13 duchů

13 duchov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2001, 91 min

• swamp

Spíš pobaví, než vystraší - neskutečně špatné CGI a zmatené pobíhání z filmu dělá těžký podprůměr.(22.7.2013)

• hippyman

no musím uznat, že přes pramalá očekávání mě tenhle pseudohoror ještě víc zklamal... čekal bych shannon coby miss mokré tričko a větší bodycount (potažmo vykreslení charakterů postav a prostě spoustu dalších věcí, co tam prostě nebylo), takže nebudu asi snad ani ztrácet moc času psaním o tom, jak to bylo hrozný. bylo to dost hrozný a ta jedna ušušňaná hvězda snad mluví sama za sebe. tady Pan Zemeckis trochu šlápnul vedle.... 20%(17.9.2009)

• ScreamJay

Podívejte, tak asi takhle, správnej horor musí mít koule. No to není sprostý, ale ty grády, které má třeba dobrá muzika, jsou u filmového žánru postaveném na silném prožitku jaksi zapotřebí. A tak si tu tak říkám, kde udělal Steve Beck chybu? Co se námětu a nebo alespoň prostředí, kam jest zasazen týče, potenciál tu byl. Kdepak, tohle nebyl žádný vůl, ale docela slušný býček, který může ještě hodně natropit, ale proč ho vykastrovali tím tupým pokusem o humor a mizerným dávkováním napětí? To mi tedy choroš nebere. Jasně, píše se tu v žánrovém vyhranění, že jde o horor z prvky komedie, ale ruku na srdce, zasmál se tu někdo? Tony Shalhoub, kterého si možná mnozí upomenou z nedávno vysílaného seriálu Můj přítel Monk (2002), v kontrastu k magoroidnímu týpkovi představovaného Matthewem Lillardem (dříve magoroidní týpek z Vřískotu), působí poněkud křečovitě a stejně rozvržení ostatních hraje na podivnou notu. Do značné míry vše kompenzuje poměrně slušné digitální běsnění, co se vzhledu domu a v neposlední řadě duchů samotných týče, a taktéž moderní klipová kamera, ze které mi občas poskakoval genofond v hlavě. Když bych se tedy zaměřil výhradně tímhle směrem, pak bych mohl Thir13en Ghosts směle zařadit do průměru, ale protože nelze opomenout děravý scénář, slaboučký konec a maličko nevychytanou hudbu, musím s politováním oznámit, že k průměru tentokráte nesáhnu. Avšak ony dvě hvězdičky s upomínkou na následné Beckovo dílo Loď duchů (2002) jsou přeci jen předzvěstí slušnějšího pokoukání. Jedna rada na závěr, když budete mít na obrazovce duchy, vynadejte Stevovi. [4/10](22.6.2006)

Tak trochu typický horor se snaživými, ozvláštňujícími prvky (které zrovna moc nevyhledávám a které se dneska už nenosí) z počátku jednadvacátého století. Přesto na mě udělal dojem díky pár momentům a některými výběry duchů (hlavně Šakal byl fajn).(2.7.2013)

Celkem slušný horror, kterému by k plnému hodnocení stačilo trochu vážnosti a více strašidelnosti...(23.9.2002)

• - Ve filmu je k vidění duchů potřeba speciálních brýlí, což je jedna z mála věcí, které byly zachovány z původního filmu. (Chatterer)

• - Na začátku filmu jede v domě Arthurovi rodiny během snídaně na pozadí v televizi původní film 13 Ghosts. (Chatterer)

• - Za devět týdnů promítání film vydělal v USA přes 40 milionů dolarů a po celém světě přes 60 milionů dolarů. (Chatterer)