Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texaský masaker motorovou pílou

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

Kvalít atmosferického masakru z 2003 to nedosahuje i keď Alexandra Daddario je dostatočne adekvátnou náhradou za Jessicu Biel. Problémom okrem akej takej striedmejšej atmosfére a uhladenosti je hlavne v úvode, totiž film v niektorých momentoch vyznieva ako nechcená komédia (s týmto som už mal podobný problém u Luessenhopovho predchádzajúceho filmu - Takers), našťastie zanedlho nestupuje na scénu Leatherface aj so svojím nástrojom, zrazu je všetko na poriadku a od filmu s názvom Texaský masaker dostávam to čo od neho aj očakávam, totiž poriadnu rezanicu motorovou pílou. V jadre je film najsilnejší pretože motorová píla má v tejto časti najviac práce z pomerne košatej sérii, úvod je rozpačitý a záver skvelý nábeh v jadre už ničím neprebije. Vo výsledku nakoniec spokojnosť. PS: Neprehliadnite potitulkový prídavok =)(24.3.2013)

• *CARNIFEX*

Heather nečakane prekvapí list od právnika v ktorom ju informuje o dedičstve po babičke. Je to pre ňu obrovské prekvapenie, nakoľko jej stará mama umrela pred pár rokmi. Navštívi teda rodičov aby jej vysvetlili o čo vlastne ide. Tam sa dozvedá pravdu o svojich koreňoch. V detstve bola adoptovaná. Aby sa o svojom pôvode dozvedela ešte viac, rozhodne sa, že uvedené majetky prevezme v doprovode priateľov. Realita však bude krutejšia ako si myslela. Kovové dvere na prízemí starej vily skrývajú krvavé tajomstvo jej predkov. Doposiaľ, "takmer" všetky horory roku 2013 majú jeden a ten istý, spoločný faktor. Debilizmus "hlavných" postáv nemá konca kraja. Tak ako v "Evil Dead", aj tu sú kroky, správanie či dialógy "hrdinov" posiate primitivizmom najhrubšieho zrna. V tomto filme je to, ale o veľa, o veľa horšie. Navyše kvalitu už spomínaného hororu, ani z ďaleka nedosahuje. Pár scén (asi dve) slušných, no prvá, i druhá časť trilógie sú oproti tomuto" veľdielu", Oscarove výplody. Odporúčam sledovať len zo zvedavosti - 30%.(27.4.2013)

• BoPo

Keby som mal napísať všetko, čo sa mi nepáčilo, tak by bol môj názor priveľmi dlhý. A keďže nikto normálny nečíta komentáre na 10 a viac riadkov, skúsim vybrať zopár postrehov. Alexandra Daddario je nová kráľovná najhlúpejšie vyzerajúceho filmového behu. Zosadila Kristen Stewart. Už dlho som nevidel tak okaté a vtieravé zábery na telá herečiek. Ale tak aj na FAMU asi učia, že ak neviete ako ďalej, urobte detail na kozu. Blbosť na entú.(22.7.2013)

• Fr

,,DRAHÁ VNUČKO, TENTO DŮM A VŠECHNO, CO JE V NĚM, TEĎ PATŘÍ TOBĚ. S TĚMITO DARY VŠAK PŘICHÁZEJÍ URČITÉ POVINNOSTI“...... /// Čekání na vraha, kterým je (PŘEKVAPENÍ!) pán s koženou ksichtem (ne, tak to je správně!) a motorovou pilou, jenž slyší (přes řev motoru) trávu růst a rychlej je ….no kurevsky (jakože mu nikdo neuteče…). Dementní oběti dělaj pro chcípnutí co můžou a když už teda na ně dojde, tak je to jen takový cákání krve, trocha řeznejch ran …prostě žádná invence. A aby to nebyla až taková nuda, tak ještě … no nebudu tu spoilerovat. 3D? Zvuk pily nic moc, a že proti mně 2x vyjede pilovej list (no dobrá, vozubenej řetěz…)? Tohle přece frajera mýho kalibru nemůže vylekat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád, když je rodina pohromadě. 2.) Chcu poznat borce, co si místo nehtů stříhá prsty. 3.) Zjistím, že pilu dřevem nezastavím. 4.) Thx za titule ,,kaligula“, ,,entitka“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(10.5.2013)

• Psema

Chtěl bych vidět Sašin psychologický rozbor, protože nic, co v tomhle filmu udělá (a od půlky už tuplem) nedává ani trochu smysl. Nejvtipnější momenty jsou samozřejmě veškerá klišé jako "máme otevřenou bránu, auto nestartuje, ale my z něj přesto nevylezeme" a "honí mě cápek s motorovkou, a tak vylezu na ruský kolo", plus tuna obligátních bezdůvodných pádů.(13.8.2013)

• - Vo filme sa tiež objavuje Bill Moseley, ktorý si zahral už v The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986). (Stefan Deryck)

• - Podle konceptu scénáře mělo být jméno Leatherface (Dan Yeager) Jebadiah Sawyer nicméně to bylo později změněno na Jedidiah Sawyer. (Mrs.Blue)

• - Gunnar Hansen, ktorý stvárnil rolu Leatherface v origináli z roku 1974, si zahral postavu menom Boss Sawyer na začiatku filmu. (NostraMovies)