Robot a Frank

Robot and Frank

Komedie / Drama / Sci-Fi / Krimi

USA, 2012, 85 min

Po dlouhé době zase film, ve kterém slýchávám vcelku často české slovo robot. A je to docela i s fajn neotřelým příběhem. Frank vlastně není úplně postava, kterou byste si oblíbili, ale zároveň to není role, která je nutně zlá. Ke konci jsem se do jeho nitra dostal daleko blíž a dokonce jsem projevil nějaké ty emoce. Možná i víc, než samotný robot, který se na hodinu a půl stal Frankovým parťákem. Malý, ale příjemný film.(13.3.2014)

Příjemně obyčejná oddychovka s poněkud podivnou představou o panu Alzheimerovi. Mám na mysli zejména trochu zbytečný faul v samotném závěru s překvapivým odhalením. Bez onoho "aha" by to u mě Robot a Frank měli za pohodovou a nenáročnou čtyřku. Filmová Výzva 2015 od tatanapope (31.10.2015)

Pokud děj filmu nebudete brát příliš vážně, je to dobrá komedie a příjemná oddechovka. Za účinkování Liv Tyler přidávám jeden bod navíc.(30.1.2013)

Žádný důchodce by se neměl nudit a tak si k odchodu do důchodu budu jednou přát robota, se kterým bych mohl okrádat zbytečně bohaté pitomce. Vždyť pořádný život začíná až s příchodem alzheimera a je potřeba si ho pořádně užít. Mne to tedy s duem zapomínající důchodce a pečující robot hodně bavilo. Skvělé byly zejména pasáže, kdy robot analyticky vyhodnocoval, zda je v pořádku porušovat zákon, když to pomůže Frankovu zdraví. Už se zkrátka těším na důchod a doufám, že naše "svobodná" společnost tuto vymoženost nezruší dřív než naši nepřizpůsobiví občané sežerou státní rozpočet.(18.12.2014)

• kaposlav

Nebudeme si klamať, ale film je celkovo slabý. Jedna extra vtipná scénka nerobí kvalitný film! Je to na jedno pozretie a miestami ma to zvádzalo popri tom robiť ešte niečo iné a to značí, že 3* by boli asi moc.(22.11.2015)