Strašidelné příběhy

Horor / Povídkový

USA, 2009, 73 min

Michael Fischa

• J*A*S*M

První povídka: odpad. Druhá povídka: hrozná. Třetí povídka: ujde.(21.7.2011)

Hororová antológia zložená z troch príbehov, ktoré nám vyrozpráva sám veľký Romero. Prvý príbeh Valley of the Shadow je dosť slabý. Mladá žena zorganizuje expedíciu do pralesa, aby našla svojho nezvestného manžela, ale napadnú ich kanibali. Malo ísť najmä o gore, ale bolo nevýrazné a dosť amatérske. Potom nasleduje poviedka Wet o osamelom mužovi žijúcom v malom domčeku na pobreží. Jedného dňa nájde podivnú truhličku, ale čo prichádza z mora, má v mori aj ostať. Hororov o vraždiacich morských pannách veľa nie je, takže oceňujem originalitu, a bolo tu to, čo mi v prvej poviedke najviac chýbalo, a to bola atmosféra. V záverečnom príbehu House Call zavolá matka lekára k svojmu chorému synovi, ktorý si o sebe myslí, že je upír. Jednoznačne najlepšia poviedka! Je temná, atmosferická a predovšetkým veľmi zaujímavo nakrútená. Jednotlivé časti by som zhodnotil na 40% - 60% - 90%. Pokojne choďte do toho.(15.7.2011)

• Faustka

Upíří povídka "House Call" Deadtime Stories zachránila před potupnou žumpou odpadní.(11.5.2012)

• playboxguest

Tak mi až pomalu s koncem první povídky došlo, že tohle nejsou ty Deadtime stories, po nichž jsem tak prahla. Smůla, protože u těch z osmdesátých let bych se určitě bavila víc, než u tohohle povídkového horůrku, kde ani jedna povídka nemá pořádnou pointu a jediné, co jakž takž za něco stojí, je uvaděč Romero, a to je sakra málo. 30%(6.9.2013)

• Campbell

Tak tohle byla podpásovka at už od režiséra nebo od Romera který se z nepochopitelných důvodů pod tohle podepsal. Filmy složený z povídek mám rád. Ale tohle byla celkem síla. První povídka aneb, jsem ztracen v džungli byla strašně nudná a navíc pointa byla strašně připitomělá. Takže za první povídku odpad! Druhá povídka o chlápkovi co najde truhlu je směšná a vůbec jsem nepochitil co to mělo znamenat ale na druhou stranu tu byla vidět sem tam kvalitní práce s kamerou takže aspon tu jednu dám. No a povídka číslo 3. Byla ze všech nejlepších ale taky nic extra ale měla aspon atmosféru a celkem ucházejícího herce hrajícího malýho kluka takže 2*. Celkově dávám ale jen 1* protože to bylo prostě špatné a jediné co za to stálo byl Romero který se tu ale nijak neukáže a ta poslední povídka, ale je to zatraceně málo.....Moment.... Já mám i pokračování? No tak to si počkám než se na to kouknu.(20.8.2012)

• hladass

Hodně slabá antologie tří povídek, které vypráví sám mistr Romero... První dvě povídky (kanibalové a pomsta z moře) jsou jedním slovem strašné... Třetí povídka o upírovi je docela povedená (černobílý kabát by ji ale slušel mnohem víc) a vytahuje celou antologii z jednoznačného odpadu alespoň ke dvěma hvězdičkám... A proč se tohoto projektu Romero vůbec účastnil je mi docela záhadou...(16.2.2012)

• Karamanlis

Poviedkové horory mám celkom rád a v každom si dokážem nájsť minimálne jednu epizódu, ktorá si získa moje sympatie, Deadtime Stories ma však kupodivu vôbec nebavili. Všetky tri príbehy sa pohybujú na úrovni podpriemeru, no ak by som si z nich mal vybrať ten, ktorý ma zaujal najviac, tak by to bol ten prostredný o morskej panne. Inak sú ale Strašidelné príbehy mdlo a miestami až amatérsky pôsobiacou záležitosťou, na ktorej oceňujem jedine snahu jej tvorcov o gore efekty, prítomnú v každej z troch poviedok.(6.3.2012)

• Tuax

Povídkové filmy mám vcelku rád, ale tohle bylo hrozné. Ne atmosférou, ale zpracováním. První příběh působil hrozně amatérsky a hloupě, to bylo hodně nekoukatelné, jakoby to natočili u řeky za domem. 1/10 Druhý příběh vypadal podstatně lépe, hlavně měl atmosféru. Jinak vizuálně taky ne moc dobře koukatelné a scénář prachbídný. 2/10 Třetí příběh asi největší klišé ze všech, ale taky nejlépe vypadající. Poměrně zajimavě odvyprávěno, co se vizuálního zobrazení týká. Něco do sebe to mělo, ale byla to i tak šílená ptákovina. 3/10 Celkově dost velké zklamání, tohle jako hororové menu moc dobré není. Je v tom vidět snaha imitovat dřívější slavnější kolegy, ale selhává to jak režijně, tak i v nákladech, které do toho investovali, podle toho to i vypadá trikově. Bývá zvykem že u takovýchto filmových sbírek bývá aspoň jeden příběh obstojný, který zvedne kvalitu a drží to jako celek nad vodou, ale zde to tak není. Ztráta času. 2/10(8.4.2012)

