Místnost sebevrahů

Suicide Room

Drama / Thriller / Animovaný

Polsko, 2011, 110 min

• Flakotaso

Čím víc Chopina a Schuberta, tím víc art. Čím víc bohatství, tím horší nálada. Čím víc černých patek do čela a růžových vlasů, tím víc sebevražd. Čím víc záběrů z předpotopní počítačové hry, tím modernější film. Jak je to všechno jednoduché. Nejabsurdnější byla reakce hlavní postavy na dvě fáze jeho coming-outu aneb francouzák s chlapem před celou školou mu nevadí, dokonce si užívá i následné "dozvuky", ale jakmile někdo napíše na facebook cosi o ejakulaci, oheň je na střeše a šílenství propuká jako lusknutím prstů. Výborná první scéna a kvalitní kamera, ale jinak těžce umělé, vykalkulované a vedoucí do slepé uličky.(7.1.2015)

Odtažení od rodiny, nepochopení okolí, šikana ve škole. Každý kdo něco podobného zažil velmi rychle pochopí vnitřní boj Dominika o jistoty, oporu a pochopení. Pokud se ale jedná a o pochopení od cizích lidí, naprosto cizích někde na internetu. Může to dopadnout i úplně nejhůř.(17.3.2013)

Tak tohle je velká bomba. Šel jsem do tohoto filmu tak nějak s rozpaky. Nečekal jsem nic převratného, ale jsem opravdu náramně překvapen. Skvělý příběh, který asi nemusím podrobněji popisovat, jen si to "užijte" sami. Perfektní animované části, které tam vůbec neruší. Výborný herecký výkon hlavního hrdiny a v neposlední řadě úchvatný závěr. Normálně bych dal 4*, ale už dlouho mě takto nic nepřekvapilo.(29.1.2013)

• iamek

Tohle vážně nešlo do konce promítání vydržet.(14.2.2012)

Po 40 minutách jsem měl husí kůži, film se mi svým způsobem líbil i hnusil. Přišel mi neotřelý, zajímavý, ale potom se to zvrhlo do nepromyšlené, nudné a zdánlivě přeceňované frašky. Hlavní herec se mi líbil, hudba taky, ale největší problém je určitě v pojetí filmu, jelikož z toho šlo vytěžit více. Samozřejmě někomu se tento způsob líbit může, ale mě se pak ta přeměna hlavního hrdiny a moc velká soustředěnost na rodiče moc nelíbila. Konec je úplnej error, kterej mi moc nešponoval. Proto nižší hodnocení než by bylo po 40 minutách. 55%(14.7.2014)

• - V hudobnom podklade filmu sa objavila aj skladba „Nothing To Lose“ od kanadskej kapely Billy Talent. (metal.storm)

• - Film získal na 19. ročníku Art Film Festu (Trenčianske Teplice, Trenčín) ocenenie Modrý anjel za najlepšiu réžiu. (rudeboy)

• - Když se Dominik (Jakub Gierszał) poprvé podívá do místnosti sebevrahů, lze si povšimnout různých hrobů. Jeden z nich uctívá památku frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina, který spáchal v roce 1994 sebevraždu. (vyfuk)