• Caelos

Taková klasická akční blbina, jako vystřižená z devadesátek. Takový ten typ filmu co jste si ve videopůjčovně vzali, protože tam hraje nějaké ten herec co hraje akční filmy.(2.9.2016)

Po utrpení Redemption konečne "akčnák" kterýmu se fakt dá řikat akčnák fighty s nožema, přestřelky, dobrej děj, dobrý prostředí, Statham zase ve svim živlu. Vadilo mi pár docela ukecaných scén, ale to je maličkost. Mě se tenhle akčnák rozhodně libil na to že jsem čekal zklamání ztohohle vylezla pecka :) ,,ten parchant s devíti životama!"(1.8.2013)

Natáčet další verzi Westlakeova příběhu po tak málo letech mi přijde naprosto zcestné a už při ohlášení natáčení a obsazení J.Lo sem nešetřil skepsí, což se mě vlastně naplno potvrdilo.Hackfordovi časy jsou prostě dávno pryč, i přesto že pár scén zvádnul řemeslně dobře.Začátek vypadal dost nadějně, akcí se nešetří a je dost brutální.Bohužel scénář je jedna patetická hláška za druhou a když tam Parker srdceryvně uklidňuje vyděšenýho hlídače, šli na mě mdloby.Nula hlášek, zapomeňte na lišáctví a grácii Gibsonova Portera.Když navíc přibude do příběhu totálně zbytečná dějová linka s Lopézovou, tak už ani ten Jason nemá tolik prostoru pro brutální likvidaci.Prostě další tupé a zbytečné béčko, ve kterém sice Statham válí jako vždycky, jenže sám ten scénáristickej bordel neutáhne a už mě pěkně sere, v jakejch se to objevu kokotinách, chtěl jsem dát jen 2*, ale za tu brutální bitku v hotelu jednu přidám a likvidace výtečného Chiklise byla takovou třešničkou na nakyslém dortíčku.Prostě rutinní béčko na vypnutí, které kdyby mělo stopáž o 35 minut kratší, mohlo být i zábavné.49%.(13.5.2013)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $17,616,641Tržby Celosvetovo $46,346,651Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,563,518 //počet predaných kusov 74,524Tržby za predaj DVD v USA $5,752,362 //počet predaných kusov 330,321║ Statham v klasickej úlohe pomstiteľa, príbeh sa ako tak dal, pozerateľné /55%/(29.6.2013)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: Jason Statham, kupodivu Jennifer Lopez, jiný děj i zápletka něž bývá obvyklé, hodně dobrá akce a hlavně v závěru to má grády MÍNUS: slabší rozjezd, méně akce, netypicky "kladný hrdina", jinými slovy je to záporák stojící na své straně a vy mu nejspíš budete fandit, nicméně Statham má lepší hrdiny./// Shrnutí: Zápletka o tom jak zloděj zradí zloděje a tento zloděj potom oloupí zloděje a ještě si to s nimi vyříká a vystřílí je neobvyklá, ale už jsme viděli daleko větší úleťárny. Skoro nahá Jennifer a hodně povedené finále mi říká že k té čtvrté hvězdě přikloním. Nebýt toho, jednalo by se o lepší průměr./// Celkem 70%///(21.4.2015)

• - Vůz, ve kterém jezdí ve filmu  Parker (Jason Statham), je anglický Bentley Continental GTC, vyráběný od roku 2005. (JARDAHONDA)

• - Natáčalo sa od 1. augusta do 30. septembra 2011 v Louisiane, Ohiu a na Floride. (m.a.t.o.)

• - V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)