Jack Reacher: Poslední výstřel

(neoficiální název)

Jack Reacher: Posledný výstrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 125 min

Dostali sme sa do bodu, keď každý hollywoodsky film, ktorý nie je pol tuctom scenáristov napísaná zlátanina a namiesto digitálnych efektov a prepálených akčných scén sa zaujíma o postavy a precíznu stavbu príbehu, nazývame oldschool. Nuž teda dobre, toto je oldschool.(4.2.2013)

Old school as hell.(27.12.2012)

,,KDO JE JACK REACHER?“ … ,,JSEM TEN, JENŽ CHCE BÝT NECHÁN NA POKOJI“...... /// Ironicky vtipná glorifikace osoby a případ, kterej nikdo nechtěl. Jack Reacher, ,,nadčlověk“ namixovanej z nejlepších agentů a detektivů v krimi thrilleru, jenž uspokojí fandy starýho dobrýho filmovýho řemesla. Takový sympatický (skoro) béčko a fajn propracovanej komplot, kterej nadstandardně baví po celou dobu (byť mohla bejt kratší). Škoda, že nedokáže víc strhnout…., ale co není dneska, může bejt příště. Já chybět rozhodně nebudu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,One Shot“, kterou v roce 2005 napsal Lee Child, jsem nečetl. 2.) Zjistím, že i ženská s příjmení ,,Pík“ může vypadat k světu. 3.) Páč Jason Bourne byl nechutnej suchar. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(22.4.2013)

Jsem překvapen, ale fakt mile. Místo nadupaného akčňáku jsem totiž dostal ještě lepší kriminální thriller, jehož tempomat je nastaven spíš na vyhlídkovou trasu s krásným zátiším, než na zběsilou jízdu po německé dálnici. Jako byste se svezli napříč časem do doby, v které řádili borci jako McQueen, Bronson a Eastwood. Přesto tenhle film dokáže být napínavý, zábavný a chytrý zároveň. Mlátičky a přestřelky tu samozřejmě nechybí, větší důraz se však klade na příběh. Naprosto strhující je ale pětiminutová automobilová honička, při níž místo hudby slyšíte pouze skřípění plechů, policejní sirény a burácející koně pod kapotou Cruisova Chemroletu. Pokračování bych se rozhodně nebránil.(28.5.2013)

Naozaj slušná nádielka pre nenáročného diváka, ktorá ale nesklame ani prísnejšieho filmového nadšenca. Vo všetkých ohľadoch podarené. Zápletka je veľmi mazaná, dej ukrýva a odhaľuje viacero dobre zvládnutých a nečakaných zvratov počas filmu, ktoré mu pridávajú na atraktivite a cítiť z toho atmosféru klasického mixu akčných thrillerov z 80.-90.-tych rokov. Režisérsky top, veľmi svižne odsýpajúce aj napriek minutáži a dovolím si povedať, že niektoré scény sa časom zaradia k ikonickým scénam vo svojom žánri, napríklad vedľa tých z Die Hard, či Payback. Herecky veľmi prirodzené, charaktery postáv sú sympatické tie, ktoré majú byť a výber záporákov na jednotku. Dialógy svižné, o originálne hlášky nebola núdza, miestami z nich síce bolo cítiť béčkovosť, ale nevadilo mi to tak ako pri iných filmoch, ktoré sa hrajú na oscarových nominantov. Chcelo by to viac podobných filmov v tomto žánri. 85%.(28.10.2013)

• - Werner Herzog alias Zec je ve filmu nazván příjmením Člověk, které si následně Reacher přeloží do anglického Human. (Tessy98)

• - Jack Reacher (Tom Cruise) během soubojů použil chvaty pouličního bojového stylu KFM (Keysi Fighting Method). (Ouwen)

• - Jack Reacher (Tom Cruise) jazdí v červenom Chevrolete Chevelle SS z roku 1970. (N0X.)