poster

Taking Off

 • český

  Odcházím…

 • USA

  Taking Off

 • slovenský

  Taking Off

Komedie / Drama / Hudební

USA, 1971, 93 min

 • lena60
  *****

  Jedinečný "český" smysl pro humor ve Formanově americkém debutu. Ani se nedivím, že film u tamějšího publika nezabodoval.(16.2.2012)

 • nunka
  ***

  V "Taking off" oceňujem akurát tak formanovský svieži a kritický pohľad na šablónovitý puritánsky výchovný svet rodičov, kde sa každý tvári, že vie, čo je pre jeho dieťa najlepšie. Vzájomná konfrontácia sveta dospievajúcich adolescentov a ich vychovávateľov je viac než originálna. Pár vychytených snímok mi len tak lahko nevyšumí z hlavy - spomienka na fucksong- ozajstná perla. Celé vizuálne prevedenie filmu je však akési šedosivasté, bez lesku, s vážnejšími nedostatkami zaujať, čo je u mňa pri pozeraní filmu veľmi dôležité...preto tomuto nepochybne kvalitnému filmovému počinu, ale nudnému prevedeniu body znižujem...(12.12.2006)

 • klerik
  ****

  Silný film, ktorý šokuje viac mlčaním ako krikom. Sila je hlavne v ukážke rodičovskej "stupidity" a v silných pesničkách. Sila...(29.11.2005)

 • RHK
  ****

  Není to velký film, ale je to velmi milý, vtipný, Formanovsky satirický film. Spousta scén je nezapomenutelných, např. ta s vážně pojatou výukou kouření marijánky: http://www.youtube.com/watch?v=fEsQBTd4kWg(24.6.2010)

 • Oskar
  ****

  Miloš Forman tvrdě narazil. Dokud se jeho kousavé komedie týkaly jen jakýchsi Čechoslováků, Amíci hýkali blahem. Ale jakmile se opovážil trochu šťouchnout do jejich slabostí a záliby v honu na čarodějnice, hned byl oheň na střeše. Nám to vadit nemusí. Taking Off je jeho poslední "novovlnný" film a je velmi, velmi dobrý. Každá druhá scéna se dá ocejchovat jako "nezapomenutelná", herci s evidentním pochopením hrají nudné patrony, paranoidně podléhající obavám, neherci o tom nevědí. Právě na nich je znát, že lidi jsou všude více méně stejní, jen je tak některé kinematografie nechtějí ukazovat. Až uvidíte třeba starou zbabělou barmanku, jistě mi dáte zapravdu, že by stejně dobře mohla existovat v Černém Petrovi nebo v Hoří, má panenko! Typicky formanovsky absurdní je pak sabat Spolku Rodičů Toulavých Dětí (na kterém se mihne i Jára Kohout - všimněte si!) s marihuanovou instruktáží. 80 %(6.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace