Vulkán (festivalový název)

Eldfjall

Volcano

Island, 2011, 95 min

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Eldfjall / VOLCANO / Vulkán) - Klasicky seversky utahaný film s pár silnými momenty, jinak velká nuda... - 8. 7. 2011 - kino Richmond - Karlovy Vary - 40%(18.8.2011)

• BigLebowski

IFFKV 2011(5.9.2011)

Poměrně pochmurné, smutné a dojemné. Avšak dávající naději na změnu, kterou přináší život.(16.7.2011)

[65%] [46. MFFKV 2011](7.7.2011)

Zdlouhavý začátek filmu ve mně vyvolal nepřijemná očekávání, že to bude jeden z oněch velmi nudných festivalových filmů, ale od chvíle, kdy žena hlavního hrdiny utrpěla mrtvici, jsem začál chápat atmosféru filmu a nitro starého muže. Duši drásající momenty, v nichž Hannesen slyší vzdechy bolesti, které jsou to jediné, co může jeho žena projevovat působí silně depresivně. Na konci filmu mě napadla otázka: Bylo správné ukončit trápení ženy, kterou miloval a nebo ji nechat dožívat v obrovských bolestech a odkázání na péči druhých?(2.1.2012)