• robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Nechápem odkiaľ sa tu berie také vysoké hodnotenie. Podľa mňa sa jedná o zbytočný film, kde je hádam všetko pritiahnuté za uši. Film som dopozeral už len z povinnosti, ale celkovo ho radím do kategórie nepotrebných a plytkých blockbusterov. I see your time in the dungeon has made you no less graceful, Loki!(15.11.2014)

Daleko vetsi narez nez prvni dil. Pribeh sice neni buhvijak objemnej, ale to jsem ani necekal. Tohle je od zacatku do konce skoro non stop akce, spousta epickejch zaberu, spousty souboju, bezchybny triky a skvela hudba. Navic dej na Zemi se minimalizoval na minimum, coz je jedine dobre. Sem tam tu je nejakej fajn forek, vrcholem je asi Kapitan Amerika, ale misty, sice minimalne, ale obcas prece jen jo, to pusobi lehce smesne tam, kde to asi zamer tvurcu nebyl. Co se tyce hercu, tak nikdo vylozene nevycniva, ale vsichni hrajou solidne. Takze za me maximalni spokojenost, s chuti si to jeste nekolikrat pustim.(5.5.2014)

Po dlouhé době jsem si pustil zase nějakou Marmeládovku (copyrajt Daji). Jakože Marvel=Marmeládel=červená=Thorová kápě. Chápeš ne? Bože, to je tak super přesmyčka, co jsem vymyslel! Neobsadit tam Hematomswortha, tak by museli obsadit mě za tu mou dokonalost. VentilaThor tentokrát roztáčí kladivo o stošest a nestačím se divit, kam všude strčí své prsty a pro co všechno by se obětoval. Jeho milá už není pomatená, nevyprcaná kráva a stává se vyspělou ženou s troškou inteligence a mužského (dokonalého) uvažování. Jediné, co mě sralo, tak že ZeThor nakonec ve stylu českých traktorů vymlátí vše, co se mu postaví do cesty a jediné, co by ho zvládlo zastavit je jeho přiteplený bratr v parádním latex oblečku. Ale překvapilo to a kapánek to ukázalo fakáč šejkspírovému znalci Kenethu Brahmaputrovi.(1.2.2014)

• verbal

Musím připustit, že druhá procházka přes Homofröst do Assgardu už nevede tolik růžovou zahradou jako ta první a docela by se mi to i bývalo líbilo, kdyby! Kdyby se z té mykologie nesnažil nějaký čurák udělat Hvězdné války, ona totiž ta plasmová děla a intergaylaktické stíhačky nejdou se severským panteonem dvakrát dohromady a buďme rádi, že Mjölnir nebylo třeba vracející se světelné, bateriové kango, ale jen jakýsi nástroj na zatloukání tventyháčků do růžových stěn, protože nikdo z těch zaoceánských sionistů nikdy neviděl, jak má vypadat skutečné hetero bojové kladivo. Kdyby jeden z temných elfů nebyl negr, pardon, chtěl jsem říct Afroniflheiman, kteří se na severu objevili snad až jako důsledek přehnaně benevolentní, azylové politiky vůči Somálsku a Luther se schválně díval jinam a ten Bifröst nehlídal. Kdyby Natálka opět nepředvedla, že umí hystericky přehrávat i v kdejaké pomatené, homixové sračce. Kdyby, kurva, někdo za celou dobu ucedil aspoň kapku krve a desetiletí smradi si museli zakrývat oči. Kdyby na konci nedělali všichni v Londýně bordel jako pištivé třináctky při premiéře Heryho Potrata. Kdyby scénář nepsal nějaký bezmozek, kterému v zející dutině lebeční visí na háčku mícha, a likvidace Malekitha by tím pádem nebyla taková do očí bijící kokotina. A to je dohromady příliš mnoho kdyby. Takže zase dvě a Spánemthorem.(7.12.2013)

Z papiera film musel vyznieť sľubnejšie, než s ním Alan Taylor naložil. Branagh a jeho vážnejšia nôta, ale i cit pre dramatický oblúk filmu ako celku, druhému Thorovi chýbajú. Najväčšou slabinou (i na papieri) je napokon odbitý záver. Napriek tomu však stále sympatická oddychovka, herecky šťavnatá, Natáliou ozdobená, fantasy feelingom a epickosťou presiaknutá a zopár skvelými, komickými i dramatickými scénami priebežne nakopávaná. 3D nebrať, má vyblité barvy a postráda jedinú scénu, ktorá by naň upozornila.(9.11.2013)