Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Miloš Forman, šá la lá la la, Edward Norton, šá la la la la la....já vím, že Woody Harrelson a Courtney Love předvedli možná svoje životní role, ale lidi, letos mě vzali na práva:) (Dodatek - léto 2003) Ale proč sem vlastně píšu - tady vidíte jak vypadala "největší světová demokracie" před slabými třiceti lety....zbožňuju pokrytce, dobrou noc...(14.3.2003)

Miloš Forman se nebál sáhnout po kontroverzním tématu a natočil film o dlouhém boji pornomagnáta za svobodu slova a tisku, zaručenou ústavou. Woody Harrelson tady předvádí asi svůj životní výkon, Edward Norton se definitivně zařadil mezi americkou hereckou elitu a vdova po ex-zpěvákovi Nirvany Cobainovi, Courtney Love dokazuje, že kromě vloh pro zpěv (skupina Hole), má talent i na herectví. Pozoruhodná je i minirolička Jana Třísky v roli atentátníka.(15.12.2002)

Lid vs. Larry Flynt je jeden z Formanových filmových klenotů. Ač to bude znít odvážně, není o nic horší než Amadeus, či Přelet nad kukaččím hnízdem. Na silném dramatickém příběhu se mi líbí to, že ukazuje amreický sen tak trochu jinak. Kontroverze, jež tento film vzbudil je jeho nejlepší vizitkou, protože tento film musí skutečně běžné američany mást. Jak je možné, aby byl bojovníkem za lidská práva, člověk s tolika špatnými vlastnostmi? Asi to není jedoduché strávit. Každopádně film je zvládnutý po všech stránkách naprosto parádně a Woody Harrleson zde září.(28.11.2004)

Boj za svobodu, boj za porno, nebo boj za svobodu porna? Od všeho trochu... Miloš Forman servíruje svěží biografii jedné kontroverzní osobnosti, s potřebným respektem dodržuje fakta, ale neopomíjí ani špetku nadsázky a absurdního humoru, která k tématu neodlučitelně patří. Film plynule graduje, pečlivě vykresluje hlavní charakter, nevynechá emocionální momenty a jako celkem působí komplexně a po všech stránkách uspokojivě. 8/10(9.11.2008)

Úžasný film o králi porna. Woody je nepřekonatelný a Norton se taky hodně snažil. Courtney je sexy jak se na ní sluší, aspoň do doby než je úplně sjetá. Muselo se jí to hezky hrát, když si něčím takovým prošla. Dobrej nápad je malá role soudce pro skutečného Larryho Flinta. Ať žije Hustler!(31.3.2004)

• - Ve filmu nabídne Larry Flynt (Woody Harrelson) odměnu 1 milion amerických dolarů za dopadení vraha J.F. Kennedyho. Otec Woodyho Harrelsona a Bretta Harrelsona byl dlouho dobu podezříván z účasti na této vraždě. (Dr Lizal)

• - Courtney Love, která ztvárnila striptérku Altheu Flynt, se sama dříve jako striptérka živila. (Kubrickon)

• - Když se ptali skutečného Larryho Flynta, kdo by ho měl hrát, vybral si Michaela Douglase. (Kubrickon)