Manžel k pohledání (TV seriál)

Happily Divorced

Komedie

USA, 2011, 34x20 min

Človek by si povedal, že námet je totálne pritiahnutý za vlasy, keby sa to hlavnej predstaviteľke, herečke Fran Drescher naozaj nestalo v jej skutočnom živote. Totiž, že jej manžel povedal, že je gay (samozrejme bez rozvodu to nešlo). Nielenže sa to stalo, ale ešte sa aj neskôr rozhodli spolu natočiť o tom sitcom. Ona si zobrala na triko hlavnú úlohu, on zas produkciu. A treba povedať, že miestami vznikli vtipné situácie. Bohužiaľ zvyšok je dosť ukričaný, ujačaný a prehnaný. Občas ale seriál vyvážili dáke dobré camea - asi najlepšie bolo to s Dan Akroydom, ten si zahral fakt dobrú postavičku. :) Všehovšudy totálna oddychovka na dlhé weekendy. 6/10(27.12.2015)

Pro, o proti lidským dokonalejší, zvířecí smysli těžce stravitelné nosovky a newyorkský akcent našincem tolik oblíbené "chůvy" Fran se vrací na obrazovky jenž znamenají svět. Zestárla, opatrovnictví děti zámožného vdovce vyměnila za soužití s manželem gayem a mne osobně baví víc než před dvaceti lety. Nikdy jsem nebyl stojednaprocentním chůvomilcem (omlouvám se za neustále srovnávání, ale musíte uznat že je těžké se tomu vyhnout), ale Manžel k pohledání (vidíte i český překlad originálního názvu chce abychom si mysleli, že oba seriály mají cosi společného) mi přijde modernější, stylovější, možná i američtější.....jednoduše koukatelnější.(19.3.2015)

• Caelos

Já jsem si prostě celou první sérii říkal: Dyť ten seriál je děsně blbej. Ale stejně jsem ho pustil a proto ta jedna hvězda.(24.8.2014)

Môj tretí sitcom s Fran. The Nanny je klasika, Living with Fran, vyhláškovaný sitcom so sympatickými vedľajšími postavami, ktorý ale aj recykloval niektoré vtipy s The Nanny. A napokonHappily Divorced, založený na skutočnosti (Franin exmanžel a producent jej sitcomov sa jej tiež po 18tich rokoch manželstva priznal, že je gay). Zatiaľ najslabší článok, ale fanúšikovia Fran si to vychutnajú. Áno príde aj na recykláciu vtipov z jej predošlých sitcomov, aj na zopár trapasov, ale Fran sa nezmenila, jej herectvo je stále rovnaké a nesporný komediálny talent ako aj načasovanie vtipov má úžasné. Rovnako scenáristi píšu skvelé hlášky Fran priamo na telo. ("Hi I'm Judi with i" "Hi I'm Fran with fr") a dostane sa aj na návrat známych tvári v cameo rolách. Napr. Renee Taylor, ktorá hrala Sylviu Fine - Franinu matku v the Nanny sa tu objavila v úlohe priateľky jej matky Rity Moreno. "You're a daughter I never had". A v záverečnej časti sa objaví Charles Shaughnessy, ktorýv the Nanny hral pana Sheffielda. Na záver: Je cítiť, že Happily Divorced je menej podarený, ani vedľajšie postavy nie su také super ako v jej predchádzajúcich sitkomoch, ale pre fanúšikov Fran je to možnosť vidieť robiť Fran to v čom je najlepšia - komédiu.(16.8.2011)

• LiVentura

Příliš ukřičené, už to není ono..(3.8.2014)