Jako bych tam nebyla

Juanita Wilson

Tim Fleming

James Flynn

Nathan Nugent

Smutné a bezútěšné. Válečné útrapy balkánského konfliktu očima zajatých bosenských žen, které musí sloužit svým uchvatitelům jako sexuální otrokyně. Obžaloba války a násilí coby agrese mužského světa. Vždyť ženy zpravidla války nerozpoutávají. Půvabná Natasa Petrovic, která připomíná mladičkou Ornellu Muti , nemusí promluvit ani slovo, její oči dostatečně vyjadřují strach, bolest i rezignaci. A když hlavní hrdinka nakonec pohlíží na ten nechtěný následek, který si z války přinesla, nelze v tom pohledu nevidět obavy z toho, co jednou vyroste z jejího chlapce.Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(8.4.2015)

Depresivní a otevřené drama o učitelce, jejíž život se změní ve chvíli uvěznění skupinou vojáků, kteří si z ní udělají svou "hračku".(29.10.2013)

Bez váhania dávam tomuto filmu 5, aj keď miestami má pomalé tempo, ale to je skôr zámer, aby sa divák lepšie vžil do situácie. Príbeh mladej učiteľky ma miestami doslova vytáčal.(29.10.2011)

• Bachy

Poměrně častý jev. Silné téma, podle skutečné události natočeno absolutně bez špetky čehokoliv zajímavého, protože to téma to přece musí utáhnout. Jako bych to neviděl.(4.3.2014)

Strašně smutné drama, žel reálné a o to víc jsem to pak dlouho rozdýchávala. Velkým plusem byl určitě fakt, že je to nejen v režii ženy Juanity Wilson, ale i podle knihy, kterou napsala také žena Slavenka Drakulić a scénáristkou byla Eliseo Altunaga. Kdo jiný, než ženy se dokáží tak dokonale vcítit do pocitů žen, které prožívaly ty hrůzy v zajateckém táboře. Jako bych tam nebyla je název přesně vystihující stav mysli, který dokonale předvedla Nataša Petrovic v roli Samiry. A možná, že i to pomalejší tempo bylo účelové, abychom se dokázali vcítit alespoň trochu do pocitů a událostí pro nás zcela nepochopitelných, ale které nikdy nevymizí z myslí žen, které to skutečně prožily.(26.7.2013)