poster

Muž bez mobilu (festivalový název)

 • Palestina

  Ish lelo selolari

 • anglický

  Man Without a Cell Phone

Drama / Komedie

Francie / Palestina / Izrael / Belgie, 2010, 78 min

Režie:

Sameh Zoabi

Kamera:

Hichame Alaouie

Hudba:

Krishna Levy

Producenti:

Amir Harel, Ayelet Kait

Střih:

Simon Jacquet
(další profese)
 • rakosabasta
  ****

  První vlaštovka jako nedělá, ale první komedie z tohoto koutu světa třeba přece něco rozpohybuje. Zábavný film na pozadí arabsko-izraelského světa. V podstatě taková diskriminace na ruby, která ke konci vyznívá v jednu velkou kampaň na podporu studia vysokých škol.(11.7.2011)

 • Terva
  **

  Do komedie tomu něco chybí a dramatická stránka je spíš k smíchu. Škoda, znělo to dobře.(12.1.2012)

 • Honza dAve
  **

  Ach jo. Mohla to být báječná komedie, plná svěžího větru od moře vanoucího přes olivové háje do bílého městečka v Izraeli. Tam si jeho mladí obyvatelé, izraelští Arabové, pomocí mobilních technologií usnadňují vzájemné seznamování (jinak kvůli rigidnímu muslimskému prostředí obtížné). Jen kdyby tu každou chvíli nebylo upozorňováno na "utrpení Arabů ve státě Izrael" (což je podle dostupných informací blbost, možná to nemají nejjednodušší, ale rozhodně se mají výrazně lépe, než Arabové žijící na palestinských územích a v okolních státech). Obsah dle KVIFF se mýlí, Jenine byla křesťanská dívka a film rozhodně není apolitický, což mu bohužel nesmírně škodí.(11.7.2011)

 • damned
  ***

  Komedie, která mi nadhledem, svěžestí a původem trochu připomněla film "Na velikosti záleží". Bohužel jsem se u tohoto filmu bavil o chlup méně a hlavní hrdina mi byl protivnej ;)(24.7.2011)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ish li´lo cellularit / MAN WITHOUT A CELL PHONE / Muž bez mobilu )(15.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace