Mistr bojových umění Jack (Speakman) se po letech vrací na své rodné místo, ke svému mistrovi (Mako), který ho učil bojové umění. Ten vlastní malý krámek se starožitnostma, jenž se už delší dobu snaží získat zločinecký sindikát. Když se mistr stále odmítá vzdát obchodu, gangteři na něj pošlou nájemného vraha, který mistra zabije. Jack se rozhodne ho pomstít a zlikvidovat celý tento gang. (matestlust)

POciSEM

Jeff Speakman to nema lehky. Kamkoliv se v tomhle filmu hne tak se vzdycky najde blbec kterej si mysli ze jeho kung-fu je silnejsi nez jeho. Uz dlouho se mi nestalo abych celej film predpovidal co se stane. Speakman pronasleduje auto zabijaka ale jelikoz to neni Chuck Norris tak nestiha a zastavuje. Sakra ted ho urcite nekdo prepadne. Hop a je tu banda ctyr vyrostku co chtej prachy. Nebo klasicka patracka ve skole bojovych umeni ktera se nezvrhne v pratelske poklaboseni ale v dalsi mereni sil. Mozna kdybych ten film videl jako malej tak by dopadl lip ale tohle dopadlo tragicky. Jedna hvezdicka za nikdy neokoukatelnej Speakmanuv styl boje ()

Wacoslav1

Nejlepsi Speakmanuv film?! tak to sotva na smrtici nabidku a ranu bez milosti to nema ani nahodou u mne tri hvezdy vylozene za Jeffa kterej nikde jinde nebojuje tolik jako tady kdyz za celej film ztriska kazdyho kdo mu vstoupi do cesty jinak je ten film ale hrozna sracka a ze to delal Paramount? no jenom aby si tu s toho vsichni neustrikli do textilu... ()

anderson

Toto kedysi na VHS uviedol H.C.E. pod názvom IDEÁLNÍ ZBRAŇ. Prvý film v ktorom sa v hlavnej úlohe predstavil nový borec bojových umení, tentokrát kórejského štýlu zvaného KENPO. Po komerčnom neúspechu s ním však PARAMOUNT ďalšiu zmluvu nepodpísal a JEFF SPEAKMAN sa prepadol do odpadových vôd podradných béčok. (27.11.2009) ()

Flipnic

Ve své době výborný "martial arts movie" s krátkodobou hvězdou Jeffem Speakmanem. Jeff byl perfektní talent na bojová umění. Bohužel měl smůlu na špané filmy a jeho filmový úspěch brzy zaniknul. Film "Perfect Weapon" byl jeho pilotní a nejlepší. Kdysi jsem ho měl i na originální vhs. Dnes už bohužel při sledování tohoto levného béčka zabolí i choreografie soubojů, která je prostříhaná natolik, že z ní bolí oči ... Kamera chvíli nepostojí a nezabere v klidu pár bojových záběrů, ale neustále "překlikává" a vnucuje divákovi dojem, že mu chce ukázat něco víc ... přitom výsledek je tradičně kontraproduktivní. Souboje jsou sestříhané, dnes již neprofesionálně provedené. Ale jako akční béčko je film stále sledovatelný. ()

Lacike

Tretia a najskôr aj posledná Speakmanovka, ktorú som videl (edit 2020: nakoniec som sa premohol a pozrel som si ešte nejaké). Hneď na začiatku nám tento profesionálny neherec bez charizmy zatancuje zostavu kenpo. Potom nasleduje niekoľkominútová cesta autom behom ktorej si Speakmanova postava zaspomína na svoje detstvo. Je to naivné a roztomilé, ale táto línia tak nejak funguje a bavila ma. Potom naneštastie zabijú Spekmanovho majstra a on sa rozhodne vypátrať jeho vrahov. Bohuziaľ sa pri tom pátraní správa jak retardovaný a vrcholom je, že ho oklame skutočný vrah a Speakman zmláti kohokoľvek koho mu ten vrah prikáže zmlátiť. Je to proste hlavička ten Speakman. Ale aspoň sa fakt vedel biť a jeho štýl kenpo s rýchlymi rukami bol podobne neopozeraný a cool ako Seagalove aikido. Druhá polovica filmu je proste neskutočne hlúpa, ale aspoň je aj zábavná. Najviac pobaví útek Toru Tanaky. Ten chlap je nezničiteľnejší ako terminátor. Bitiek je vo filme dostatok. Po choreografickej stránke sú skvele prevedené. Trochu ich kazí len zbytočne veľa strihov behom chvatov. Ale neprehľadnosťou našťastie netrpia. Takže napriek tomu, že som videl len tri filmy so Speakmanom, tak sa odvážim tvrdiť, že tento už nikdy neprekonal a právom upadol do zabudnutia podobne ako kopa ďalších karatistov, ktorý na začiatku 90tych rokov skúsili šťastie u filmu. Sorry, Waco. 6/10. ()