Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Co k takovéhlemu filmu napsat? Brilantní herecké výkony, výborná režie, příběh, hudba a vše co k tomu patří, akorát tomu občas malinko dochází dech. Celý film jsem Larrymu Flyntovi fandil a byl mi sympatický. Potěšil mě killer Jan Tříska.(4.2.2006)

Pusobive natocene drama jednoho muze bojujicimu proti dogmatismu a staromilectvi. Dalsi z rady vybornych rezijnich pocinu ceskeho genia.(7.9.2003)

Pěkná ukázka té pravé americké svobody. A to si asi dokážete představit, jak to vypadalo v padesátých letech za mccarthismu. Jasně, svoboda každého člověka je vykoupena jeho nesvobodou v určitých věcech, jako třeba že nesmíme nikoho vraždit nebo si dělat, co chceme. Absolutní svoboda je anarchie, ale opak je totalitární vězení. A přestože si dneska kdekdo myslí, jakej byla vždycky Amerika ostrůvek demokratické svobody, tak si uvědomte jedno. V Americe byl nejsvobodnější WASP (bílej anglosaskej protestant) a to hodně dlouho. Černoch, homosexuálně zaměřený člověk nebo žena má mnohem menší práva. Ne ty zaručený státem, ale ty, který vytvářejí obyčejní lidé svým chováním - právnost (pokud se to tak dá nazvat). A nedej bože, že by to byla černá lesbička. Dnes je podle mě Amerika mnohem nesvobodnější, než třeba naše země za totality. Důvod? Možná, že si každej až tak moc hledí svých vlastních soukromých práv a jejich obhájení, že v důsledku zapomíná a omezuje práva všech ostatních víc než kde jinde (odosobnění). A Larry Flyntovi, aspoň podle tohoto filmu, šlo o právo všech, i když mi připadlo, že to později dělal už jen proto, že měl tvrdou hlavu a nechtěl ustoupit. Anebo se jen pletu.(4.2.2006)

Další důkaz toho, že Miloš Forman točí POUZE kontroverzní filmy... 95% Podobné filmy: Hříšné noci, Milk(18.11.2006)

"Vražda je nelegální. Ale pokud vyfotíte někoho během vraždy, dají vás na obálku Newsweku. Možná dokonce získáte Pulitzerovu cenu. A pak... Sex je legální. Každý to dělá nebo aspoň dělat chce. jenže pokud vyfotíte dva lidi při sexu nebo jen tělo nahé ženy, dají vás do vězení." Za tuto myšlenku nakonec přihazuji Larrymu Flyntovi čtvrtou hvězdičku.(1.3.2008)