Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2017, 66 h 42 min (Minutáž: 76x42 min)

Aaron Korsh, Erica Lipez

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino

Hodnoceno po čtyřech sériích. Tomuto seriálu jsem se nějakou dobu vyhýbal i přesto, že mi můj hodně dobrý kamarád neustále připomínal, ať se na něj podívám. Nevím proč, nějak mi ten koncept zněl nudně a myslel jsem si, že tohle nebude pro mě. Jsem rád, že můžu napsat, že jsem se spletl. Už od prvního dílu mě tento seriál chytl a nepustil. Zpočátku to bylo hlavně díky parádní castingu a chemii mezi herci (naprosto zbožňuju Donnu, jejíž práce je vědět vše, je to přeci Donna!) ale pak, když jsem v polovině první série začal přemýšlet, jak se tenhle seriál může vyvíjet, tvůrci udělali něco, co mě překvapilo a čím si mě získali. Oni totiž krásně přešli z "CSI" formátu, kdy jeden případ = jeden díl na více dílové epizody, kdy se jeden případ táhne klidně i deset dílů a hlavně kdy my, jakožto diváci, můžeme sledovat důsledky některých věcí, co se staly v druhé či první sérii ještě ve čtvrté sérii. Zkrátka taková skvělá hra s příčinou a důsledkem, kdy hlavní postavy téměř pokaždé nějakým způsobem dožene to, jak se zachovali, to co řekli nebo to, co neudělali. A mě baví sledovat seriál, kde detaily jsou důležité, vše má svůj čas a na všechny dříve či později dojde. Nemůžu se dočkat páté série. Zatím jednoznačných 100 %.(25.11.2014)

,,....., ALE CHCI, ABYS MI SLÍBIL, ŽE ZAČNEŠ VYUŽÍVAT SVŮJ POTENCIÁL“....... /// A to jsem si myslel, že už mě v seriálech nic nepřekvapí.Většinou se všechno točí kolem jednoho ,,hrdiny“ - tady jsou dva a dokonce se smyslem pro ironii a nadsázku. Pravda FRAJEŘI, ale dokonalý! Neberou se vážně, ,,NE“ jako odpověď je nezajímá, a když už náhodou mají případ, ve kterým vypadaj jako svině, dokážou to otočit ve svůj prospěch. Úspěšní sympaťáci vládnoucí odlehčeným humorem a schopností bejt vždycky několik ,,tahů“ před ostatními. Prostě další seriál, který se dá sjet jako ,,lajna“. A to prej nikdo nemá rád vejtahy! KDYŽ K SOUDU, TAK V DOPROVODU HARVEYHO SPECTORA a MIKA ROSSE! /// 2.SÉRIE /// ,,NEJLEPŠÍ ODPLATOU JE ODPLATA“...... /// Dokážou si pomáhat a zároveň ze sebe dělat prdel. Mistr popletenejch metafor Louis má furt čím překvapit a hlavním tématem není diplom, láska ani tenis, nýbrž vracející se společník Daniel Hardman a ,,jméno na zdi“. Jeden (starej) proces, pičoviny běžnýho života (diplom, láska, tenis + průsery, tajemství a lži) a zdá se, jakoby v tomhle seriálu nešlo ani tak o soudní spory. Vobčas pesimistický, ale furt dobrý! Tahle série, ve který tak nějak všichni sešli z cesty (naštěstí se na ni (někteří) zase dokážou vrátit, je stejně parádní jako ta první. ,,SETŘEL JSI ŽALUJÍCÍ?“ … ,,SETŘEL JSEM VŠECHNY!“ Dobře to děláte vy kluci oblečený (do vobleků). /// 3.SÉRIE /// ,,TRÁVÍME KAŽDOU MINUTU SVÉHO ŽIVOTA V TÉHLE KANCELÁŘI A BOJUJEME MEZI SEBOU KVŮLI NEDŮLEŽITÝM BLBOSTEM PRO KLIENTY, KTERÉ ANI NEZNÁME…“ /// S dozvuky předchozí série přicházej Harveyho kurzy loajality, při kterejch chybí špičkování, takže si ho bere na starost Louis. Je tu pár novejch postav a myslím, že tolik rozličných charakterů se v jednom seriálu jen tak nevidí. Je to víc osobní, jdou si víc do těla. Může za to kauza vraždy, za kterou stojí jeden z ,,jejich“ advokátů, a která přináší zvraty i v jejich životech. A protože scénáristi jsou neustále ve formě, baví mě to stejně, jako ty série předešlý. Prostě ,,jen“ poznávám víc a víc svoje přátele. /// 4.SÉRIE /// „CHCEŠ RÁNU POD PÁS? DOSTANEŠ JI!…“ /// Vtip, pohotovost a nadsázka ustupujou praní špíny a válce. Harvey a Mike stojí proti sobě, takže vztahový propletence můžou vyrazit dalším směrem. S tímhle seriálem je mi dobře. A těm dvoum týpkům spolu taky, takže po boji spojí síly, aby… P.S.: Tvůrci si dokonce můžou dovolit nechat umřít zajímavou postavu jen proto, aby bylo veselo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že Barney je jedinej ,,dobrej“ kravaťák. 2.) Jsem latentní homosexuál, kterýmu dělá dobře pohled na úspěšný mladý muže. (Mohl bych bejt taky ženská...). 3.) Ještě nejsu rozhodnutej, jestli nachcat Louisovi do kanceláře. 4.) Nevím, jak pomocí právní argumentace dostat ženskou do postele. 5.) Thx za titule ,,Karppi, Trakat, vojt93ek“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(2.10.2011)

|| Scenár: Aaron Korsh | Hudba: Christopher Tyng, Opening theme "Greenback Boogie" by Ima Robot | Produkcia: Gene Klein | Distribúcia: USA Network | Štúdio: Universal Cable Productions, Hypnotic Films & Television, Open 4 Business Productions || Inteligentný, vtipný, dramatický, svižný, pútavý. Takto vyzerá seriál Suits. Nič viac, nič menej. S01-04: 100% | FullHD, THX, EN DTS |(13.5.2013)

Aneb do jaké zvrácenosti může až zajít polidšťování kapitalistických korporací :)(14.9.2011)

Právní žraloci na Manhattanu jsou vysloveně k pomazlení. Především Gabrielu Machtovi bych ráda udělila plnou moc:)(11.2.2013)