Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Miloš Forman, šá la lá la la, Edward Norton, šá la la la la la....já vím, že Woody Harrelson a Courtney Love předvedli možná svoje životní role, ale lidi, letos mě vzali na práva:) (Dodatek - léto 2003) Ale proč sem vlastně píšu - tady vidíte jak vypadala "největší světová demokracie" před slabými třiceti lety....zbožňuju pokrytce, dobrou noc...(14.3.2003)

Jak jinak natočit biografický snímek o kontroverzní osobě než-li kontroverzně a s (ne)vkusem? Formanovi se to zdařilo výtečně a přitom nezapomněl na všechny indegrience, které dělají dobrý film. Herecky brilatní, režií skvostné a scénářem výtečné.(29.1.2007)

Jeden z nejlepších filmů Harrelsona. Filmová role zakladatele Hustleru Flynta mu sedla jak ušitá. Courtney zase vytáhnul z brindy Forman. (( ::(16.11.2005)

Rozpočet $36miliónovTržby USA $20,300,385Tržby Celosvetovo $43,600,000║ Forman a jeho spracovanie príbehov ma vždy udivovalo, tu tiež samozrejme zručne vykresľuje zaujímavý príbeh, len škoda že za celý čas sa to nikam výraznejšie neuberá, nepríde žiadna silná scénka čo by zarezonovala, celý čas si to ide v nabehnutých šľapajach od úvodu až po koniec, pozerá sa to dobre ale nič to nedá. Woody Harrelson a Courtney Love su vo svojich úlohách fajn ale nedajú nič navrch aby sme ich charakterom viac mohli fandiť v ich strastiplnej ceste. Zatiaľ najmenej výrazný počin čo som videl od Formana. /60%/(30.12.2009)

Paján na svobodu, právo na názor, na odlišnost. Absurdní, že takový film natočil Američanům Čech uprchlý z komunistické úzkoprsosti. Anebo možná, že to právě cítíme a rozlišujeme lépe a citlivěji než lidé, kteří si ve svobodě plavou odjakživa.(31.1.2012)

• - Když se ptali skutečného Larryho Flynta, kdo by ho měl hrát, vybral si Michaela Douglase. (Kubrickon)

• - Po uvedení do kin čelil snímek v USA štvavé kampani feministek vedené Glorií Steinmenovou, která zveřejnila v New York Times článek, v němž Formana a Olivera Stonea obvinila z toho, že ponižují ženy. Následně vyjela na turné po USA, na kterém proti snímku osobně veřejně vystupovala. Tato negativní kampaň snímek výrazně poškodila a ve svém důsledku ho také vyřadila z šance získat Oscara. (Kubrickon)

• - Courtney Love, která ztvárnila striptérku Altheu Flynt, se sama dříve jako striptérka živila. (Kubrickon)