Varování staršího bratra

(TV film)
  • Česko Poselství ze Srdce světa: Varování staršího bratra (neoficiální název) (více)
Velká Británie, 1990, 54 min

Režie:

Alan Ereira

Santa Marta leží na karibskom pobreží Kolumbie, na úpätí hôr. Je centrom pašeráctva a základňou, odkiaľ sa pašuje kokaín do Miami. Za sto dolárov si tu môžete kľudne najať zabijaka na deň. Santa Marta žije obchodom. Ľudia tu chcú zarábať peniaze a byť ako Miami. Kedysi tu však žili Indiáni, ktorí boli celí odetí do zlata. Mali záhrady, polia a mestá. Bola to taironská civilizácia, ktorá tak ako všetky ostatné civilizácie v Južnej Amerike zmizla, ale nezahynula. Pred viac ako štyristo rokmi unikli jej zakladatelia do hôr Sierra Nevady, kde doteraz, ukrytí v tichu svojej hory, ktorú nazývajú Srdce Sveta, pozorujú našu civilizáciu rútiacu sa do záhuby. Je to starobylý indiánsky kmeň Kogi, ktorý sám seba nazýva Veľkým bratom a ktorý sa rozhodol, že prostredníctvom tohto filmového svedectva, ktoré je zároveň ich posolstvom, prehovorí k nám. (sochoking)

Frajer42

Velmi mě baví sledovat staré dokumenty. Poutavá výprava mezi Indiány, kde se zastavil čas. Varování kmene Kogi by leckdo nebral vážně. Trošku mrazivé pocity na těle vám však vyvolává fakt, že se varování a události, na které v tomhle dokumentu před 33 lety upozornili, skutečně naplňují. Kvalita dokumentu jako takového je žalostná. Obsah je velmi zajímavý. [66 %] ()