Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texaský masaker motorovou pílou

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

Prekvapivo znesiteľné. Herečky sú pekné a "urastené" a príbeh sa sympaticky snaží o trochu iný pohľad na známy príbeh. Úvodné titulky rekapitulujúce Hooperv originál sú vyslovene skvelé. Horor má atmosféru a pomerne rýchlo odsýpa, len škoda že sa občas snaží hrať na napätie (tupý policajt stopujúci krvavú stopu) či na gore (v dnešnej dobe pri pílení tela očakávate, že vylezie nejaké to črevo), čo sa moc nepodarilo. Je to škoda, pretože všetky chyby v tomto filme sú (boli) ľahko odstrániteľné (zbytočné situovanie do času Halloweenu). Vzhľadom na existenciu TCM: NEXT GENERATION a TCM: THE BEGINNING mi táto Píla prišla príjemne priemerná. Scéna po záverečných titulkoch zanechá sympatický pocit...(22.7.2013)

• chezush

No to snad... budu dělat, že jsem to neviděla, protože tak stupidní a amatérský film jsem dlouho neviděla. Po celou dobu filmu jsem měla všem chuť vrazit pár facek, nebo rovnou vzít tu motorovku a uříznout jim hlavy. Že hlavní hrdinka neumí běhat po schodech a přeskočit malinký plot, to ještě překousnu. Ale že se řídí pravidlem ''rodina na prvním místě, nevadí že mi chladnokrevně zabil kámarády'' to opravdu nedávám. Jsem nasraná a Luessenhop u mě skončil!(14.5.2013)

• MikeCool

Ono to zas až tak strašné nebylo, ale bohužel logika celého filmu a inteligence určitých postav film poněkud kazí. Lekací scény byli velmi účinné, vyděsili mě tak až jsem se málem zpotil. Pochválit by jsem mohl třeba i kvalitní gore scény, které byli dosti nechutné, ale i zde se vytratil takový ten nechutný pocit slabosti od žaludku, T.M.M.P.: Počátek byl po téhle stránce daleko lepší. Klasika zůstane klasikou a přidělávání nových prequelů bude mít na celou sérií Texaských masakrů spíše jen negativní dopad. Tohle už je film stvořený vyloženě jen pro zisk, bohužel.(20.6.2013)

• Allien.9

Zapomenu-li, že existuje (původní) film z roku 1974 a porovnám "TMMP 3D" pouze s "TMMP" a "TMMP: Počátek"... ugh, má vůbec cenu to dokončovat? Leatherface převrací auta ze střech na boky, hází pilou jako by byla z polystyrénu, slyší přes její řev "hej!" na sedmdesát metrů, ale hlavní hrdinku na deset už ne. Krvavé stopy táhnoucí se přes celý pozemek až do sklepení domu vypadají jako z deseti lidí (nikoli ze dvou), hlavy a ruce jsou na první pohled umělé. Řadím se spíše mezi fanoušky chainsaw-remaků (obecně přitom remaky nemusím), ale musím se přiznat, že u tohohle nudného, fraškoidního paskvilu jsem - se seznamem nesmyslů položeném v klíně - usnula.(17.3.2015)

Kvalít atmosferického masakru z 2003 to nedosahuje i keď Alexandra Daddario je dostatočne adekvátnou náhradou za Jessicu Biel. Problémom okrem akej takej striedmejšej atmosfére a uhladenosti je hlavne v úvode, totiž film v niektorých momentoch vyznieva ako nechcená komédia (s týmto som už mal podobný problém u Luessenhopovho predchádzajúceho filmu - Takers), našťastie zanedlho nestupuje na scénu Leatherface aj so svojím nástrojom, zrazu je všetko na poriadku a od filmu s názvom Texaský masaker dostávam to čo od neho aj očakávam, totiž poriadnu rezanicu motorovou pílou. V jadre je film najsilnejší pretože motorová píla má v tejto časti najviac práce z pomerne košatej sérii, úvod je rozpačitý a záver skvelý nábeh v jadre už ničím neprebije. Vo výsledku nakoniec spokojnosť. PS: Neprehliadnite potitulkový prídavok =)(24.3.2013)

• - Marilyn Burns (Verna Carson) ztvárnila už roli Sally Hardesty ve filmu Texaský masakr motorovou pilou (1974). [Zdroj: Wikipedia] (siky25_25)

• - Spoiler: Stejně jako v originálním filmu je první oběť umlácena k smrti, zatímco se potlouká sama domem. (Mrs.Blue)

• - Původně měli tvůrci v plánu natočit novou trilogii. První film se měl odehrávat téměř výhradně v nemocnici, druhý měl být prequel, který by vysvětloval události vedoucí do prostředí nemocnice, a poslední díl měl vše zakončit. Nakonec se však tvůrci rozhodli natočit pokračování původního filmu z roku 1974. (siky25_25)