• nascendi

Parker je dobrá značka písacích potrieb, ktorá sa kvalitou i úžitkovou hodnotou výrazne odlišuje od iných. Parker, ako viem už od včera, je tiež názov mizerného filmu, ktorý nemá čo ponúknuť a ničím sa neodlišuje od stoviek podobných.(6.7.2016)

Taylor Hackford je už tiež za zenitom, no stale je to solídna Stathamovka (správny chlapík na opačnej strane zákona, prepad, zrada, pomsta + pekná parťáčka ;-)). Statham skrátka zapôsobý vždy ako sa ukáže na plátne, škoda, že film nie a radí sa k spotrebnému material na jedno použite.(31.5.2013)

Nemám nic proti tomuto "bronsonovskému" stylu. Statham je jediný mladší nástupce, který svými rolemi drží aspoň nádech tempa minulosti.. tento film měl navíc i slušný příběh.(14.7.2015)

Fandím Stathamovi, Hackford už je však za zenitom a nedokázal nadviazť na svoje predošlé úspechy. Je to slabučké, pomalé, herecky statické, režisérsky mdlé, scenáristicky poľutovaniahodné a bez prekvapenia. Napriek tomu je Statham veľký sympaťák, Lopezka tiež ešte nepatrí do starého železa a akcia miestami prekvapila, aj keď poväčšine zhadzovala sama seba. 55%.(9.10.2013)

Filmový padouch potřeboval další důkaz, že z něj mrtvý Statham nadělá fašírku a tak ho dostal. Mne to samozřejmě uspokojilo, neboť jsem obdivovatelem jeho vyrovnané pitbulovské herecké polohy, pomsty mne také baví a pohled na vrtící se ženskou zadnici je pro mne stále ještě o půl chloupku vzrušivější než hlasování poslanců o zákonu o odpadech. Původně jsem si chtěl poněkud postěžovat na to, že Parker své DNA nechává v poklidu válet na sedadlech všech odcizených vozidel, ale pak jsem si uvědomil, že to tak asi chodí ve světě, kde drahé šperky nestřeží stádo bodyguardů se samopaly a za instalaci bezpečnostních kamer těch pár milionů dolarů taky nestojí. Možná bych po zohlednění těchto připomínek mohl jít s hodnocením o hvězdu níž, ale neudělám to z prosté zbabělosti, protože jsem si poměrně jistý tím, že Parker neumí umřít, ale zato dobře ví, kde bydlím, co snídám a že jsem lechtivý na chodidlech. Čtyři hvězdy ho snad neurazí, ale odpadovým uživatelům jejich neklidný spánek rozhodně nezávidím.(28.7.2013)

• - Vůz, ve kterém jezdí ve filmu  Parker (Jason Statham), je anglický Bentley Continental GTC, vyráběný od roku 2005. (JARDAHONDA)

• - Natáčalo sa od 1. augusta do 30. septembra 2011 v Louisiane, Ohiu a na Floride. (m.a.t.o.)

• - V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)