Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2017, 66 h 42 min (Minutáž: 76x42 min)

Aaron Korsh, Erica Lipez

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino

/ Viděné epizody z 1-4 série *60.dílů / Sleduji 5 sérii ( Hodnocení: 9/10 )(31.7.2015)

Ukecané a už mne štvou seriály, kde právníci vyřeší všechny problémy světa. To si tyhle seriály snad platí, či co? Ale tady jsou aspoň sympatičtí.(4.11.2012)

Šaty prý dělaj člověka a ten, kdo si po ulici vykračuje v drahocenném obleku, se ve společenském žebříčku nachází na nejvyšších postech. Minimálně to tak chodí ve světě advokáta Harveyho Spectora (Gabriel Macht). Geniální podvodníček Mike Ross (Patrick J. Adams) se musí s životem mezi právnickými predátory sžít, ač nikdy nestudoval příslušné školy. Stále mu samozřejmě hrozí odhalení ze všech stran, což je jediným hnacím motorem pro poněkud stereotypní epizodický seriál, který se svým pojetím trochu blíží k právnickému Dr. Houseovi. (E01-E07)(22.2.2012)

Po třech sériích - teď nastává bod zlomu, cítím to v kostech. Sice už v průběhu druhé a třetí série odpadlo to totální nadšení, ale úroveň byla pořád dostatečně vysoká. Kouzlo celého seriálu v podstatě stojí na vynikajících postavách - Harvey, Donna, Louis a Jessica -, neb děj se časem tak nějak vytrácí a postupně už jen tak šlapeme vodu. A to je přesně ten fakt, který mne na Suits nejvíc vytáčel. Ať už scénáristé přinesli jakýkoli zádrhel, vždycky byl poměrně rychle vyřešen a vše se opět vrátilo ke starému. Ať už to byl Hardman, Darby, vyhození Donny, zamilování Louise nebo Harveyho nebo několikerá hrozba odhalení Mikea, vždy se to vrátilo zpět na začátek. Žádná změna, pořád jsme akorát dojili to samé. Konec trojky pro mne znamenal dvě východiska - buď seriál ukončit (bylo by to zavčasu a hlavní motiv seriálu - Mike praktikující právo bez školy - je vyřešen) nebo ho natáhnout a poslat do kytek. Omluvte mi mou skepsi, ale scénáristé dokážou pouze velice, velice sporadicky po několika sériích seriál probrat a většinou ho akorát dříve nebo později zazdí. Jsem zvědav a doufám v příjemné překvapení... 4. série - není to žádná trága, ale touto sérií s největší pravděpodobností končím. Krom výše zmíněných neduhů jsou to čím dál větší Rodinná pouta a už mi to nepřijde ani o právu nebo práci, ale jen o těch vztazích. Pořád jsou na sebe akorát všichni napruzení a řvou na sebe... 5. série - dá se série hodnotit za základě dvou částečně viděných dílů? Sám bych normálně odpověděl, že ne, ale to, co jsem z páté série viděl, mi k utvoření názorů bohatě stačí. Harvey spal s Louisovou sestrou, má depky a dal mu přes hubu? Další hrozba Mikeova odhalení? Hardman? Zase Hardman??? Sračka... 70% (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 70%, 4. série - 60%, 5. série - 0%)(5.5.2014)

Do 3x10: Nuda. Jasne, hurá Donna, hurá párik, hurá Michelle Fairley, ale tým hurá končí a neviem, či po pauze budem pokračovať a ďalší osud seriálu je mi fuk. -1*. // S2: Viac o internom boji nez o jednotlivych pripadoch, ale uroven si drzi. // S1: Slusne, jedna z najlepsich noviniek leta 2011.(9.9.2011)