Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Lid vs. Larry Flynt je jeden z Formanových filmových klenotů. Ač to bude znít odvážně, není o nic horší než Amadeus, či Přelet nad kukaččím hnízdem. Na silném dramatickém příběhu se mi líbí to, že ukazuje amreický sen tak trochu jinak. Kontroverze, jež tento film vzbudil je jeho nejlepší vizitkou, protože tento film musí skutečně běžné američany mást. Jak je možné, aby byl bojovníkem za lidská práva, člověk s tolika špatnými vlastnostmi? Asi to není jedoduché strávit. Každopádně film je zvládnutý po všech stránkách naprosto parádně a Woody Harrleson zde září.(28.11.2004)

Jak jinak natočit biografický snímek o kontroverzní osobě než-li kontroverzně a s (ne)vkusem? Formanovi se to zdařilo výtečně a přitom nezapomněl na všechny indegrience, které dělají dobrý film. Herecky brilatní, režií skvostné a scénářem výtečné.(29.1.2007)

Forman opět nezklamal a naplnil má očekávání. To, že je nepřekročil, je druhá věc... . 80% Zajímavé komentáře: Tsunami_X, Pohrobek(16.2.2006)

Co k takovéhlemu filmu napsat? Brilantní herecké výkony, výborná režie, příběh, hudba a vše co k tomu patří, akorát tomu občas malinko dochází dech. Celý film jsem Larrymu Flyntovi fandil a byl mi sympatický. Potěšil mě killer Jan Tříska.(4.2.2006)

Další obdivuhodné dílo Miloše Formana. Tentokráte se zase zaměřil na skutečný život reálné osoby. Velice se mi líbila Courtney Love, která patří mezi ty představitelky, které mají obličej na ztvárnění feťaček či jiných zubožených existencí. Proč asi, že?:) Opět mě nezklamal Edward Norton a mile zaujal Jan Tříska. Ke zbytku není co dodat.(24.2.2008)