Natáčet další verzi Westlakeova příběhu po tak málo letech mi přijde naprosto zcestné a už při ohlášení natáčení a obsazení J.Lo sem nešetřil skepsí, což se mě vlastně naplno potvrdilo.Hackfordovi časy jsou prostě dávno pryč, i přesto že pár scén zvádnul řemeslně dobře.Začátek vypadal dost nadějně, akcí se nešetří a je dost brutální.Bohužel scénář je jedna patetická hláška za druhou a když tam Parker srdceryvně uklidňuje vyděšenýho hlídače, šli na mě mdloby.Nula hlášek, zapomeňte na lišáctví a grácii Gibsonova Portera.Když navíc přibude do příběhu totálně zbytečná dějová linka s Lopézovou, tak už ani ten Jason nemá tolik prostoru pro brutální likvidaci.Prostě další tupé a zbytečné béčko, ve kterém sice Statham válí jako vždycky, jenže sám ten scénáristickej bordel neutáhne a už mě pěkně sere, v jakejch se to objevu kokotinách, chtěl jsem dát jen 2*, ale za tu brutální bitku v hotelu jednu přidám a likvidace výtečného Chiklise byla takovou třešničkou na nakyslém dortíčku.Prostě rutinní béčko na vypnutí, které kdyby mělo stopáž o 35 minut kratší, mohlo být i zábavné.49%.(13.5.2013)

Slečna Lopezová měla zřejmě pocit, že to hlavní co lidstvo v ekonomické krizi potřebuje, je koukat na její prdel, ale já už si tím tak jistej nejsem. Samozřejmě furt lepší prdel J.Lo než obličej Miroslava Kalouska, ale i tak čekám od filmu víc než pohled na jednu prdel a věčně nasranýho Stathama. Přísnější měřítko snese první část filmu, která je správně drsná a má šmrnc. Tu druhou bych nechal puštěnou v poli, aby místo strašáka odrazovala ptáky v kradení úrody.(9.7.2013)

Taylor Hackford je už tiež za zenitom, no stale je to solídna Stathamovka (správny chlapík na opačnej strane zákona, prepad, zrada, pomsta + pekná parťáčka ;-)). Statham skrátka zapôsobý vždy ako sa ukáže na plátne, škoda, že film nie a radí sa k spotrebnému material na jedno použite.(31.5.2013)

Po pár štýlovkách sa Jason vrátil k prostoduchejšej zábave. I keď nevravím, že tu nebol potenciál na "niečo viac." Lenže Parker aj napriek svojej drsnosti a zásadovosti nie je Porter (ODPLATA) a i keď je cool, nie je ani Carter (GET CARTER). Akcie solídne, ale príbeh je len priamočiara báchorka o pomste. Stále však lepšie ako 22 VÝSTRELOV...(12.10.2013)

• maddy

Zo Stathmana so pomaly, ale iste stáva druhý Seagal a jemu podobný akční hrdinovia. Jednu dekádu si užijú slávu na poli akčných filmov až sa divákom maximálne prejedia a v lepšom prípade začnú okupovať bulharské béčka určené direct-to-dvd, prinajhoršom po nich už ani pes neštekne (Norris). Osobne myslím, že Stathman bude skôr ten prvý prípad, ale kým sa tak stane, tak ešte nám pár filmov naservíruje aj na veľkom plátne. Koľko ich za poslednú dobu vlastne bolo? Minimálne každý pol rok jeden – či už Safe, Blitz alebo Mechanic, Killer Elite, všetky sú viac menej na jedno kopyto, po týždni si na nich nespomeniete. Nehrajú sa síce na žiadne ambicióznejšie projekty a väčšina naozaj poslúži svojmu účelu oddychovej akčnej jednohubky. Dokonca som sám viacerým udelil minimálne solídne 3* a Stathmana ako novodobého akčného hrdinu môžem naozaj ako jediného, ale čo je veľa, to je veľa a tento rok tu máme ako prvého Parkera (nehovoriac o tom, že v tesnom závese už čaká Homefront alebo Hummingbird–ten jediný vyzerá byť celkom zaujímavý). Parker síce nijako zvlášť nevybočuje z tejto rady akčných jednohubiek, ale tento krát má problém pobaviť aj ten jeden krát. Už samotná stopáž 2 hodiny je ubíjajúca, keďže krimi zápletka smeruje od ničoho k ničomu, neponúka žiadne zvraty a rozohráva zbytočné vedľajšie línie – celá „zápletka“ s potrhlou realitnou maklérkou v podobe Jennifer Lopez je pre film absolútne zbytočná. Navyše aj akčné scény sú nevýrazné, pomalé, prikrátke, navyše chaoticky zostrihané a na danú stopáž ich je žalostne málo (pár ich ale poteší, napr. tá začiatočná v aute alebo súboj na terase). Zaujmú akurát svojou nekompromisnosťou a poriadnou dávkou krvi, čo sa pri niektorých „uhladených“ stathamovkách nie vždy vidí. Stále však pôsobí celý look filmu dojmom 90. rokov, čo pre tento krát nie je pocta danému obdobiu, ale skôr negatívom vo forme mdlej réžie a evidentného nedostatku peňazí. Statham tradične predvádza svoj naštvaný výraz, na Lopez je pre pánov radosť pozerať (hlavne v spodnej bielizni), ale to jednoducho na zábavný „akčný“ film nestačí. Úplne zbytočná a nevýrazná „stathamovka“, ktorá zapadne v šedi. Výrazne neurazí, ale kvôli prehnanej stopáži nudí častejšie ako je pri stathamovkách zvykom, pobaviť mohla jedine pri zostrihaní na 80 minút. CELKOVO: 2,5* PS: Stathama už prosím radšej len v Expendables 3, prípadne Fast & Furious 6/7.(6.5.2013)

• - Spoiler: Parker (Jason Statham) byl na začátku filmu postřelen ze zbraně Glock 17, Gen4, německé výroby. (JARDAHONDA)

• - V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)

• - Film je věnován Donaldu E. Westlekeovi, americkému spisovateli a autorovi původní knihy "Flashire", který zemřel 31. 12. 2008. Autor používal pseudonym Richard Stark. (Terva)