poster

Na věky věků (TV seriál)

 • Kanada

  World Without End

 • Německo

  Die Tore der Welt

 • Slovensko

  Svet bez konca

Drama / Historický / Romantický / Thriller

Kanada / Německo / Velká Británie, 2012, 8x45 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  ****

  neposkvrnena ani kniznym nametom, ani Piliermi a musim sa priznat, ze sa mi to pacilo. nie som na historicke filmy, toboz nie serialy, ale pracovne okolnosti ma doviedli k tomuto spracovaniu. Postavy su az prilis cierno-biele, bud sialene zle, alebo az nechutne dobre, ale co narobim. som makota a jednotlive pribehy panstva a aj obycajnych ludi ma drzali v stolicke az do konca.(10.12.2013)

 • flanker.27
  **

  Pilíře byly schematické až hrůza, naivní až pohádkové, přesto tak nějak sympatické. Na věky věků jede v naprosto stejných kolejích, je to dvojka jak má být, stejné schéma, stejné postavy, stejná zápletka. Postavy se jen jinak jmenují, ale zažívají prakticky to samé, mají stejné povahy, dobří jsou dobří až do sladkého vítězství a špatní jsou špatní až do hořkého konce. Jenže oproti Pilířům to není ani moc zábavné, postavy totiž pozbyly i tu trochu individuality a charismatu, o nějaké jejich osobnosti se tu mluvit nedá. A k tomu to míchání s historií, hmm (Eduardu II. by bylo na konci asi tak 60 například...). Dokonce ani ta výprava nepůsobí tak velkolepě jako v prvním případě, zvlášť finální "bitva" o město připomíná pouťové divadlo. Když to opět porovnám s Pilíři, tam bitva mezi Matyldou a Štěpánem na televizní poměry vypadala fakt dobře a stavění chrámu vypadalo jako opravdové stavění chrámu. Pozitivum? Hezké dívky s na středověk pozoruhodně kvalitními, hmm, zuby.(19.12.2013)

 • m.krudenc
  ****

  Hezký historický film. Katedrála už stojí, film jako když navazuje na "Pilíře Země" nicméně jsem měl subjektivní pocit, jako by se tohle odehrávalo v ještě divočejší minulosti, než Pilíře. A líbilo se mi to možná ještě víc. Nádherná hudba, režie a scénář. Musím přiznat, že takové seriály zas tak často nevidí.(19.7.2015)

 • klerik
  ***

  PILERE ZEME lepšie pracovali s tempom rozprávania a mali lepší spoločný motív (i posolstvo). Svet bez konca je akčnejší, dej rýchlo odsýpa, ale občas je to trochu rozsypané a niektoré dejové linky sa krkolomne menia v priebehu pár minút. Herecké výkony solídne, akcie dostatočne výpravné. Prišlo mi to ako zlepenec motívov, bez poriadneho spojiva - neviem či je to problém aj predlohy. Dlhšia stopáž by určite pomohla zápletkám i vývoju postáv...(26.3.2014)

 • elizabeth_ba
  ***

  Ještě během sledování seriálu jsem byla nucena otevřít Folletovu knihu, u níž jsem se domnívala, že už ji nikdy nebudu muset do svých rukou vzít. Kniha mě děsně nudila, ono taky 923 stran z anglické historie XIV. století z pohledu měšťanů, kléru a spodních vrstev společnosti, pro někoho, kdo byl zvyklý na tu českou z pohledu králů a jejich blízkých, je pořádný rozdíl. Seriál zdaleka tak nevypadal, ba naopak, stále se tam motali král Eduard III., královna Izabela a (pro ty, kteří jsou znalí historie, tak tady vytvářím spoiler) když se člověk dobře podíval, jak byla změněna postava Thomase, tak mu muselo být jasný, kam to celé směřuje. Událostí z knihy se to drželo jak kde (úplná změna toho, kdo byli rodiče Ralpha a Merthina, i co se stalo s jejich otcem, a také úplně jinak se i oni dva dostali tam, kam se dostali – tedy Merthin na místo stavitele a Ralph zbrojnoše, proměna charakteru Gwendina bratra, seriálový Godwin byla postava vytvořená spojením min. dvou z knihy, Merthin si nepřivedl z Itále dceru etc. etc.) a myslím si, že hlavně bylo třeba, aby se to předlohy přidrželo v závěru, protože tam z toho tou bitvou o Kingsbridge udělali zcela dokonalý paskvil. Závěr knihy měl totiž alespoň smysl, tady jak se na vše přestali dívat optikou spodních vsrtev společnosti, ale zatáhli do toho královskou rodinu, ho museli změnit zcela a podle mě teda svůj smysl postrádal (to je reálnější ta tyč). Zkrátka, jedná se o líbivě natočený příběh, který nepostrádá dramatické okamžiky a zvraty a občas i historické události (Mortimerova smrt, bitva u Kresčaku, černá smrt…), ve kterém se mi zamlouvali Merthin i Caris, i předělaná postava Thomase (skoro by si člověk přál aby to tak bylo) ale se skutečnou tehdejší dobou, včetně moru, toho mají daleko více společného taková Černá smrt (2010), Markéta Lazarová či dokonce i Bergmanovo děsivé podobenství Sedmá pečeť, které vůbec nebylo zamýšleno jako historický film.(11.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace