poster

Muž bez mobilu (festivalový název)

 • Palestina

  Ish lelo selolari

 • anglický

  Man Without a Cell Phone

Drama / Komedie

Francie / Palestina / Izrael / Belgie, 2010, 78 min

Režie:

Sameh Zoabi

Kamera:

Hichame Alaouie

Hudba:

Krishna Levy

Producenti:

Amir Harel, Ayelet Kait

Střih:

Simon Jacquet
(další profese)
 • damned
  ***

  Komedie, která mi nadhledem, svěžestí a původem trochu připomněla film "Na velikosti záleží". Bohužel jsem se u tohoto filmu bavil o chlup méně a hlavní hrdina mi byl protivnej ;)(24.7.2011)

 • Angelopul
  ***

  Velmi lehké a příjemné osvěžení na 46.MFFKV. Mladý nadějný režisér Sameh Zoabi líčí humornou formou život lidí v arabské vesnici uprostřed Izraele. Jeho humor ledasčím přípomene například snímky Fatiha Akina, je založen na intearkci v rodině a na absurditě situací. Zároveň nenásilně popisuje společenskou situaci v Izraeli. Narozdíl od Honzy dAve si nemyslím že by film byl štvavý, spíše bych řekl, že si pouze autor zachovává názor, s choulostivým tématem velmi dobře zachází, například se nebrání dělat si legraci z předpojatosti a umíněnosti arabských starousedlíků. Výsledek pak působí uvěřitelně a objektivně. Rozhodně pak nelíčí "utrpení arabů ve státě Izrael", spíše bych řekl že v druhém plánu dokumentárně popisuje situaci z pohledu člověka který zde vyrostl. Tím pak plní jedno z poslání kinematografie, kterým je podle některých filmových teoretiků přinášet obraz o stavu světa. Tento film je však dle mého názoru především o humoru a mezildských vztazích. Myslím že o Samehu Zoabim ještě uslyšíme.(10.8.2011)

 • Zed70
  ***

  Poměrně vtipný snímek o generačních rozdílech mezi dětmi a rodiči na území Izraele a Palestiny. O rozdílech v názoru na ty z druhé strany mezi mladou a starší generací. Zatímco mladí kluci pálí za holkama z Izraele a nedělají si problém, rodiče to vidí jinak. Zajímavé je, že ač film neukazuje Izrael ve vztahu k palestincům zrovna v nejlepším světle, část filmu zaplatil právě Izrael prostřednictvím nějakého kulturního fondu.(11.7.2011)

 • Terva
  **

  Do komedie tomu něco chybí a dramatická stránka je spíš k smíchu. Škoda, znělo to dobře.(12.1.2012)

 • rakosabasta
  ****

  První vlaštovka jako nedělá, ale první komedie z tohoto koutu světa třeba přece něco rozpohybuje. Zábavný film na pozadí arabsko-izraelského světa. V podstatě taková diskriminace na ruby, která ke konci vyznívá v jednu velkou kampaň na podporu studia vysokých škol.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace