poster

Muž bez mobilu (festivalový název)

 • Palestina

  Ish lelo selolari

 • anglický

  Man Without a Cell Phone

Drama / Komedie

Francie / Palestina / Izrael / Belgie, 2010, 78 min

Režie:

Sameh Zoabi

Kamera:

Hichame Alaouie

Hudba:

Krishna Levy

Producenti:

Amir Harel, Ayelet Kait

Střih:

Simon Jacquet
(další profese)
 • bassator

  46th KVIFF 2011 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ish li´lo cellularit / MAN WITHOUT A CELL PHONE / Muž bez mobilu )(15.7.2011)

 • matushiq
  ****

  Jedinečnosť filmu spočíva v izraelsko-palestínskej koprodukcii. Voľne autobiograficky príbeh nahnevaného moslima žijúceho v Izraeli, ktorý bojuje proti stavbe vysielača mobilnej siete a jeho syna, ktorého viac zaujímajú dievčatá a SMSky poukazuje na problémy vzťahov moslimov, židov a kresťanov v inom ako politickom uhle a ukazuje, že cesta k zblíženiu a tolerancii by mohla viesť skrze humor.(21.7.2011)

 • rakosabasta
  ****

  První vlaštovka jako nedělá, ale první komedie z tohoto koutu světa třeba přece něco rozpohybuje. Zábavný film na pozadí arabsko-izraelského světa. V podstatě taková diskriminace na ruby, která ke konci vyznívá v jednu velkou kampaň na podporu studia vysokých škol.(11.7.2011)

 • Zed70
  ***

  Poměrně vtipný snímek o generačních rozdílech mezi dětmi a rodiči na území Izraele a Palestiny. O rozdílech v názoru na ty z druhé strany mezi mladou a starší generací. Zatímco mladí kluci pálí za holkama z Izraele a nedělají si problém, rodiče to vidí jinak. Zajímavé je, že ač film neukazuje Izrael ve vztahu k palestincům zrovna v nejlepším světle, část filmu zaplatil právě Izrael prostřednictvím nějakého kulturního fondu.(11.7.2011)

 • Honza dAve
  **

  Ach jo. Mohla to být báječná komedie, plná svěžího větru od moře vanoucího přes olivové háje do bílého městečka v Izraeli. Tam si jeho mladí obyvatelé, izraelští Arabové, pomocí mobilních technologií usnadňují vzájemné seznamování (jinak kvůli rigidnímu muslimskému prostředí obtížné). Jen kdyby tu každou chvíli nebylo upozorňováno na "utrpení Arabů ve státě Izrael" (což je podle dostupných informací blbost, možná to nemají nejjednodušší, ale rozhodně se mají výrazně lépe, než Arabové žijící na palestinských územích a v okolních státech). Obsah dle KVIFF se mýlí, Jenine byla křesťanská dívka a film rozhodně není apolitický, což mu bohužel nesmírně škodí.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace