Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  odpad!

  Tenhle film mě přivedl k myšlence zavést nějaký exkluzivní seznam filmů, jejichž prvních deset minut mě přinutí položit si otázku: "Co to jen dělám se svým životem?", odejít od obrazovky a dělat jiné věci. Ačkoliv musím uznat, že Thor mi tady přišel lépe vypadající než v prvním díle a u Natálie jsem si zase říkala, jaká to byla kdysi plnokrevná žena a dnes že už je to jenom uměle vypadající loutka. --- Tak už můžu s čistým srdcem hodnotit, protože kvůli tatínkovi jsem to už viděla celé. Fascinuje mě přerod, že v jedničce se neděje vůbec nic, zatímco tady se všichni zuby nehty snaží, aby se dělo všechno. Z mé volby slov je doufám jasné, že podle mého názoru tyto snahy moc nevychází. Nejvíc mě ovšem deptá, jakým způsobem zacházejí s pojmy jako je obětování, sebeobětování, loajalita, láska... Já jsem fanda toho, když se vyprazdňuje forma, aby pozornost tím intenzívněji ulpěla na obsahu. Tady se to děje naopak. A i když míchají sci-fi a fantasy a bůhví co všechno ještě dohromady, tak je to totálně bez výrazu.(9.2.2014)

 • Superpero
  ***

  Jaksi jsem se do toho nemohl dostat. Je to ve všem opulentnější, než jednička, ale furt jsem si říkal, že bych si to naplno užil, kdyby mi bylo dvanáct. Prostě mi bylo celkem u prdele, co se tam děje a bavily mne spíše jen ty fórky. A ta rasová vyváženost je fakt k popukání. Proč je tam jeden elf z vesmíru negr, když všichni ostatní jsou běloši? Nebo ten Heimdall na vikingský planetě. To tam maj nějakej ekvivalent Afriky nebo co? Nejsem žádnej rasista, ale tohle prostě působí směšně. Mohli tam dát třeba všechny pozemšťany černochy, nebo tak něco.(6.2.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Omalovánky s velkýma bublinama u pusy již nějakou dobu nelouskám, ale jejich rozpohybování se v zásadě nebráním. První Thor mne dokonce celkem zaujal, ale tentokrát má ten zásah kladivem přibližně stejně daleko do černého jako do mazlavě hnědého. Ono to totiž bouchalo světově a nejeden efekt měl ambici mne zářivě oslnit, ale celkově mi to žádnou velkou zábavu nepřineslo. Dokonce bych si troufl prohodit něco o zbytečném pokračování, ale závěrečná scéna mne navnadila na to, že bude hůř. Přijdeš-li Thore potřetí, tak se na tebe zase mrknu, protože bumerangových kladiv není nikdy dost, ale nedočkavost v mých očích rozhodně nehledej.(4.3.2014)

 • zelvopyr
  ***

  Líbil se mi už první Thor pro pojetí postav spíš než celé zasazení příběhu do kulis... Druhý byl o něco silnější. Nicméně dal jsem si dva dny odklad, co si myslet o celé té jakomytologii, kterou na sebe proti jedničce nalepil. Asi je to pozitivní, Asgard je méně průzračná kulisa vytržená z reality a více fungující svět. Na druhou stranu... jakoby to, co je silná stránka, bylo zároveň slabinou, protože ten velice zvláštní tón se za mě moc nepovedlo skloubit s konceptem komiksu. Prostě asi nejde natočit film, který chce být zároveň Silmarillionem a StarWars a komedií a romancí dohromady, to je trochu overkill a čelní kolize žánrů. P.S. Nefunkční, tmavé, rozmazané 3D filmu strašlivě ublížilo.(9.11.2013)

 • TeeAge
  *****

  || Scenár: Christopher Yost, Christopher Markus, Stephen McFeely / Príbeh: Dona Payne, Robert Rodat / Predloha: Thor - Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 170 miliónov $ | Tržby: 620,045,744 $ || Ůder, jak kladivom!!! Tento film splňuje "skoro" všetky očakávania, ktoré k Marvelovkám mám už zo základu, a pretože ide o moju srdcovú záležitosť skrze Thora a jeho sveta, hodnotím trošku neprofesionálne, a zaujate zatváram oči nad nedostatkami, ktoré druhý Thor nepopierateľne má. Spoiler: Obrazová stránka filmu dosahuje výšiny komixovej dokonalosti, kde sa stretávame s detailnejším Asgardom, jak s jeho exteriérmy, tak aj interiérmy. A veru odfláknuté tu nie je vôbec nič, a obrovský rozpočet sa obhajuje na jedničku. Prepojenie 9 svetov gravitačne a priestorovo je tiež fenomenálným úkazom, ktorý sme tu ešte nemali. Zo scenáristickej stránky bol pre mňa Thor: Temný svet asi najvtipnejšiou Marvelovkou vôbec v tom dobrom slova zmysle. Schopnosť príbehovej línie striedať epicko-dramatické situácie s neústálou vtipnosťou je až majstrovským počinom, vzhľadom k tomu, že na vážnosti celku toto pojatie vôbec neuberá. Čo mi ale jednoznačne nalomilo pocit stopercentného zážitku, bol neskutočne rýchli koniec, a onen zvrat, ktorý som vážne nechcel. Vrchol filmu pre mňa totiž bola práve pasáž, v ktorej Loki umrie. Tešil som sa, že sa vo svete komixovej elity objavila ďalšia tvoriaca skupina, ktorá má dosť odhodlania zabiť svoje hlavné postavy, keď príde ten správny čas - hlavne vzhľadom k tomu, že Loki už tých znovunavrátení mal fakt neskutočne veľa - ale nestalo sa. Svojím spôsobom je to jediná "závažná" vec, ktorú môžem druhému Thorovi vyčítať, pretože inak je to remeselne i herecky bravúrne zvládnutá komixárňa, ako ju mám rád. Ps: Keby som bol gay, išiel by som do Hemswortha. A nie ani kôli tomu, ako vyzerá v červenom plášti (či bez) a s kladivom, ale pre jeho zamatový bariton :) 90% | Cinema City, Slovanský Dům - sál 1, Praha, 2D EN DTS, 13.11.2013 | 2. projekcia: Ten film obsahuje až neskutočne veľa náhod, a logických prešlapov. Uráža to intelekt dnešných náročných divákov, ktorí požadujú koreknosť vo všetkých aspektoch. Je to dosť prekvapujúce, pretože to na súčastné komixovky nie je charakteristické. Môže za to dvojica scenáristov. Tá istá dvojica, ktorá ma okúzlila už podruhý krát, v osobe zosnulého Dona Payna už po niekoľký krát. Takže čert to vem, a naďalej holdujem pánovy, ktorý bol spoutvoriteľom pre mňa najlepšieho komixového filmu vôbec. Thor! | Blu-Ray, THX, EN DTS, 15.3.2014 |(13.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace