|| Scenár: Chris Terrio | Hudba: Alexander Desplat | Produkcia: Grant Heslov, Ben Affleck, George Clooney | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: GK Films, Smokehouse Pictures | Rozpočet: 44,5 miliónov $ | Tržby: 232,324,128 $ || Tematikou a lokalitou veľmi zaujímavý film, podporený nadpriemernými hereckými výkonmi a slušnou réžiou. Scenár hraje na efekt posledná možná sekunda, čo je napínavé, ale nie počas pólky metráže, potom už pôsobí nereálne a nasilu - jediný dôvod neudeliť plnú pálku.(26.2.2013)

Studuju politologii, takže filmy týkající se politických událostí mám ráda. A zvlášť, když vidím, že si s nimi někdo dal práci: že se pokusil smíchat dokumentární a filmové záběry do smysluplného celku, že obsadil herce, kteří se vzhledově svým předobrazům nesmírně podobají, že se snažil, aby lokace působily autenticky. Bez jakékoliv nadsázky mi Argo ostatně v mnohém připomínalo filmy Lumeta a Pakuly; občas se mi zdálo, jako kdybych sledovala film ze sedmdesátých let, který někdo po čtyřiceti letech vyhrabal a rozhodl se ho uvést v kině. A ano, můžu si stěžovat, že je v něm příliš (nerealistické) akce, která dojem "skutečné události" trochu ruší, že se hlavní hrdina nikam nevyvíjí, že zakomponování jeho rodiny do příběhu bylo nadbytečné a že film nedává dostatečný důraz na jednání kanadského velvyslance Kena Taylora, který ve skutečnosti sehrál mnohem významnější roli a který si podle mě zaslouží být považován za jednu z nejvýznamnějších postav. Nicméně pravda je taková, že už dlouho jsem neviděla podobně zábavný politický film a že už dlouho jsem se v kině necítila tak šťastná, jako když v jedné scéně jedna z postav oznámila, že se mohou podávat alkoholické nápoje. A navíc: Jak často se během závěrečných titulků dočkáte komentáře od prezidenta Spojených států? Jinými slovy film, který je dle mého názoru se svými 63% a dvouhvězdičkovými komentáři na ČSFD lehce podceněn. (Srovnejte s 8.3 na IMDb a 95% na Rotten Tomatoes.)(16.11.2012)

[imdb: 8.2/10] | me: Poctivý thriller, ktorý vďačí za svoju výbornú atmosféru skutočnému príbehu a réžii, ktorá opäť potvrdzuje Affleckove kvality. Film zbytočne nepreháňa, kamera je živá a vtrháva diváka do centra diania. Príbeh beží ako dobre namazaný stroj a do samého konca nepoľavuje z dobre vygradovanej atmosféry. Je to film, ktorý sa síce opiera o hrdinstvo, ale spôsobom, ktorý netlačí na pílu a ponecháva diváka v správnej neistote po celý čas. Slušná filmarina. This is the best bad plan we have, sir. (18.12.2012)

Od samého začátku napjatá atmosféra, dobrá stylizace prostředí, výborná kamera... já jsem snad ani víc nečekala - tudíž jsem nadmíru spokojena. Argo mě strhlo od prvního momentu a krásně jsem si ho užila, ani ten - zde tolik zmiňovaný - patriotismus nenarušil dobrý pocit z prostě dobře natočeného filmu.(16.5.2014)

Silný špionážní thriller, který má koule. Zase to Ti Amíci jednou dokázali. :-) Tentokrát Iráncům, když jim vyfoukli v době protiamerické hysterie 6 diplomatů ukrytých v domě kanadského velvyslance v Teheránu. Jen trochu lituji, že je nenechali jet až na hranice na těch kolech, to mohlo napadnout jen někoho, kdo nikdy nežil v totalitním režimu... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=w918Eh3fij0(26.2.2013)