poster

Robot a Frank

 • USA

  Robot and Frank

Komedie / Drama / Sci-Fi / Krimi

USA, 2012, 85 min

Režie:

Jake Schreier

Scénář:

Christopher D. Ford

Producenti:

Sam Bisbee

Střih:

Jacob Craycroft

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Erika Munro
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  ***

  Robot a Frank je oddychový film na nedělení odpoledne s prvkem sci-fi tak rozmělněným, že si vlastně nejsem jistý jeho skutečnou přítomností. Za chybu to ale nepovažuji, naopak se díky tomu stává přístupný většímu spektru diváků. Na IMDb obdržel 7,1, což mi příjde lehce přestřelené, zdejších 65 % v době mého hodnocení se mi jeví střízlivější. Příběh filmu je sice jednoduchý, o originalitě by se také dalo polemizovat, ale byl zpracován tak upřímně a zároveň nevtíravě, že zkrátka nenudí a baví. Vyzdvihnout musím také hlavní herecké duo - Frank Langella je sympaťák, se svou rolí nerudného dědka směle utáhne celý film a se skvěle sekundující Susan Sarandon je to potom zkrátka potěcha pro oko. Zato James Marsden a Liv Tyler jako by tam ani nebyli, za výraznou ztrátu to ale nepovažuji... Když to vezmu kolem a kolem, tento odvar filmu Andrew, člen naší rodiny mě prostě a jednoduše bavil - nezapomínejme však, že je to stále jen odvar. Opravdu by mě zajímalo, jak by se tento snímek tvářil Asimov :)(13.4.2013)

 • Malarkey
  ****

  Po dlouhé době zase film, ve kterém slýchávám vcelku často české slovo robot. A je to docela i s fajn neotřelým příběhem. Frank vlastně není úplně postava, kterou byste si oblíbili, ale zároveň to není role, která je nutně zlá. Ke konci jsem se do jeho nitra dostal daleko blíž a dokonce jsem projevil nějaké ty emoce. Možná i víc, než samotný robot, který se na hodinu a půl stal Frankovým parťákem. Malý, ale příjemný film.(13.3.2014)

 • italka63
  ****

  Frank Langella byl ve své roli, shodou okolností jmenovce Franka, jedním slovem skvělý. Ten starý zloděj, jemuž děti pořídí humanoidního robota, aby mu pomáhal. Jenže Frankovi to zkrátka pořád pálí v hlavě a lupič se v něm nezapře. Co takhle udělat z robota komplice? Zvláště když se zdá, že jste zdravotně spříznění s tím hnusným, otravným Němcem, co vám furt schovává někde věci? A po ruce máte tu báječnou Suzan Sarandon, která je věkem čím dál lepší a krásnější? Tenhle film ve mně zanechal obrovskou škálu pocitů, o životě, stáří, lásce a pokoře. Bylo to pro mne pohlazení blízké sci-fi, která je na dosah ruky, konečků prstů, protože naše děti či stoprocentně vnuci, se jí budou dotýkat celou dlaní. Jen škoda, že už u toho nebudu.(25.7.2016)

 • Ded@M@tes
  *****

  Příběh z nedlouho vzdálené budoucnosti, jenž se odehrává u staršího pána ( Franka ), na kterého děti nemají moc čas, tak mu syn koupí robota, aby se o něj staral. Hodně příjemný film s bohatým nápadem, ale slabším rozpočtem, který jen podtrhuje kvalitu filmu. Velké překvapení. ( Hodnocení: 9/10 )(4.3.2013)

 • ABLABLABLA
  ***

  Možné Spoilery! Vlastně sólohra Franka Langella, kterého sice od vidění znám, ale evidentně jsem ho ještě nikde neviděla hrát. No a k němu se přidal robot z nedaleké budoucnosti (to tvrdí film) a vzniklo z toho hodinu a půl dlouhé zamyšlení, co se stane se starými lidmi v budoucnosti, kteří mají ke všemu alzeihemra - jak napověděl konec, kdy se z knihovnice Sarandonové stala jeho žena, která ho měla údajně podle syna opustit. Není to bůhvíco, ale na příjemné odpoledne to stačí. 3-4*.(4.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace