Amsterdam, 1983. Alfred Heineken (Rutger Hauer), jeden z nejbohatších pivních magnátů a pravděpodobně nejvlivnější muž v Holandsku, byl unesen gangem mladých chuligánů, kteří za jeho propuštění požadovali výkupné. Byznysman strávil ve stísněné cele připoután řetězy ke studené zdi celých dvacet jedna dní plných ponižování ze strany svých únosců. Když je konečně zaplaceno výkupné a Heineken je zpátky na svobodě, je rozhodnut své věznitele najít a pomstít se. Film byl natočen na motivy skutečného příběhu jednoho z nejvíce šokujících únosů v historii Evropy. Nenechte si ujít tento chytrý a napínavý thriller, ve kterém se predátor stane obětí. (oficiální text distributora)

Autogram

Film má v určitých momentoch spád, ale po väčšinu času nie. Ak sa to niekedy zdalo neúnosné aj tvorcom, tak zaradili celkom nezmyselne snovú scénu a Heineken sa zobudil spotený od strachu. Možno bolo zámerom aj skritizovať európsku spravodlivosť, ktorá chráni zločincov a tí sa môžu vysmievať obetiam. Spočiatku sympatické postavy únoscov rýchlo strácajú sympatie a ku koncu im želáme už len ostré mačety domorodcov a preto nerozumiem záveru, ktorý moralizuje nejako opačne. ()

Hitman_47

Pan Heineken je prostě frajer .. nejenže vyrábí jedno z nejlepších piv na světě (moje nejoblíbenější *zaujetík*), ale taky se sebou nenechá vyjebávat. A to si zaslouží respekt ! Velká poklona tímto míří i směrem k Rutgeru Hauerovi, jehož stvárnění mistra Heinekena je na jedničku s hvězdičkou. Pro fandy kvalitních retro thrillerů a ikonického zlatavého moku v "zelené" must see záležitost. ()

Martin741

Sympaticky filmecek a fryler zaroven o unose pivarskeho magnata Heinekena /Rutger Hauer/, ktoreho unesie banda mladych hajzlov. A moze sa odvijat pribeh - unimobunky a pobyt v nich, vykupne -- na konci pomstychtivy dedko sa rozhodne unoscov najst. Obcas dojde aj na akcne sceny, dialogy su na urovni, akurat ta minutaz 118 min je sakra vela. Stacilo by klasickych 90 min, a hned by som siel vyssie. 69 % ()

cpt.Lynch

Pomsta bude sladká... no né tak docela... Velice kvalitní retro thriller, kterému dominuje perfektní Rutger Hauer. Ostatní herci spíš průměr. Je málo takovích filmů, kdy jsem tak fandil jedné postavě (Heineken) a nepřál těm druhým. trochu SPOILER: Jak jsem si přečetl v obsahu filmu, první část bude o únostu a druhá o pomstě a na tu jsem se až neskutečně těšil. A ona se konala. po osvobození Heinekena začal využívat svého vlivu a prostředků aby se čtveřicí zamával, byl z něho najednou neůprosný lovec, role jak šitá na míru Hauerovi... Ale úplný konec mě celkem zklamal, kdy se mu jeden z ůnosců vysměje do ksichu, asi bych to rád viděl ukončení jinak :) ()

Dellamorte

Filmovo skvelé spracovanie jedného z najväčších únosov v Hollandských dejinách. A to spracovanie výlučne pre divácku obec, ktorá sa faktami nezaoberá, nebudú sa špŕtať v knihách, prípadne v názoroch a článkoch fundovaných kriminológov. Pár " vrabcov " unieslo v 83´ pivného magnáta a potom to už poznáš z predchocov, podobného razenia. Pre Mňa slušná záležitosť s prídavkom Amsterdam/humoru a ktorý Mi dal tú nádej, že ešte uvidím ďaľších hercov takto dôstojne a herecky funkčne starnúť, ako to predviedol Rutger. Spokojná ! ()

• Alternatívnym názvom tohto filmu je aj 21 Days: The Heineken Kidnapping. (MikaelSVK)
  • Jeden z Heinekenových (Rutger Hauer) únoscov bol spoločne so svojou priateľkou v kine na známy film Scarface (1983). Po spoločnom odchode použil aj niekoľko viet, ktoré zazneli v tejto spomínanej snímke. To však v skutočnosti nebolo možné, lebo film Scarface mal v Holandsku premiéru až 6 mesiacov po Heinekenovom únose, v apríli 1984. (MikaelSVK)