Krásny a melancholický film o láske a vzťahoch troch nováčikov vojakov, farára a pracovníčok (lotty z Lotta Svärd) v stredisku, posadený do obdobia 2. svetovej vojny. Bezprostredná blízkosť frontovej línie i stála prítomnosť mŕtvych vojakov mu dodáva atmosféru strachu, pominuteľnosti a krehkosti. Myslím, že na takú prácu by nemal každý žalúdok a rovnako ako i v iných extrémnych situáciach, aj tu sa ukáže povaha človeka. [Severský filmový podzim 2013, Minikino Ostrava](23.11.2013)

Do doby, než bylo představení ukončeno kvůli anonymovi hrozícímu bombou, což bylo tak 40 minut, tak jsme měli možnost vidět poměrně televizní zpracování na pozadí zasněženého Finska s postavami jak od Kaurismakiho jen s tím rozdílem, že se snažili víc hrát, což bylo asi trochu na škodu, přičemž příběh zmrzlých mrtvol a milostných pletek se teprve (doufám) rozvíjel. No asi nebudu pátrat, zda je ještě nějaké náhradní promítání :-)(14.11.2013)

Film, který bych si sama od sebe nevybrala. http://www.sfklub.cz/hiljaisuus(17.7.2013)