On celý ten případ propuštění amerických rukojmí nebyl tenkrát vůbec jednoduchý. Jak jsem se dočetla, tak propouštění zajatců bylo postupné a vyjednávání s Íránem strašně zdlouhavé. Dokonce i jednou z taktik pro záchranu bylo to, že prezident Carter donutit Írán k tomu, aby vydal rukojmí a zastavil dovoz ropy z Íránu a to nebylo to jediné, co se tenkrát udělalo pro záchranu rukojmí. Já obdivuji toho, kdo dokázal z tak chaotického dramatu vytáhnout příběh také podle skutečnosti z této události a zhustit do stodvacetiminutového filmu. Klobouk dolů před Benem Affleckem. Je vidět, že si s tím tématem musel poctivě pohrát nejen jako režisér, ale potažmo tam i skvěle zahrát jednu z hlavních rolí. Už začátek byl víc než věrohodný, atmosféra tehdejší doby byla dokonalá a to že si film udržel své napětí i přes jasný předvídatelný konec je úžasný kumšt, takže to utlumilo i malé nedostatky (např. klasicky americký konec). A úplně jasným plusem celého filmu byla celou dobu moje zvýšená tepová frekvence, která ve finální části dosáhla maxima.(22.12.2012)

• CheGuevara

Ben Affleck natočil bájo zombie horror, kde se místo armády nemrtvých producírují zástupy nepříčetných Íránců s pěnou u huby a útočí na poslední přeživší v tomto případě chrabré Američany a agenty CIA. Blíže neidentifikovatelná masa Íránců překonává brány ambasády, dobívají se do kanceláří a ke konci obléhají roztomilou šestici amerických ňoumů, kterých vám prostě nemůže být líto. Affleck moc dobře ví, co dělá: pohrává si s národními stereotypy a nebojí se i těch největších leváren - rozzuřený dav je vždycky davem, žádná osobní personalizace, tedy nic s čím či kým bychom se mohli identifikovat. Do toho každý Íránec je animální zvíře s patřičným výrazem teheránského řezníka, přičemž jejich vztek je tak z velké částí jen iracionálním ventilem animálních a divošských povah. Zatímco apoštolové západních hodnot jsou buď vystrašená koťátka anebo charakterní sympaťáci (nejlépe rozvedení, ale přesto ctící ty správné rodinné hodnoty). V podstatě Žid Súss nového tisiciletí vezoucí se na vlně antiíránských nálad, akorát zabalený do atraktivního balíčku napínavého thrilleru a tentokrát konečně na té správné straně barikády. PS: Ale jako thriller je to špicovně odvyprávěné, to zas jo!(26.4.2014)

Říká se do třetice všeho dobrého, a pokud zhlédnete Arga, třetí režijní počin Bena Afflecka, tak tomu uvěříte. Affleck natočil skvělé a napínavé drama, které šlape jak právě vyrobené švýcarské hodinky a které nemá hluché místo. Nezapomene si udělat srandu sám ze sebe ("I opici lze naučit režírovat za den.") ale zároveň dokáže film vybalancovat tak, že nezapomíná, co chce snímek říct. Navíc to vyhrocené tempo snímku vám nedá ani na okamžik vydechnout a vy si opravdu připadáte, jako byste utíkali s nimi. Určitě jsem tento film neviděl naposled. 100 %. P. S. Argo, go fuck yourself! ;-)(31.1.2013)

Na to že sa tam v podstate nič nedeje a Affleck ten svoj pokerface ešte aj schováva za huňatú bradu, to má celkom gule. K Oscarovi to má tak blízko ako brácho Zohan, ale ako lekcia pletenia biču z hovna funguje na jedničku. 75%(16.3.2013)

Mistrně natočená hollywoodsky znevěrohodněná rekonstrukce skutečné události. Pocta americkému patriotismu, CIA, západním hodnotám a způsobu politiky, kterou tvůrci možná trochu alibisticky zkombinovali s poklonou svému cechu, což ovšem ve výsledku vůbec nepůsobí jako malá domů. Výborný retro politický thriller, který může být vnímán jako staromilský, a to je jeho velký klad. Ben Affleck tu chtěl být Redfordem a tak oprášil tehdy používaná schémata a dal filmu dobovou patinu a i když Robert Redford byl a bude jen jeden, Ben Affleck se za tenhle pokus o reinkarnaci vůbec nemusí stydět...škoda jen té mnohými citované finální scény na teheránském letišti a přechodu k akčnímu pojetí žánru, bez ní by tenhle film byl bez chyby...(6.2.2013)