Argo: Nebezpečný útek

Drama / Thriller / Historický

USA, 2012, 120 min (Director's cut: 129 min)

Ben Affleck opět odchází z filmovýho ringu s rukama nad hlavou. Ten chlap je fakt čím dál tím víc snovej, témata jaký si vybírá ke zpracování, způsob jakým film točí i stylem vyprávění se věru začíná přibližovat nejvyšší režisérský lize v Hollywoodu. Při akci na letišti jsem měl sto chutí si říct o kyslíkovou bombu jak mně docházel kyslík, protože to fakt nešlo koukat se a současně přitom dýchat. On už teda film strhne hned na začátku a totálně nedovolí odvracet pozornost, ale ten konec mě dal zabrat víc než čtyři nyfomanky najednou.(6.12.2012)

ZALOŽENO NA SKUTEČNÉ UDÁLOSTI … AMERICKÁ AMBASÁDA, ÍRÁN, 4. LISTOPADU, 1979...... /// Parádní úvod a poslední třetina! Zbytek je politikou (přímo i nepřímo) prošpikovanej film o historii jednoho návratu. Ben Affleck (serte na to bezpohlavní herectví…) a jeho Mission Impossible, která se v mnohém může rovnat těm Cruiseovým. Jasan, tady nejde vo technický serepetičky, zato je všechno celkem uvěřitelný a skutečný. Navíc úžasně zdržuje (pan režisér Affleck) a tím mě napíná jak sviňa! No a co těch 52? (ten 1 + 13 tak zajímavý asi nebudou…) Třeba příště…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Master of Disguise: My Secret Life in the CIA“, kterou napsal v roce 2000 Antonio J. Mendez číst nebudu. 2.) Chci vidět film o filmu, kterej nikdy nevznikl. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(4.2.2013)

|| Scenár: Chris Terrio | Hudba: Alexander Desplat | Produkcia: Grant Heslov, Ben Affleck, George Clooney | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: GK Films, Smokehouse Pictures | Rozpočet: 44,5 miliónov $ | Tržby: 232,324,128 $ || Tematikou a lokalitou veľmi zaujímavý film, podporený nadpriemernými hereckými výkonmi a slušnou réžiou. Scenár hraje na efekt posledná možná sekunda, čo je napínavé, ale nie počas pólky metráže, potom už pôsobí nereálne a nasilu - jediný dôvod neudeliť plnú pálku.(26.2.2013)

Mistrně natočená hollywoodsky znevěrohodněná rekonstrukce skutečné události. Pocta americkému patriotismu, CIA, západním hodnotám a způsobu politiky, kterou tvůrci možná trochu alibisticky zkombinovali s poklonou svému cechu, což ovšem ve výsledku vůbec nepůsobí jako malá domů. Výborný retro politický thriller, který může být vnímán jako staromilský, a to je jeho velký klad. Ben Affleck tu chtěl být Redfordem a tak oprášil tehdy používaná schémata a dal filmu dobovou patinu a i když Robert Redford byl a bude jen jeden, Ben Affleck se za tenhle pokus o reinkarnaci vůbec nemusí stydět...škoda jen té mnohými citované finální scény na teheránském letišti a přechodu k akčnímu pojetí žánru, bez ní by tenhle film byl bez chyby...(6.2.2013)

Pro mě naprosto zasloužený Oscar. Velké filmové dílo, které naplno ukazuje Affleckovi režisérské kvality. 95%(28.4.2013)

• - Žádný z íránských herců nemohl působit v tomto filmu kvůli obavám z odhalení tamními úřady. To mohlo způsobit problémy jejich příbuzným, kteří stále žijí v Íránu. (Linkyc)

• - Pro zachování pocitu z děje odehrávajícího se v roce 1970 natáčel Ben Affleck na pravidelný film, který byl následně sestříhán na polovinu. V konečné fázi postprodukce nechal zvýšit zrnitost obrazu o 200%. (PATTXA)

• - Jak je patrné z filmu, koncem 70. let byl nápis HOLLYWOOD (vztyčen prvně v roce 1923 jako „HOLLYWOODLAND“ inzerující rozvíjející se trh s nemovitostmi) v havarijním stavu. V roce 1978 Hollywoodská obchodní komora uspořádala sbírkovou akci, na které požádala od každého 28 000 amerických dolarů na obnovu loga HOLLYWOOD. Jednalo se o dárce z vysoce postavené společnosti, každý měl zaplatit za obnovu jednoho zničeného písmene z loga. Některými z nich byli zakladatel časopisu Playboy Hugh Hefner (Y), zpěváci Gene Autry a Andy Williams (druhé L a W) a heavymetalová hvězda Alice Cooper (druhé O). Nakonec přispěla i jedna z divizí Warner Bros (první O). Oproti filmovému zpracování byl nápis opraven v roce 1978, tedy rok před zajetím rukojmích v Íránu. (Linkyc)