poster

Trans

 • Velká Británie

  Trance

 • Trance

 • slovenský

  Tranz

Krimi / Thriller / Mysteriózní / Drama

Velká Británie / Francie, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Na filmech Dannyho Boylea je zkrátka vidět, jak moc si svojí práci užívá, skoro bych řekl, že jeho nadšení číší z každého záběru. U Transu jsem se skvěle bavil od prvních vteřin až do konce jednak kvůli skvělému scénáři, kdy jste vždy o několik kroků pozadu za vyprávěním, ale právě i díky hravé režií a téměř organickým propojením s hudbou. Trans možná nemá žádný, či poselství, ale i tak je to oslava filmu.(9.12.2013)

 • 3DD!3
  ****

  Ťuk! Ťuk! Ťuk! Roztomilá detektivka, střižená přesně dle dnešní módy. Jen hypnóza není tak klíčová jak se nám PR snažilo vnutit a obraz není tak úplně to o co se tu hraje. Příčetnost, lež, zloba, láska a nenávist. Boyle tenhle koktejl namíchal dle svého tradičního receptu a jeho rukopis je patrný skoro v každém záběru (kelímek hozený do kamery) jen zase možná ukázky prozrazovaly příliš. Cassel výborný, Rosario Dawson hlaďoučká a McAvoy mistrně střídá polohy a je nenápadným loutkařem celého Tranzu (nebo Transu?). Líbivé a ne úplně hloupé. Prvotřídní hudební složka vznikla pod dohledem Ricka Smitha.(13.7.2013)

 • D.Moore
  ****

  Velmi dobrý film. I když se v něm občas dějí věci, které se děly už v řadě jiných snímků, i když několik překvapení vůbec není překvapujících, pořád je to tak bezchybně zahraná a omamně zrežírovaná podívaná, že by člověk při mnoha scénách nejraději utrhl opěradla křesla (a nebylo by to vzteky).(21.1.2015)

 • Malarkey
  ****

  Danny Boyle je prostě borec. Trans není úplně jeho nejlepší film, ale to nic nemění na tom, že je schopnej natočit cokoliv, vysloveně cokoliv. Užil si to s kamerou v drogovém doupěti, v indickém slumu, kousek od slunce, s miliony v kufru nebo 127 hodin se potil ve skalách a teď pro změnu bude mít hlavní roli hypnóza a konfliktní zamotání celého příběhu s cílem šokujícího rozuzlení. No a povedlo se mu to. Možná je film trošku moc dynamický a trošku moc komplikovaný, ale to je prostě Boyle a právě proto ho mám tak rád. Celý tenhle film tak má hodně slušný koule a pět minut, co pět minut, se děje něco, co s příběhem udělá trojitou piruetu kolem celého scénáře. Pokud tohle překousnete, budete spokojeni.(16.10.2013)

 • Aluska88
  ****

  Danny Boyle stále patří mezi mistry filmařského umění a svým Transem přináší na plátna vizuálně velmi opojné dílo. Od doby, kdy se James McAvoy blejskl ve Wanted v tak trochu "jiném světle" si opět střihl charakter sympatického mladíka, který se však dokáže pořádně "rozběsnit" a jeho vlastní démoni ho dokáží pořádně prohnat. Velice osobitě a zajímavě vystavěný děj postupně odkrývá překvapivé skutečnosti, propojené souvislosti a kruté pravdy. Rosario Dawson elegantní a smyslná, jako vždy, a Vincent Cassel zde překvapivě neztvárnil žádného démonického záporáka, jak jsme zvyklí. Spíše naopak. Tím hlavním psychopatem a raplem je totiž někdo úplně jiný... Luxusní soundtrack dokonale sedí k celkovému vizuálu i obsahu filmu.(19.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace