Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2017, 68 h 10 min (Minutáž: 92x42 min)

Aaron Korsh, Erica Lipez

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla

Suits neboli kravaťáci, což je mimochodem jeden z těch lepších názvů, které byly přeloženy z originálního názvu, jsou velmi sympatičtí, vtipní a i to napětí tam je v jisté podobě. Všechny postavy v tomto seriálu jsou výborně napsané i zahrané no a Luis je hovado! První řadu jsem dal téměř na jeden zátah a u té druhé jsem už čekal na nové díly, které byly rovněž parádní. No a díky mému bratrovi jsem si tento seriál střihl celý znova společně s první částí třetí řady za jeden víkend. Také velmi oceňuji parádní soundtrack, zvláště pak v závěrečném díle druhé řady na konci dílu mne hudba od The XX velmi umocnila zážitek z dané scény. Což způsobilo, že jsem si danou scénu pouštěl asi třicetkrát. 1. řada - 9/10, 2. řada 9/10 Třetí řada je slušně rozjetá a už se těším na březen, až to vypukne. // Třetí řadu mám úspěšně za sebou a pořád se nemůžu zbavit pocitu, že je to neskutečná pecka! Na ten špatný pocit v žaludku při závěrech každé řady si začínám pomalu zvykat, ale ten parádní soundtrack v každém díle rozdýchávám jen stěží. 3. řada - 9/10(16.2.2014)

čo na tom, že to glorifikuje povrchné hodnoty, že je to o zazobancoch a ich primárnych potrebách tak vzdialených od reálneho a skutočne hodnotného života, čo na tom, že to heroizuje tú eticky najdiskutabilnejšiu a najkontroverznejšiu skupinu ľudí - vrcholových amerických top právnikov... je to výborne napísané a má to švih, šmrnc a sexepíl(11.6.2014)

/ Viděné epizody z 1-4 série *60.dílů / Sleduji 5 sérii ( Hodnocení: 9/10 )(31.7.2015)

Navzdory tak výživným blábolům místních kritiků, se zde tvůrcům podařilo vykouzlit zábavnou podívanou z jinak velice suchopárného prostředí, totiž kanceláře právnické firmy. Možná pro někoho příliš upovídané a málo akční, ale nezdráhal bych se to doporučit.(13.6.2012)

Hodně dobrý právnický seriál, který má charizma. Zatím jsem spolykal jen prvních pět dílů, tak si alespoň ještě tucet dopřeji a uvidíme zda jim energie a právnické kličky vydrží...(21.7.2014)

• - Muž, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování, byl prezidentem společnosti Devlin McGregor. Stejná fiktivní společnost se objevila už například ve filmu Uprchlík (1993) nebo několika jiných seriálech. (don corleone)

• - Louis (Rick Hoffman) řekl svému diktafonu  Sony ICD-SX712 mnoho věcí. Nahrávky, které nejsou k dispozici ani v seriálu, je možné nalézt na usanetwork.com/series/suits/features/dictaphone/. (Hunys)

• - Původní název Kravaťáků byl Legal Mind (Zákonná mysl). Zkušební scénář Aarona Korshe vycházel ze seriálu Vincentův svět (od r. 2004) a seriál se měl odehrávat na Wall Street. (Reiner)