poster

Muž bez mobilu (festivalový název)

 • Palestina

  Ish lelo selolari

 • anglický

  Man Without a Cell Phone

Drama / Komedie

Francie / Palestina / Izrael / Belgie, 2010, 78 min

Režie:

Sameh Zoabi

Kamera:

Hichame Alaouie

Hudba:

Krishna Levy

Producenti:

Amir Harel, Ayelet Kait

Střih:

Simon Jacquet
(další profese)
 • damned
  ***

  Komedie, která mi nadhledem, svěžestí a původem trochu připomněla film "Na velikosti záleží". Bohužel jsem se u tohoto filmu bavil o chlup méně a hlavní hrdina mi byl protivnej ;)(24.7.2011)

 • Terva
  **

  Do komedie tomu něco chybí a dramatická stránka je spíš k smíchu. Škoda, znělo to dobře.(12.1.2012)

 • Zed70
  ***

  Poměrně vtipný snímek o generačních rozdílech mezi dětmi a rodiči na území Izraele a Palestiny. O rozdílech v názoru na ty z druhé strany mezi mladou a starší generací. Zatímco mladí kluci pálí za holkama z Izraele a nedělají si problém, rodiče to vidí jinak. Zajímavé je, že ač film neukazuje Izrael ve vztahu k palestincům zrovna v nejlepším světle, část filmu zaplatil právě Izrael prostřednictvím nějakého kulturního fondu.(11.7.2011)

 • matushiq
  ****

  Jedinečnosť filmu spočíva v izraelsko-palestínskej koprodukcii. Voľne autobiograficky príbeh nahnevaného moslima žijúceho v Izraeli, ktorý bojuje proti stavbe vysielača mobilnej siete a jeho syna, ktorého viac zaujímajú dievčatá a SMSky poukazuje na problémy vzťahov moslimov, židov a kresťanov v inom ako politickom uhle a ukazuje, že cesta k zblíženiu a tolerancii by mohla viesť skrze humor.(21.7.2011)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ish li´lo cellularit / MAN WITHOUT A CELL PHONE / Muž bez mobilu )(15.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace