Drama / Krimi

Larry Clark

Harmony Korine

Scénografie:

Kevin Thompson

Kontroverzní režisér Larry Clark poprvé provokuje, také hodně sází na společenské problémy a závažná společenská témata. Mohl občas přitlačit na pilu, protože napoprvé je to ještě poměrně krotký Larry Clark. A já radši, když by provokoval ještě víc. 60%(18.2.2009)

V časoch puberty, keď sme dennodenne s chalanmi brúsili lavičky na skejtoch boli Kids doslova našou modlou a vzorom. Skúšala sa gandža, šľahačkové bombičky napustené do balóna, proste identický život, ako nám ho predstavil Larry Clark. Uvedomujem si, že to ten chlapík nemá v hlave úplne v poriadku (viď veleúspešný KenPark), no Deti sú vynikajúcou sondou do reálneho života danej populácie.(22.5.2005)

Samozrejme, že takto žije veľká časť mládeže. A hlavne v "demokratických" krajinách. Ale pozerať sa na tie zdegenerované ksichty 90 minút nie je ľahké. Tento film má zmysel možno pre prvorodičov, ako prevenciu, mne nič nedal.(8.11.2011)

Odporně mrazivá záležitost, která by se měla promítat těm našim malým parchantům ve školách.. jenže oni by se u toho smáli, večer by si doma vyhonili.. ale třeba by mezi nimi bylo pár intelektuálně založených, kteří by i ve svém věku pochopili, nebo spíš vzali za své poselství filmu..(15.10.2011)

Rozum a chtic nemohou zustat v opozici natrvalo.(31.12.2003)