Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

Hrabka

Tak tu máme další pokračování legendárního hororu a jak vidím, tak hodnocení je značně rozporuplné. V tomto případě bych se zařadil určitě na stranu těch, kteří to spíše chválí. Já osobně tomu teda nevysolím plný počet hvězd, na to to nemá, ale musím říct, že nový Masakr není vůbec špatným hororem. Napětí je velmi dobré, krvák je to solidní, děj na pohodu - samozřejmě je třeba to moc nehrotit. Tři hvězdy naprosto s přehledem, bavilo mě to a už se můžu těšit na další díl, kdy se motorovka rozjede opět na plné obrátky. 65% ()

mzss1

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Musel jsem zavést komentář, kde vylíčím podrobné dění filmu, je to prostě ten typ filmu, kdy chci vše tak nějak podrobněji rozepsat. Ze začátku připomínám, že toto je čtvrtý film motorové pily, který jsem viděl. První, hororová klasika z roku 1974 - no ten film mě moc neoslovil, dal jsem mu z milosti 3* (52%). Dále remake a jeho prequel - filmy z roku 2003 a 2006 - ty se opravdu povedly. U filmu z roku 2003 mi chybělo víc hororových prvků a lepší konec, jinač spokojenost se 4*(87%). U prequelu z roku 2006 šlo spíš o opravdový psycho masakr, kde chyběl lepší konec a hororové prvky, přesto super - 4* (80%). Zatímco tento Texas Chainsaw 3D (2013) je slabší než tyto novější filmy, ale je rozhodně lepší než ten původní masakr. Jak začít ? No, úvod je velmi zajímavý, jasně ukazuje co se událo na konci filmu Texaský masakr motorovou pilou (1974). Následně je přímé pokračování tohoto filmu asi jen pár minut po skonečení toho starého filmu. Takže úvodní scéna trvá skoro 10 minut a já jse příjemně naladěn. Dále se příběh vyvíjí. Hlavní hrdinka filmu Alexandra Daddario mě celkem zaujala, ale úplně mi moc nesedla. Příběh se vyvíjí tak, že jí přijde dopis, že zdědila dům po bláznivé rodině, kde žil Leatherface s ostatními členy retardované rodiny. Ještě připomínám, na začátku filmu místní vesničané totálně vypálili jejich obývák, kde všichni zemřeli až na Leatherfaca, který to přežil. Takže od 10 do zhruba 30 minuty je seznámení s postavami, celkem mě bavily, poté, co Alexandra se svými 3 přáteli dorazí do domu je vše takové klidné mírné, až po 30 minutě zhruba přistupuje na scénu Leatherface a je masakr! :-) Rozhodně v mírnějším stylu než jsem čekal. Hezky sekne hákem jednoho kluka, pak rozřeže vejpůl chlapa na háku. To už nebylo moc brutální pro mě, neuřízl mu nohy, ale rovnou jel pilou přes tělo, takže se obět ani moc netrápila. Následuje útek, kdy Alexandra unikne na karneval, kde je prozatím zachráněna policií. Leatherface mezitím upláchl. No a je to takové natahované, ve filnále se člověk doví, jak už jsem zminoval zezačátku, že Alexandra je sestřenicí Leatherfaca a že její babička jí odkázala i dopis, kde líčila, že se musí o Leatherfaca starat a že ten ji bude chránit - to se dovíme až na samém konci. No a konečné krvavé finále se mi celkem líbilo, ale nebylo moc drsné no. Alexandra pomůže Leatherfaca a on jí. Takže jsem z toho celkem byl na konci rozpačitý. Je to nejodlišnější příběh a místy scénář než u předchozích masakrů. Hororové prvky tu moc nejsou, je jich mnohe méně než ve filmech z roku 2003 a 2006. Krvavost tu je, krutost moc ne, oběti umírají celkem rychle a taky jich moc není. Napínavost tu také už je menší, zato je tu nepředvídatelnost. Ještě tak konec mě naštval, kdy policista nechá Leatherfaca v klidu s Alexandrou odejít. A ještě více mě naštvalo, že bylo Alexandře pak ukradené, že zemřeli její přátelé a pak v klidu se bude starat o dementního Leatherfaca. Takže scénář a nakonec vyvinutý příběh se moc nepovedl. Jako krvavost tu byla, rozhodně film potěší snad každého fanouška masakrů a řekl bych, že i spíš především fanouška novějších filmů o pile. Takže mam výtknu na pošahaný scénář, menší napínavost, menší hororovost a ujetý konec. Jinač režie a technická stránka je výborná, i kamera je v pořádku. Nějaké nápady film přinese, ale moc jich není, mohly tvůrci zkusit něco jiného. Takže nechci být přehnaně kritický, bavilo mě to od začátku, žádný velký problém s filmem nemám. Co se týče hudby, ta byla dobře zvolená, ikdyž tento skladatel se rozhodně moc nevyzná v hororech, sice tohle nebyl klasický horor, ale chtělo to trochu vypilovat no, na Jablonskyho, který složil hudbu k masakrům 2003 a 2006 nemá, ale šlo to. Zbytek hereckého obsazení byl v pořádku. Ještě 3D. Bylo ho tam hodně ? Ne, ani moc ne, asi tak ve 3 scénách. Nejdříve titulek Texas Chainsaw 3D, pak odhozená motorovka letící na obrazovku a asi nějaká ta krev letící, to je vše, takže 3D naprosto zbytečné. Takže ve vsýledku jsem mírně zklamán, ale zase ne až tak moc. Už mi to nepřišlo moc hrůzostrašné a jen v jedné chvíli, kdy jeden polda se vloupaval do sklepa Leatherfaca, tam mi to přišlo deprimující, nic víc. Takže hezky, ale jeměji nadprůměrná a rozhodně stravitelná záležitost. Hodnotím i tak na slušných 64% = *** () (méně) (více)

