Působivé Vrtěti Chomejním, postavené na fabulacích (ke střelbě bazukou z křídla letadla Swiss Air naštěstí nedošlo), sarkastických bonmotech mířících do hollywoodského terče a sebejistém mávání praporem posázeným hvězdami, který zastínil všechny ty bezvýznamné kanadské, britské a novozélandské vlaječky, ale jak už kdysi řekl drsňák Chopper, nikdy nenechte pravdu, aby zkřížila cestu dobré historce. Zatímco oldschoolovou patinu dodají zvýšená zrnitost obrazu, šílené účesy a brýle s obroučkami o průměru kruhu Hula Hoop, stupňující se napětí přinese sám pestrý život ruku v ruce s ryze filmovou dramatizací, přičemž závěrečné opuštění (suchého) iránského vzdušného prostoru nabídlo slogan pro reklamu na nějaký americký bourbon („Když je správný moment i důvod.“). Zkrátka řemeslně precizní kino s hlavou i patou na správném místě, jenž navíc přesně ví, na kterou strunu a kdy zabrnkat.. A co se týká tolik propírané duality Afflecka, mám vysvětlení. Benjamin Géza Affleck je například z Pearl Harboru známý herec invalidní mimiky, Benedict Bela Affleck je jeho o osm minut starší dvojče, které s velkými úspěchy sedá na režisérskou židli. I sám mladší bráška Casey Caleb má občas problém je rozeznat..(1.11.2013)

Jako neameričan v tom nevidím žádné Oscarové hodnoty, ale budiž. // Ben Affleck mě v roli režirujícího herce začíná hodně bavit, ale pořád podle mě čeká na hodně dobře napsaný scénář. ARGO je tak trochu na půl cesty a kdyby tomu chyběla leckým vytýkaná dodatečná dramatičnost, vyznělo by to dost plitce. Ostatně mám z ARGO pocit, že mu chybí ještě tak dobrá hodina filmu, aby to tam bylo všechno (prokreslení postav, lepší zabřednutí do děje, některé momenty jsou podle mě brány dost zhurta apod.). // Pořád je to ale nadstandardně zvládnutá podívaná, oceňuju autenticitu 70tých let a bavil sem se velmi dobře! 85%(9.3.2013)

Není poslední dobou nudnějšího a otřepanějšího klišé, než je neustálé zdůrazňování, o kolik je Ben Affleck lepší režisér než herec.(26.2.2013)

Mezi filmovými fanoušky je už dávno známý fakt, že Ben Affleck je mnohem lepší režisér než herec. Tak dobrý režisér, aby si uvědomil meze svého hereckého kumštu a přizpůsobil tomu obsazení hlavní postavy, ale zjevně není. Bohužel. To, co buduje Ben Affleck na režisérském postu, mu tentýž Ben Affleck shazuje v hlavní roli svým bezkrevným výkonem. Určitě není trapný, ale tohle chtělo obsadit špičkovým charakterním hercem. Pořád tady zůstává schopnost Bena Afflecka vytvářet a udržovat napětí, pečlivost v dokonalém zachycení atmosféry 70. let a stejně tak i revolučních poměrů v Iránu po pádu šáha. Na poli politických thrillerů sice nejde o absolutní špičku, protože se Ben Affleck nevyhnul pár zbytečně patetickým momentům nebo dojímání se při rodinných scénách, divákovo napětí navíc kalí fakt, že film natočený podle skutečné události nemá čím překvapit, víte zkrátka od samého začátku, jak to dopadne. Na druhou stranu jde o silný nadprůměr, je radost koukat na tak kvalitní zrealizovaný scénář. Celkový dojem: 75 %.(19.4.2015)

Natočte to!(4.3.2013)