Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Dnes už klasika s legendárním režijním rukopisem mistra, kde je každý druhý záběr podobný těm z Amadea. Člověk tedy už po chvíli ví, že dostane výživnou studii osobnosti, která byla kontroverzní skoro stejně jako bohatá. Věcně podané, zábavné a svěží. Takhle máme ty story o vzestupu a pádu rádi. O to víc, když je to tak šťavnaté téma, jako pornografie a svoboda slova vs americká justice. Famózní Harrelson a jedna z největších rolí Courtney Love, po které se postupem času úplně slehla zem.(31.7.2016)

Postava Larryho Flynta je veľmi zaujímavá a určite mnoho hercov túto postavu Harelsonovi závidí, pretože tu naozaj bolo čo hrať. Jeho „divadielka“ v súdnej sieni ma strašne bavili, jeho advokáta samozrejme menej a asi najviac ma rozosmiali prelepené ústa a letiaci pomaranč. Courtney Love bola pre mňa vždy nesympatická káča, ale scenár vyžadoval presne tento typ a neviem, ale mám pocit, že ani nemusela veľa hrať. Asi nepreženiem, ak poviem, že je to jej životná úloha, bez ohľadu nato , koľko filmov ešte natočí. Celkovo jeden z tých lepších filmoch o skutočných postavách. Navyše pre mňa osobný bonus v podobe E. Nortona, ktorý bohužiaľ nedostal tak veľa priestoru. 80%.(19.3.2012)

Forman umí vyprávět příběhy, ale co na tom, když se neustále točí v kruhu kontroverzních osobností, které haní systém, případně proti němu silně brojí a bez jakýchkoliv výčitek bojují. Jednoduše řečeno, zůstávají důkazem odlišnosti který popuzuje všednost, průměrnost a šedivost . Bohužel se v tomto začarovaném kruhu točí i celý film o známém porno průmyslníkovi bez servítek a morálních předsudků, který se rozhodl vydělat na animálních potřebách svých spoluobčanů. Kéž by se významný a nepřehlédnutelný český emigrant oprostil od stereotypní koláže soudních pří, doplněné rádoby šokujícími scénami, jenž se dotýkají palčivých problémů na které je především křesťanská konzervativní většina silně alergická. Závěrečný monumentální patos je neodpustitelný, stejně jako podsouvané heroizování a absence jakékoliv dobové hudby, která by dokázala podkreslit střídmé reálie.(5.5.2005)

Kto by nebol nahnevaný na Boha, v ktorého práve začal veriť, že nemilosrdne pošle na invalidný vozík? Začína sa preto boj o handrkovanie sa zo spoločnosťou na čele s milionárom Flyntom. Bulvárne média boli ako v raji, cirkevný hodnostári sa začali triasť a všetky dodatky americkej ústavy sa otriasli v základoch. Forman ukázal, že vysvetľovať zložitosť takéhoto charakteru dokáže, vyberá informácie, niekedy dejovo nepodstatné, ale vcelku účelné a obraz "porno Ježiša" má veľmi málo chýb. Inak čítal som tu, ako každý bol prekvapený s hereckého výkonu Courtney Love. Bude to tým, že veľké herectvo to nepotrebovalo, lebo žije podobný život. Takže všetci do treniek s americkou vlajkou a poďte hodiť pomarančom do sudcu :)(2.1.2010)

No .. film to bezesporu výborný je, ale na mě tam něco chybělo ..(26.5.2008)