Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texaský masaker motorovou pílou 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

• bestlama

[Viděno v České Republice, vole] Ty krávo, to mě poser kam chceš. Takže na popud místního Džury, hororového znalce, jsem zkoumal celou morální hodnotu Leatherface. Našel jsem akorát 30 dag točeného a nějaké to vepřové jelítko. Kdysi ještě Texaský Masakr byl opravdovým masakrem a nahánělo to hrůzu. Teď si s nohama na sedačce přede mnou a pivem v ruce 13x zívnu a udělám u toho trojitý salto mortale v sedačce. Tahle novota remaku, která zasáhla dnešní populační vlnu puberťáků už jde opravdu skromně do hajzlu. Kde je doba, kdy horor byl hororem a atmosféru tvořila jemné podkresující progresivní hudba, špatné barvy. Dneska to tvoří černošský rapper, který se tam asi profeloval a prosadil tam dyk more hiphop svou nigga hudbu, pár totálně nelogicky smýšlejících krav, ještě dementnější Leatherface než kdykoliv předtím (Který pozor, zastává prý morální hodnoty) a nějaké super vraždy. Celý film jsem uvažoval, že za vraždy napálím aspoň tu hvězdu, protože stály za to trošku a nechtěl jsem být tak příliš kritický. Ale když jsem čekal víc, tak jsem vlastně ani nic nedostal. Vražda jednou za dlouhou dobu a když čekáte víc, tak než řeknete Varlata na jatkách, tak je konec filmu. Který končí tak hloupě, ale tak předvídatelně. A scéna v dětském parku byla naprosto božííííí (Ironie, vole). Tohle nemá s texaským masakrem snad vůbec nic společného kromě úvodních titulek, motorové pily a maskou z kůže. Tohle je naprostá jednoduchá peachovina pro puberťáký , kteří slintají po moderních hororech bez špetky logiky, rozumu. Vzkaz pro Meca: "Vole, kozy tam nejsou, takže zase dáš jen 4* " Vzkaz pro Džuru: "Až se budeš chtít zase hádat 17 letej skrčku, jaký jsi hororový znalec a já hlupák, tak si přečti tučně vyznačenou větu"(12.1.2013)

Kvalít atmosferického masakru z 2003 to nedosahuje i keď Alexandra Daddario je dostatočne adekvátnou náhradou za Jessicu Biel. Problémom okrem akej takej striedmejšej atmosfére a uhladenosti je hlavne v úvode, totiž film v niektorých momentoch vyznieva ako nechcená komédia (s týmto som už mal podobný problém u Luessenhopovho predchádzajúceho filmu - Takers), našťastie zanedlho nestupuje na scénu Leatherface aj so svojím nástrojom, zrazu je všetko na poriadku a od filmu s názvom Texaský masaker dostávam to čo od neho aj očakávam, totiž poriadnu rezanicu motorovou pílou. V jadre je film najsilnejší pretože motorová píla má v tejto časti najviac práce z pomerne košatej sérii, úvod je rozpačitý a záver skvelý nábeh v jadre už ničím neprebije. Vo výsledku nakoniec spokojnosť. PS: Neprehliadnite potitulkový prídavok =)(24.3.2013)

Tak tu máme další pokračování legendárního hororu a jak vidím, tak hodnocení je značně rozporuplné. V tomto případě bych se zařadil určitě na stranu těch, kteří to spíše chválí. Já osobně tomu teda nevysolím plný počet hvězd, na to to nemá, ale musím říct, že nový Masakr není vůbec špatným hororem. Napětí je velmi dobré, krvák je to solidní, děj na pohodu - samozřejmě je třeba to moc nehrotit. Tři hvězdy naprosto s přehledem, bavilo mě to a už se můžu těšit na další díl, kdy se motorovka rozjede opět na plné obrátky. 65%(2.5.2013)

Ouuha .. Tak takhle nezajímavě podaný slasher jsem už delší dobu neviděl,ono zábavný to svým způsobem je pořád netrpěl jsem nudou při sledování,ale důvod proč jsem zklamaný ba až zaražený tkví v Gore! Tak malý Bodycount jsem neviděl ani v slasherech s 5 000 dolarovým rozpočtem a vůbec jak si mohli dovolit dávat některé vraždy mimo Záběr?? 3D efekt jsem zaznamenal pouze jeden,herečky nemastné neslané, kozy neukážou!!:(!! a záporák je neskutečně infantilní Weirďák! Pod nálepkou Masakr, jsem čekal jednoznačně něco jinýho!(5.5.2013)

Tak a pro mě Texaský masakr skončil. Neříkám že to bylo špatné ale už to nemá grády a navíc Leatherface vypadá strašně komicky a hlavně nestrašidelně. Nápad byl rozhodně zajímavý a já se těšil že uvidím prakticky hned to co se dělo po prvním originálním dílu. Byl to zajímavej námět, ale bohužel naprosto pohřbený režisérovou sterilitou. Ascénář i když byl zajímavý tak měl tolik děr a nedodělků že se mi chtělo brečet(a při tom nad takovýma věcma většinou mávnu rukou). Další velkou nevýhodou je to že film postrádá základní ingredience téhle série. A to krve je žalostně málo, atmosféra neexistuje a syrovost je naprosto na ústupu. Takže nám zbylo jen průměrné vraždění a slabý podprůměr týhle pily.Třetí hvězdu dávám za cameo Hansena.(1.8.2013)