ZALOŽENO NA SKUTEČNÉ UDÁLOSTI … AMERICKÁ AMBASÁDA, ÍRÁN, 4. LISTOPADU, 1979...... /// Parádní úvod a poslední třetina! Zbytek je politikou (přímo i nepřímo) prošpikovanej film o historii jednoho návratu. Ben Affleck (serte na to bezpohlavní herectví…) a jeho Mission Impossible, která se v mnohém může rovnat těm Cruiseovým. Jasan, tady nejde vo technický serepetičky, zato je všechno celkem uvěřitelný a skutečný. Navíc úžasně zdržuje (pan režisér Affleck) a tím mě napíná jak sviňa! No a co těch 52? (ten 1 + 13 tak zajímavý asi nebudou…) Třeba příště…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Master of Disguise: My Secret Life in the CIA“, kterou napsal v roce 2000 Antonio J. Mendez číst nebudu. 2.) Chci vidět film o filmu, kterej nikdy nevznikl. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(4.2.2013)

Tvůrci filmu Argo (tím myslím tvůrce tohoto filmu, ne filmu Argo, o kterém film Argo v podstatě pojednává - pro srozumitelnost budu dál Argo-původní psát s malými písmeny a tento snímek se stejným názvem psát velkými písmeny) samozřejmě vsadili na zápletku podle skutečné události. Byla-li skutečně dramatická, film tím dost získává. To je osvědčený recept. To vždycky zabere spíš, než nějaká fabule. ARGO vypráví osud filmu Argo, který byl jen tzv. zástěrka pro extrakci několika Američanů, uvězněných v Iránu. Zatímco Sajjid Rúholláh Músaví Chomejní zvaný Velký Ájatolláh masíruje mysl Iráčanů, už tak docela slušně prahnoucích po hlavě Muhammada Rezá Šáh Pahlaví Árjamehra a vlastně i krvi každého Američana (protože USA poskytlo tomu šachistovi azyl), ministerstvo zahraniční USA po třech měsících došlo k závěru, že své administrativní pracovníky z ambasády dostane stůj co stůj. Dají dohromady tým fiktivních tvůrců akčního sci-fi Argo, jehož sestavování hraje ve filmu ARGO prim. Je poměrně zajímavé, jak taková do detailu připravená akce vzniká a jak pak vychází v praxi. ARGO i Argo stojí rozhodně za vidění.(31.1.2013)

B. Cucflek už se vysral na Harryho a nezachraňuje svět před kulatými nesmysly z vesmíru a tentokrát rozehrává svou vlastní hru s morgošema v Iránu. Kdyby hodil pár C4 na předměstí, odpálil pár cigošů, najel v obrněném tanku s Arnoldem, nabral těch pár džurnalistů a odjel, světe div se, za doprovodu šamanské hudby vzhůru k zapadjícímu Slunci, tak by místní kritikové žvatlali, že Slunce bylo pod úhlem 87 stupňů místo 86,35 a tím pádem je film velice nerealistický. No, ale Cucflek určitě čte místní diskuze a místní názory, takže nad vašími chytrými mozky vyzrál a film nakonec udělal po svém. Sice se mi nechce věřit, že by někdo byl takový peachus a dobrovolně se obětoval pro pár kousku lidského masa, ale i kdyby to byla naprosto vymyšlená vymazávačka mozků, tak se na to dalo dívat. Já k tomu nemám asi dále co říct a tak chci upozornit místní naháněče hodnocení, že je to DRAMA jak vyšité, takže buď si to prosím nestahuje na proklikání a následné hodnocení anebo zatněte, dejte špunt do řiti a vydržte to celé. Děkuji za pozornost.(23.1.2013)

Pokud jste viděli Affleckův snímek Gone, Baby, Gone, víte přibližně co očekávat. I přesto však režisér překoná všechny vaše představy.(6.12.2012)

Oldschoolově vyhlížející a ke konci hodně napínavé. Z daného tématu vytřískali asi maximum, ale třeba takový (i když mnohem akčnější) Mnichov byl ještě o dva levely výše.(23.3.2013)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj Escape from Tehran či Operation Argo. (MikaelSVK)

• - Režisér Ben Affleck (Tony Mendez) rozdal několika komparzistům osmi a šestnáctimilimetrové kamery, aby tak mohli natočit nepokoje přímo z jejich nitra a realističtěji. (Brousitch)

• - Ačkoliv film zcela chybně vykresluje roli britských diplomatů při záchraně Američanů (např. tehdejší britský charge d'affaires v Teheránu Arthur Wyatt byl poté dokonce vyznamenán Řádem sv. Michala a sv. Jiří), byla filmu v Británii udělena cena BAFTA za nejlepší film roku. (Jozka7)