Kokuriko-zaka kara

コクリコ坂から

From Up on Poppy Hill

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2011, 91 min

Milý film, který rozhodně neurazí, naopak pohladí na duši. Ale jeden problém se našel - jeho smysl mi trochu unikal. Pohádka o tom, co dělat, když si nejste jistí, zda je vaše školní láska vaším sourozencem nebo ne. Námět se tedy Miyazaki staršímu příliš nepovedl, ale zpracování to zachraňuje a některé momenty jsou kouzelné.(24.7.2012)

Ale příště už to bude za plný počet. Drobné zlepšení o proti prvotině, ale chce to ještě přidat.(4.7.2012)

Láskyplný příběh v plášti modernizace Japonska, kde se chce zachovat krásná historie, místo toho, aby se nahradila novotou. Příjemný, oddychový film, od kterého nečekáte moc a taky moc nedostanete, ale neurazí vás a možná vám dokonce vyčaruje letmý úsměv.(3.7.2014)

7/10(3.10.2013)

Triviální, lineární příběh. A já říkám třikrát ano, tohle je cesta, kterou by měl Goro jít, aby dělal čest rodinnému jménu. O kolik je silnější Totoro nebo Mimi wo sumaseba než různé přeplácaniny s milionem zvratů a vyhrocených cliffhangerů současného anime...(14.8.2016)

• - Ve filmu několikrát zazní píseň Ue o Muite Arukō, mimo Japonsko známá jako Sukiyaki, z roku 1961. V jeden okamžik se na černobílé obrazovce televizoru objeví také zpěvák Kyu Sakamoto. Paralela mezi písní a dějem, který podmalovává, spočívá i v tom, že se v skladbě zpívá o osamělém procházení se a o stěstí, které leží kdesi vzhůru. (Jirka_Šč)

• - Ve scéně, kdy Umi a Šun nastoupí na loď, je možné všimnout si na lodi cedule s nápisem „Ghibli“, což je odkazem na Studio Ghibli, které film vyrobilo. (Hromino)