The To Do List

The To Do List

Komedie / Romantický

USA, 2013, 104 min

• Dale

Ďalšia z rady teenagerských komédií, kde sa všetko točí okolo sexu, no tentokrát nie sú v centre diania nadržaní chalani, ale zbaviť panenstva sa chce dievča a nie len to, chce toho vyskúšať v sexe oveľa viac, má toho dlhý zoznam... Vzhľadom na to, že sa počas celého filmu hovorí dosť otvorene o sexe a všetkom, čo s tým súvisí, dokonca veľakrát vidíme aj priamo akciu, je trochu zvláštne, že sa tu nevyskytne žiadne odhalené telo. Dievčina je pri tom vždy naobliekaná viac ako Disneyho Snehulienka a chalan, ktorý to s ňou práve praktizuje sa viac sústredí na to, aby na nich udržal deku, než na samotnú akciu. Ale to je ten najmenší problém tohto filmu. V hlavnej úlohe máme nezaujímavú nesympatickú herečku (narozdiel od jej sestry Rachel Bilson), žáner je romantická komédia, no po romantike by musel pátrať Sherlock Holmes, aby ju tu našiel a na vtipný moment by nenarazil ani on. Takže je to film, ktorý sa uberá od nikiaľ nikam, o nič v ňom vlastne nejde, je úplne zbytočný a herci sú tragickí. Najskôr som myslel, že to smeruje k nejakej trápnej pronáboženskej pointe, že sex sa má robiť len z lásky, našťastie sa tak nestalo, ale aj tak som márne hľadal, za čo tú jednu hviezdu dať.(14.9.2014)

Z polovice vydarený a z polovice vydarený film. Plusy Bill Hader, Andy Samberg, Clark Gregg a asi aj ten žaluď Mintz-Plasse. Ďalšie plusy. Je to vtipné. Hlavne druhá polka. A páčilo sa mi, že niektoré scény neskončili ako by každý čakal. Problém je že ta polka stopáže je kurvesky otravná a začínam tušiť, že na tieto filmy som starý. Rovnako ako herečka v hlavnej úlohe, ktoirá hrala o 9 rokov mladšiu postavu. Je to trochu babské, ale občas som sa faskt smial takže pod tri hviezdičky nemôžem, škoda, že niektoré pasáže sú fakt trápne. 50%.(28.12.2013)

V poslednej dobe nemám veľkú dôveru k romantickým teen komédiám, už som ich pomerne presýtený. Ale toto je niečo celkom iné. Nečakal som takú nálož vtipných situácií, slovných odpisov a hlavne skvelých hlášok. Malo to tie správne šialené a uletené grády, pričom nešlo ani o niečo odpozerané a hlavne dejová linka sa nedržala "osvedčenej" romantickej šablóny. Vážne neviem, koľko krát sa mi pri tomto snímku rozkmitalo brucho smiechom, ale určite toho bolo neúrekom. Netvrdím, našli by sa tu aj hluché miesta, ale tie slúžia akurát len na to, aby sa človek pri nich vydýchal a dosmial po predchádzajúcom gagu. 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(15.1.2016)

• becki_tu

Na podobně ujetých komediích zamrzí nejvíce to, že ty nejlepší a nejvtipnější postavy mají paradoxně nejméně prostoru. Ať už je to táta Brandy v podání Clarka Gregga, Rachel Bilson coby sestra Brandy nebo minirole Donalda "Treye" Glovera či Christophera "Motherfuckera" Mintz-Plasseho. Většina vtipných scén je totiž spojeny s těmito postavami, zbytek je většinou přehlídka žánrových klišé a trapných pokusů o sexistický humor, které dávají vzpomenout na ty slabší díly ze série Prci, Prci, Prcičky. 50%(26.12.2013)

Jedna scéna to ťahá dole - tá s tým "snickersom" v bazéne - hodne trápne, zbytočne fekálne a film by sa bez toho zaobišiel. Teda ono je to celé o prasačinkách, miestami na úkor dobrého vkusu, od začiatku do konca to útočí na spoločenské stereotypy a je to drzé, vtipné a trefné, iba to hovno to u mňa kazí. Ako vlastne vždy. Atmosféra 90. rokov nefunguje dokonale, ale neskutočne ma také niečo dokáže potešiť, všetky plagáty a hudba - perfektný pesničkový soundtrack, narážky, citácie, satira... A Aubrey, bez komentára. Guilty pleasure (Silvester 2013)(19.11.2013)

• - Snímka mala pôvodne niesť názov The Handjob. Museli ho však zmeniť, pretože ľudia si mysleli, že ide o natáčanie pornofilmu a produkcia mala problémy zabezpečiť miesta nakrúcania. (Sufferer)

• - Všetci herci, ktorí vo filme stvárnili tínedžerov, boli v čase natáčania dospelí. Väčšina bola staršia ako 25 rokov. (Sufferer)