Jack Reacher: Poslední výstřel

(neoficiální název)

Jack Reacher: Posledný výstrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 125 min

Paráda! Fantastická žánrovka, která sype jedno klišé za druhým v takové kadenci, až jsem dvě hodiny chrochtal blahem. Ten film funguje ve všech myslitelných polohách, od (ne)předvídatelného příběhu, padnoucí hudby, hláškujícího hrdiny, až po několik scén, které chtějí být za čas citovány (úvod, koupelna, honička, i ten deštivý závěr). Tady nezůstane u jedné kino projekce.(2.1.2013)

Tom je za superhero, ale...... Nutno podoknout, že ať tak či tak, scénář je inteligentní a pokud pominu nějaký komplex Toma, je to príma film... A Rosamunde? ... Mňam...(4.6.2013)

Dnes byl ten den, na který jsem si Jacka šetřila. Naprosto mi to sedlo. Fajn akce, občas mi záběry, jak Jack řídil, připomněli podobné snímání u Speeda Racera. Jack byl chytrý i nabouchaný, ale nebyl nesmrtelný a nevěděl všechno. Prostě je opravdu dobrý bývalý voják. Helen měla krásné oči, za kterými se skrývala inteligence, které by vtipy o blondýnkách nečekaly. Upřímně docela ráda bych si přečetla knihu, protože bych chtěla vědět, co se Jackovi honilo hlavou, až tak mě jeho postava zaujala. Bavila jsem se, Tom nepůsobil zakrsle a příběh chytře odsýpal. Nebylo v něm místo pro slitování, konečně.(21.3.2016)

Zemitá stylovka, která si bere hodně z minulosti a už teď působí jako deset let starej flák. Ale poctivej, s charismatickým hrdinou a pěkně trpělivě odkroucenejma scénama, ve kterejch se nespěchá, ale pozvolna šponuje napětí. Milý oldschool překvápko, jemuž fajnově rachtá plechová karosérie.(20.12.2012)

Film z jiné doby. S chybami a velmi podivným mixem humoru a vážnosti, ale sakra zábavný a s "hmatatelnými" scénami (ta automobilová honička!). A v hlavní roli s postavou, která vás zajímá a rádi byste se s ní potkali znovu. Poslední Mission:Impossible odpuštěna.(3.1.2013)

• - Charlie (Jai Courtney) nosí hodinky značky Tag Heuer model Aquaracer 500M. (Marcin)

• - Filmaře zaujala industriální atmosféra Pittsburghu natolik, že se zde rozhodli natočit celý film. (jenik71)

• - Film je stejnojmenou adaptací románu z roku 2005 od Lea Childa. (Ruprechtos)