poster

Jako bych tam nebyla

 • Irsko

  As If I Am Not There

 • slovenský

  Akoby som tam nebola

 • český

  Vlastně tady nejsem

  (festivalový název)

Drama

Irsko, 2010, 109 min

Režie:

Juanita Wilson

Scénář:

Juanita Wilson

Kamera:

Tim Fleming

Producenti:

James Flynn

Střih:

Nathan Nugent
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pm
  ****

  Ano, u velmi působivého debutu Juanity Wilson se mi nabízí srovnání s dramatem V zemi krve a medu Angeliny Jolie, tím spíše, že jsem je viděla s odstupem dvou dní: je zajímavé, jak se emancipované ženy ze západního světa snaží do svědectví o holocaustu šroubovat romantizující podtón, který v konečném důsledku dopad výpovědi rozmělní.(14.3.2012)

 • Radek99
  ****

  Možná až příliš odosobněná artová zpráva o běsech nedávné balkánské války. Opravdu neobyčejně silné téma, kterému trochu chybí adekvátnější forma zpracování a s ní související emoční tlak. Ta existenciální reflexe obsažená již v samém názvu je z pohledu diváka trochu problematická, protože pak ani on sám ,,tam" úplně není. (Při zásadní scéně znásilnění má hlavní hrdinka čistě existenciální vjem, umělecky provázaný s Cizincem Alberta Camuse, kdy během znásilnění vnímá především mouchu usednuvší na zeď místnosti, než samotný ponižující akt). Silný film, který se ovšem dal natočit ještě mnohem působivěji...(5.6.2014)

 • eLeR
  ****

  To pomalé tempo a málo slov mne vôbec nevadili. Vadilo mi to, že niektoré miesta mi prišli veľmi slabé, zaslúžilo by si to lepšie spracovanie. Každopádne je to silný príbeh, počas ktorého mi bolo veľmi smutno. Smutno z toho, že čo dokáže urobiť človek človeku, muž žene, muž dieťaťu. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(12.4.2015)

 • misterz
  ***

  Smutná, netradičná vojnová dráma o hnusných, odporných veciach v pomalšom tempe. Filmové spracovanie mi však akosi nesadlo, na mňa príliš mdlé a nezáživne zrežírované, len sekvencie škaredých ohavností páchaných na ľuďoch v zajateckom tábore dodané v nudnom filmovom obale. Myslím, že hlavne z toho dôvodu sa u mňa nedostavili takmer žiadne emócie, a to pritom nie som žiaden tvrďas bez srdca. Avšak myšlienkový presah ako aj samotná téma sú veľmi silné, preto film za pozretie určite stojí. 65/100(24.7.2016)

 • sochoking
  ***

  Tri s odretými ušami, ale išiel som skapať od nudy!(13.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace