Michael (festivalový název)

Markus Schleinzer

Gerald Kerkletz

Lorenz Dangel
  • Andreas

Neví někdo z čsfd, jestli se má upozorňovat na spoilerující komentář i u absolutně předvídatelného filmu? Máme tu pedofilního homosexuálního únosce, takže už předem můžeme očekávat, jaké scény asi uvidíme, počínaje nezvaným hostem v domě a konče zbytečnou epizodou, kde si nějaká ženská samozřejmě vybere zrovna homosexuála, kterýmu se však nepostaví. Nemusíme si vzpomenout na Haidera, abychom věděli, jak ta jízda autem dopadne. A vtípky? No, to jsme fakt nečekali, že si klučina vybere nůž a navíc to neřekne moc nadšeně, tak jsme se teda zasmáli, stejně jako při songu v autě. Nebo má být jakože dobré (přínosné), že pedofilní únosce se chová jako kdokoli jiný? No a co jako? No dobře, tak bodík za zobrazení každodennosti, v hollywoodským filmu by asi pedofilně vařil, pedofilně odemykal, vypadal pošahaněji a hrál ho třeba P.S.Hoffman. A konec je vyloženě účelový, aby to divákům, co na takové závěry nejsou zvyklí(jsou-li ještě tací vzhledem k tomu, že se z toho stává móda), vrtalo hlavou. Otevřený konec má být přirozená součást filmu, tady je vyloženě na efekt (pět minut vidíme, jak baba chodí kolem těch dveří, aby to diváky přimělo zabývat se tím "jak to vlastně dopadlo"). Film o ničem, bez názoru, téma sklepmistrů je zde jen kulisou. Jen čistý formalismus, navíc snímek ani z tohoto úhlu pohledu není nijak výjimečný, pár delších záběrů na zatarasené dveře to vážně nevytrhne. Střih, no tak si domyslíme pár mezer, ta s umýváním možná někoho zaujme, ale opět "a co má jako bejt?". Takových týpků bude jistě plné Rakousko, ostatně jako jakákoli jiná země, kde je nejlepším kriminalistou pes, který si navíc i zkusil zrežírovat film. Dvě hvězdičky, pže to není debilní nebo iritující(kromě klišé a účelovosti), je to prostě jen totálně nijaké.(5.9.2012)

• peiton

Odporne hnusný snímok už len z pohľadu tej tematiky a ešte horšie spracovanie čo do problematiky pedofílie.Celý snímok som pozrela rýchlosťou blesku.Rakúsko sa zase raz ukázalo akí vedia byť mizerní filmári.Po takomto ničotnom výkone hercov a kamery sú na tom lepšie dokonca už aj naši.Tento film mi nič nedal,ukrojil mi drahocennú hodinku z môjho dňa a záver ma nazúril ešte viac.Užívatelia spamätajte sa!Toto hádam nemôžete myslieť vážne.(13.10.2014)

Skvělý zneklidňující film z post-fritzlovského Rakouska o absolutní hranici mezi soukromým a veřejným životem. Rozhodně neplést se stejnojmenným filmem Nory Ephron :)(6.7.2011)

Tak mám dojem, že Boh zbytočne dlho otáľal a tie dve varovania pedobearovi Michaelovi boli až priveľa. (IFF Bratislava, 6.11.2011, Eurovea)(7.11.2011)

Velmi zajímavý film, který od začátku chtěl jen šokovat. Já chtěla být šokována. Kdybych myslela více racionálně, tak tomu dám odpad!, ale protože jsem hlupačka, tak tomu dám tolik mnoho. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)