Drama / Krimi

Harmony Korine

Cary Woods

Scénografie:

Kevin Thompson

„Ak chceš byť šťastný, nepremýšľaj. Nemláť do žiadnych stien.“ Otázkou pre tých, ktorí mali tú česť vidieť neskoršie "filmy" Larryho Clarka ŠIKANA a KEN PARK, je taká, či mal pán režisér Kontroverzia problémy už vo svojich začiatkoch s názvom KIDS (v produkcii Gus Van Santa!). Nuž, Clark rozhodne nenakrúca pekné filmy na nedeľu poobede, je mi nesympatický a dokonca aj toho sexu je tu menej ako málo. Ale. Ale na KIDS predsa len niečo je. Je to výpoveď o AIDS a jeho obetiach a o americkej mládeži resp. o tom, čo si Clark predstavuje pod pojmom "americká mládež".(3.12.2006)

Tenhle film nám pouštěli jako "instruktážní" ještě na škole. Ještě teď si vzpomínám na pláč některých diváků ještě několik hodin po projekci. Po několika letech jsem si jej pustil znovu, soukromě. Dobrý film, ale nebylo mi zrovna dobře po těle...(5.11.2005)

• Chrustyn

Poměrně známý film, který důrazně upozorňuje na problematiku AIDS u mladých lidí a také nám ukazuje jak se generace teenagerů chová. Takže se dozvíme, že všichni mladí souloží, kouří, berou drogy a perou se. Alespoň Clark si to myslí.(20.3.2007)

Clarkov pokus o akési autentické vyobrazenie americkej problémovej mládeže 90. rokov má v mnohých smeroch čo povedať. Páčilo sa mi hlavne vyobrazenie bezútešnej atmosféry detskej drogovej skate kultúry tých čias. Film vlastne nemá ani poriadny dej, asi jedinú výraznú dejovú linku tvorí len hrozba AIDS u hlavnej hrdinky (mimochodom najlepší herecký výkon). Inak je to len o sexovaní, drogovaní a povaľovaní. Zaujímavou otázkou zostáva aj s tým spojená miera rozsahu takýchto "detských flákačov". S tým samozrejme ale súvisí aj hlbší ponor do sveta rodinného sociálneho zázemia takýchto detí, ktorý žiaľ vo filme úplne absentoval. Vlastne až na pár nepodstatných postavičiek tu vystupovali len detskí herci. Bez poznania sociologického zázemia je však problém riešený len neúplne a aj s omnoho menším emotívnym nábojom. Jednoducho pozerať sa celý čas len na detských darebáčikov a ich drogovo-sexuálne výstrelky ma po čase začalo trochu nudiť. Na druhú stranu, zo začiatku ma to trochu šokovalo, uznávam. Vzhľadom na autencitu bolo preto obsadenie nehercov výborným ťahom. Snáď len s malou výhradou k hlavnej chlapčenskej postave odblaňovača, chalan mi ako neodolateľný zvodca panien nepripadal dôveryhodne. V reálnom živote by od dievčat dostal skôr viac prázdnych košov ako ich venčekov, skrátka žiadna charizma. Celkovo snímok hodnotím ako silný priemer na hranici nadpriemernosti, myslím však, že sa z toho dalo vytrieskať aj viac. Našliapnuté k tomu bolo veľmi dobre. 69/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(22.10.2015)

No především natočit tohle chce žaludek.Je to nechutné když malé děcka jsou také svině ale i poučné p rodiče aspon vidí v jakém světě se žije a společnost blbých lidí dělá špatnou výchovu.(25.8.2011)

• - Film byl natočen během šesti týdnů léta roku 1994. (-bad-mad-wolf-)

• - Postava, ktorú stvárnil Justin Pierce mala meno Casper. Toto meno prebrala od inej filmovej postavy z rovnomenného filmu. Aj preto Casperovi vo filme niektorí účastníci párty neveria, že je to jeho skutočné meno. (MikaelSVK)

• - Leo Fitzpatrick (Telly) bol prvou osobou, resp. postavou, obsadenou do filmu. (MikaelSVK)