lamps

Jedna fajn naháněčka, moc fajn kozy Alexandry Daddario a neúnosná hromada scénáristického odpadu a retardace. Má to spád a chvílemi i atmosféru, ale ve srovnání s geniálním originálem se to nechytá ani jako záměrně přiblblý fanmade product pro dnešní mládež (jo, kéž by záměrně). Chci depresivní a minimalistické pokračování, které vtáhne kladné postavy do nepolevujícího víru odporné atmosféry morální i fyzické dekadence, ne tenhle umírněný blábol... 30% ()

playboxguest

Co se mi teda vůbec nelíbilo, tak to byl ten scénáristický posun, kdy hlavní hrdinka začala bez nejmenšího důvodu (dobře, vila takové hodnoty je možná důvod) inklinovat k rodině pošahanců z Texasu. Čtvrtá hvězda ode mě padla a nebude, protože vzhledem k nízkému věku, kdy byla rodině odebrána, je pro mě tenhle zlom prostě blbost, s níž můj mozek odmítá spolupracovat. Jinak má ale tenhle masakr hodně vydařenou atmosféru, kterou jen podtrhuje parádní ozvučení, všechny ty lekačky a úprky před Ashovo pravou rukou mají na domácím kině dost podajné zpracování, které mě u filmu udrželo. Co se naopak nepovedlo je 3D: * které vůbec nevyniká a až na dvě lepší scénky s motorovkou jsem takřka ani nepostřehla, že nějaké sleduju. Tři prsty mi tenhle Leatherface dost neúspěšně sťal, tudíž zvedám jen zbývajících sedm - 70% ()

Botič

Skutečně pozoruhodný počin na horovém poli - evidentně nezvládnutá práce střihače, který někde na podlaze musel nechat zatraceně velkou spoustu materiálu. Takhle zprasený film jsem neviděl už hodně dlouho. Ps: Není nad to dokoukat Texaský masakr 3D a pak při cestě na nákup potkat podezřelé individuum s motorovkou v jedné a ervéhápkou v druhé ruce. ()