Robot a Frank

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Erika Munro
  • cukorek

Nostalgiou dýchajúci príbeh v ktorom nalakovaná, biela plechovka nabúra každodenné počínanie staršieho pána, mi miestami pripadal ako reklamný teleshoping, ktorý ponúka okúzľujúce a prácu zľahčujúce pomôcky do domácnosti. Hlavným produktom sa však stáva robot, ktorý má plné využitie pri každej činnosti. Zanedbaný dizajn robotov ako aj ich pohyb sa nedal prehliadnuť. Ani vzťahy medzi jednotlivými postavami nenabrali potrebnú dávku emócií a tak len občasným humorným pokropením sa hasil Schreierov "horiaci most" spájajúci umelú inteligenciu a osudové starnutie bývalého zlodeja. Bol som zvedavý hlavne na Liv Tyler, ale ani ona svojou krátkou prítomnosťou náročnejšiemu divákovi pôžitok nezlepší. 40%(1.2.2013)

Mohlo to dopadnout lépe, než jen takto "průměrně". Má to potenciál, který mohl být zpracován lépe. V jednu chvíli se hraje na vážnou notu, pak to je zase bláznivé. Dalo se to lépe vyvážit.(31.12.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,325,038Tržby Celosvetovo $3,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tak toto som potreboval, príjemná roztomilá oddychovka s dobrým obsadeným, chytľavým príbehom a niekoľkými úsmevnými scénami, podarené /90%/(5.2.2013)

Žádný důchodce by se neměl nudit a tak si k odchodu do důchodu budu jednou přát robota, se kterým bych mohl okrádat zbytečně bohaté pitomce. Vždyť pořádný život začíná až s příchodem alzheimera a je potřeba si ho pořádně užít. Mne to tedy s duem zapomínající důchodce a pečující robot hodně bavilo. Skvělé byly zejména pasáže, kdy robot analyticky vyhodnocoval, zda je v pořádku porušovat zákon, když to pomůže Frankovu zdraví. Už se zkrátka těším na důchod a doufám, že naše "svobodná" společnost tuto vymoženost nezruší dřív než naši nepřizpůsobiví občané sežerou státní rozpočet.(18.12.2014)

Dle mého velice vydařený film. Stárnoucí a postupně dementnící bývalý zloděj Frank dostane sluhu robota a chytá druhej dech. Frank Langella zahrál dobře a fakt jsem mu věřil, že se s robotem skámošil. A moc se mi líbilo to ozvláštnění lupičskou zápletkou, kterou robot bere jako motivační projekt. Oloupený yuppík byl navíc fakt nesympatickej debil, takže jsem mu to přál. Btw Susarn Sarandon má na starý kolena samý moc fajn filmy a Liv "ksicht jak vajco" Tyler tu měla fakt otravnej hlas.(14.4.2013)

• - Minivozidlo předjíždějící Franka (Frank Langell) při chůzi po cestě je model Tango amerického výrobce Commuter Cars. (Adrai)

• - Tělo robota bylo navrženo tak, aby jej bylo možné ovládat člověkem skrytým uvnitř. Všechny pohybové scény tak odehrála tanečnice a herečka Rachael Ma. (Adrai)

• - Postava Franka (Frank Langell) se jmenuje stejně jako herec, který ji ztvárnil.  (BabetakCZE)