• cariada

Další povídkový horor. První povídka se mě docela zamlouvá, prales je sám o sobě krásně děsivý a o to víc nebezpečný. Druhá povídka o mořské panně, či o čem že to už bylo a do třetice všeho zlého jakýsi upír, co neví že je upír. No nic moc, lepší momenty střídají ty slabší,ale ty jaksi převažují.(18.5.2013)

• zdenny

První příběh o expedici v pralese - to byla prachsprostá amatéřina počínající už u amatérské barvy krve, přes trapné herecké nevýkony až po dokumentární kameru. Když mecenáš výpravy říká manželce zmizelého chlapa, že má jednu podmínku, aby mohl expedici financovat, ona se ho zeptá: "Jen jednu?", on jí říká: "Kdybych byl mladší, měl bych dvě". Tak tam to mělo taky skončit. Prostě to mělo skončit v té kanceláři jako porno a bylo by to víc než na odpad. Druhý příběh už byl o dost lepší. Sám starší chlap v domku na chladném pobřeží. Moc se tam nemluví, a proto je atmosféra dost cítit. Kamera je taky poznat, že není amatérská. Postavy adekvátní. Takže zde bych se nebál dát tři hvězdy. Poslední příběh byl dobrý v tom, že byl zasazen do devatenáctého století, takže zaváněl romantickým tajemnem. Ale prakticky v něm šlo jen o rozhovor matky s doktorem. Jinak kamera poloamatérská. Tedy něco mezi jednou a dvěma hvězdami. Celkově jedna hvězda, protože celkově to velice zapáchalo amatérismem.(19.4.2012)

• Hanys_

Fakt špatné. Celé to je natočené dost amatérsky (ikdyž to by možná ani tak nevadilo) a hlavně ty příběhy jsou hodně mdlé. Třetí povídka je jednoznačně nejlepší, ale to pořád neznamená, že je dobrá.(27.6.2016)

• intro

Jednu hvězdičku dávám za statečnost pustit tohle "veledílo" mezi lidi.(22.3.2012)

• habertek

Typicky béčkové dílko...První díl katastrofa! Nuda, nuda a zase nuda. Žena jede s výpravou do pralesa kde se před lety ztratil její manžel. Nakonec výjde najevo, že jej sežrali kanibalové (asi kanibal jedináček, protože za celou dobu tam byl stále jen jeden a ten samý) a finální mluvící hlava napíchlá na kůlu tu sračku úplně spláchla do haj***:) Druhý díl byl asi nejlepší...muž co vyrábí nějaké cetky a pak je prdává najde na pláži skříňku z jadeitu v níž je ruka, od muže z krámku se dozví tajemství o mořských panách, které se dají zabít jen tak, že se rozčtvrtí a kusy se uzavřou do jadeitových sříněk. Pukud se kusy dají k sobě spojíse, mořská panna zase ožije a zabije toho kdo jí to udělal i toho kdo jí pomohl...chlápek kosti spojí, večer mu panna ukouše nohy...ráno má mořská panna nohy a chlápek ocas...Třetí příběh o doktorovi, který dorazí do opuštěného domu, kde žije matka se synem, který si stále myslí, že je upír. Nakonec doktor zabije chlapce i matku a výjde najevo, že on je upír, chlapce kousl a myslel si, že to nepřežil...První díl odpad!, druhý díl 3* a třetí díl 1*....(21.2.2012)

Zase az taka hroza to nie je, aaaale... Faktom je, ze prva poviedka je natocena vyslovene amatersky: pribeh o nicom, kamera uplne dementna, strih robili asi v krajcirstve... Druhy pribeh je uz o cosi zaujimavejsi, celkove prevedenie vskutku neurazi, dokonca by som tam videl z hladiska atmosfery jemny naznak H.P. Lovecrafta, avsak v globale opat nic prevratne. Ceresnickou na torte je az tretia poviedka, ktora je spracovana na sposob "stareho filmu", avsak nepochopim, preco ju rovno autori nehodili do CB, urcite by to nabralo este vacsie grady. Rozhodne vsak ocenujem paradnu atmosferu a zaujimavy zaver. Napokon z toho teda mame cisty priemer a cudujem sa, ze sa do toho celeho nechal zamontovat aj majster Romero. Avsak ako film na jedno pozretie to nie je zle, mno. 50%(14.2.2012)

• JARDAHONDA

Strašidelné příběhy jsou retro hororovou antologií skládající se ze tří povídek. Tuto záležitost hodnotím, jako velmi slabou **(10.2.2013)

• Deacon59

Celkově to vypadalo jak televizní inscenace. Není to strašidelné není to dobré, je to k smíchu.(14.3.2016)