Drama / Krimi

Larry Clark

Harmony Korine

Scénografie:

Kevin Thompson

v čase uvedenia kontroverzný, dnes už nie až tak, no stále výpovednou hodnotou aktuálny film, ktorý síce rozpráva o špecifickej nálade a atmosfére akejsi stratenosti generácie tínedžerov v polovici deväťdesiatych rokov v new yorku (alebo zovšeobecnime "vo veľkomeste"), ale s istými posunmi môžeme túto minidrámu o AIDS (všimnite si tú hračku s názvom KIDS/AIDS) preniesť aj na súčasnosť s tým, že si rôzne premenné zameníme: napríklad AIDS za rôzne iné choroby (mentálne či fyzické) alebo závislosti, neduhy . . . a subkultúru skaterov za rôzne iné, ktorých je dnes predsa len o čosi viac, než v polovici deväťdesiatych rokov.(28.9.2011)

Snaží se to o autentičnost, ale je to z velké části spíše nuda. Haranti tam mluví o šukání a šukají a mají AIDS, což bylo v devadesátkách terno, ale dnes už to nikoho nezajímá. Nejvíc mě tam bavily ty městské figurky, jako podivná rodina hrající v metru na harmoniku, nebo beznohej žebrák na skejtu.(22.4.2013)

Poprvé jsem to viděl asi tak v 15 letech, kdy to jeden kámoš přitáhnul s obrovskou slávou na videokazetě, a byl jsem z toho dost na větvi. Holt tenkrát mi stačilo ke spokojenosti, že se tam furt šuká a je tam nějaký to násilí. Když jsem to viděl po letech znovu, už jsem z toho tak odvázanej nebyl. Chování postav mi přišlo poněkud podivný (no možná se tak mladý (afro)američani opravdu chovaj), ale budiž. Velký plus dávám za to, že ty náctiletý postavy opravdu hrajou mladý herci ve věku cca 15-19 let a né nějaký třicátníci jako ve filmech made in Holýúd. Neni to žádný veledílo a je znát, že film vznikal ve skromnejch podmínkách, ale celkově mě to něčim zaujalo. Taky potěší vidět debutující Chloe Sevigny a Rosario Dawson.(16.12.2007)

Prvních dvacet minut jasných pět hvězdiček (Tellyho první "akce" a dialog s kamarádem), ale postupně to jde dolů a docela mě zamrzel konec vyšumněný do ztracena. Komerčáci si točí Dawsonův svět, nezávislí Kids. Co byste radši pustili americkým středoškolákům?(24.2.2003)

Jeden z mála filmů pro mladé o mladých, který se snaží co nejrealističtěji a nejpoctivěji zachytit současný život mladé generace.(4.9.2002)

• - Jedním z oficiálních jezdců skateboardingové stáje ZOO YORK byl v době natáčení i Harold Hunter, který si ve filmu zahrál jednu z výraznějších postav Harolda, kamaráda Caspera (Justin Pierce). (mchnk)

• - Postava, ktorú stvárnil Justin Pierce mala meno Casper. Toto meno prebrala od inej filmovej postavy z rovnomenného filmu. Aj preto Casperovi vo filme niektorí účastníci párty neveria, že je to jeho skutočné meno. (MikaelSVK)

• - Leo Fitzpatrick (Telly) bol prvou osobou, resp. postavou, obsadenou do filmu. (MikaelSVK)