Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Kontroverzní, kontroverzní, kontroverzní...faktograficky zajímavé i soudně napínavé... Zkrátka a dobře Larry není žádný dobráček, ale prostě jen člověk, kterého si systém vybral jako obětního beránka.(6.8.2002)

Miloš Forman zase po letech objevil scénář, který ho nadchl. A to i přesto, jak sám tvrdí, že nikdy si u stánku nekoupil časopis Hustler. Pornografický magnát, pohrdajíc soudem a bojujíc za svobodu projevu má dvě poloviny. Flyntovo stoupání kariérním žebříčkem a jeho mimořádně intenzivní vztah se striptérkou na straně jedné, a výjevy ze soudní síně na té druhé, které jsou však mnohdy zdlouhavou moralitou. Přesto Forman nabízí velmi zajímavý a velmi angažovaný kousek, který předkládá výtečné herecké výkony a jistou režii. A ze židle zvedne nejednoho ateistu a puritána.(11.9.2013)

Téma nepochybně kontroverzní, zajímavě provokativní, ale film bohužel zcela průměrný.(7.5.2003)

Ano, tohle je kontroverzní a svým způsobem provokativní film. Ale mě to téma hodně zaujalo. Miloš Forman mě moc potěšil, že si vzal na paškál americkou demokracii, pobožnost a falešné puritánství a docela se divím, že na to sehnal peníze a mohl to natočit. Kromě zajímavého příběhu, který mě bavil i přes svoji rozvleklost, stojí za zmínku hlavně herecké obsazení v podobě výborného Harrelsona, překvapivě dobré Coutney Love (i za vydatné pomoci maskérů), sympatického Nortona a zvláštně obsazeného Třísku (nevím ani proč, ale vůbec mi sem nepasoval). Jinak s tímhle filmem fakt nemám větší problém, navíc mě překvapil i občasný výskyt ironického humoru, a tak možná lehce nadhodocuju, ale dávám 5*. "Pane Flynte, soud dospěl k názoru, že jste vážně duševně nemocen.-No, názor je jako díra v prdeli. Každej má nějakej."(29.7.2009)

Jak jinak natočit biografický snímek o kontroverzní osobě než-li kontroverzně a s (ne)vkusem? Formanovi se to zdařilo výtečně a přitom nezapomněl na všechny indegrience, které dělají dobrý film. Herecky brilatní, režií skvostné a scénářem výtečné.(29.1.2007)

• - V roli dr. Boba vystupuje reálný Flyntův lékař Blaine Nashold M. D. (Kubrickon)

• - Když dostal Miloš Forman do rukou scénář, nejprve si jej ani nepřečetl a neměl o režii zájem. Až později si jej přečetl a tak se mu zalíbil, že se rozhodl film režírovat. (LEGACY)

• - Miloš Forman poslal přečíst scénař skutečnému Larry Flyntovi. Poté se jej ptal, jestli mu nevadí, že je ve spoustě scén nelichotivě vylíčen. Larry mu sdělil, že mu to velmi vadí, ale co se dá dělat, když je to všechno pravda. (šerminator)