• Faidra

Celovečerní epizoda Hvězdné brány, na kterou někdo omylem dostal obří rozpočet.(27.11.2013)

• Segrestor

Thorův růžový svět je pouze komiksový film pro holky. Epickou bitvu napříč vesmírem totiž sledujeme prostřednictvím dívky. To stačí. Proto je to taky celé tak žužu jemné. Jen doufám, že to brzy zrestartují jako u spajdrprágprájda a Thor bude konečně dospělý a skutečně temný kladivář pro chlapy.(16.8.2014)

• robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Nechápem odkiaľ sa tu berie také vysoké hodnotenie. Podľa mňa sa jedná o zbytočný film, kde je hádam všetko pritiahnuté za uši. Film som dopozeral už len z povinnosti, ale celkovo ho radím do kategórie nepotrebných a plytkých blockbusterov. I see your time in the dungeon has made you no less graceful, Loki!(15.11.2014)

• Morien

Tenhle film mě přivedl k myšlence zavést nějaký exkluzivní seznam filmů, jejichž prvních deset minut mě přinutí položit si otázku: "Co to jen dělám se svým životem?", odejít od obrazovky a dělat jiné věci. Ačkoliv musím uznat, že Thor mi tady přišel lépe vypadající než v prvním díle a u Natálie jsem si zase říkala, jaká to byla kdysi plnokrevná žena a dnes že už je to jenom uměle vypadající loutka. --- Tak už můžu s čistým srdcem hodnotit, protože kvůli tatínkovi jsem to už viděla celé. Fascinuje mě přerod, že v jedničce se neděje vůbec nic, zatímco tady se všichni zuby nehty snaží, aby se dělo všechno. Z mé volby slov je doufám jasné, že podle mého názoru tyto snahy moc nevychází. Nejvíc mě ovšem deptá, jakým způsobem zacházejí s pojmy jako je obětování, sebeobětování, loajalita, láska... Já jsem fanda toho, když se vyprazdňuje forma, aby pozornost tím intenzívněji ulpěla na obsahu. Tady se to děje naopak. A i když míchají sci-fi a fantasy a bůhví co všechno ještě dohromady, tak je to totálně bez výrazu.(9.2.2014)

Miluju severskou mytologii. Vždycky jsem jí zbožňovala. Ve Thorovi s ní nenaložili úplně nejhůř, v jedničce se dokonce mihnul Sleipnir, ten je nejvíc boží. Škoda, že tam nebyl Fenrir. Nicméně, na Thorovi mi nejvíc vadí "pouťový pocit," co mám z některejch věcí, jako třeba divný plastový brnění nebo most, co vypadá jako duhovej glow stick. Když například Heimdall odkládá svou helmu, čekala jsem místo kovovýho zvuku spíš ťuknutí umělý hmoty. Každopádně a jednoduše, je to dobrej dobrodružnej fantasy film, kterej se může opřít o nejvíc cool legendy, co znám. Hemsworth je typickej svalovitej klaďák, nic míň, nic víc. Natalie Portman se mi tady ani trochu nezdá, Kat Dennings mi přijde neuvěřitelně otravná svým "humorem" (ale za to asi může děsnej dabing), Stellan Skarsgard je strašně vtipnej, Hopkins hraje typickou Hopkinsovksou roli posledních let - starého guru, Rene Russo super, Christopher Eccleston vystřihnul celkem hustýho záporáka. Samozřejmě terno je Hiddleston, díky němuž je Loki právem nejzajímavější postavou filmu a bez něj by na to půlka lidí snad ani nešla. Hudba dobrá, triky fajn. Jsem zvědavá na trojku, doufám, že Portmanka už tam ovšem hrát nebude. 75%(18.11.2013)