zvláštní městečko, určitě by získal ještě zajímavější material, přesto si myslím, že se na tenhle film bude nahlížet jako na jeden z nejlepší na 46. MFFKV. 3,5*(5.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - DOCUMENTARY FILMS IN COMPETITION - Soutěž Dokumentárních filmů (Darwin / DARWIN / Darwin)(13.7.2011)